İlköğretim Yorum ve Soruları 1.Sınıf Eba TV ???

Amazing family

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2016
4.036
10.493
Kızlar 31 Ağustos itibari ile oğluma Eba tv de’ki 1.sınıf derslerini izletiyorum. Bende yanında destek oluyorum fakat ilk etapta Türkçe dersinin çok ağır olduğunu fark ettim,sonrasında ünitenin ileride işlendiğini fark etmemle dün itibari ile izletmeyi bıraktım.Türkçe 6.ünite Bay Yavaş üzerinden anlatıyor öğretmen, benim oğlum bu sene yeni başlayacak olanlardan. 2.dönem dersi mi anlatılıyor ? Okuyan,yazan çocukların yapabileceği etkinlikler,konular...
Bilgisi olan beni bir aydınlatabilir mi? Yüz yüze eğitim başlayana kadar ne yapılabilir? Eski ünite konu anlatımlarına ulaşabilir miyim? Eba’dan bazı etkinliklere ulaştım aslında ama sonu hüsran oldu. Neden mi ?
Örneğin; A sesi etkinliğini açtım.
Başta her şey güzel fakat sonunda daha bilmediği harflerle kelime kurması ve yazması isteniliyor. Kafam cidden çok karıştı. Beni bir aydınlatın çok tedirgin ve mutsuzum. Çocuğumda mutsuz okula gidemediği için :cry:

Kızlar 31 Ağustos itibari ile oğluma Eba tv de’ki 1.sınıf derslerini izletiyorum. Bende yanında destek oluyorum fakat ilk etapta Türkçe dersinin çok ağır olduğunu fark ettim,sonrasında ünitenin ileride işlendiğini fark etmemle dün itibari ile izletmeyi bıraktım.Türkçe 6.ünite Bay Yavaş üzerinden anlatıyor öğretmen, benim oğlum bu sene yeni başlayacak olanlardan. 2.dönem dersi mi anlatılıyor ? Okuyan,yazan çocukların yapabileceği etkinlikler,konular...
Bilgisi olan beni bir aydınlatabilir mi? Yüz yüze eğitim başlayana kadar ne yapılabilir? Eski ünite konu anlatımlarına ulaşabilir miyim? Eba’dan bazı etkinliklere ulaştım aslında ama sonu hüsran oldu. Neden mi ?
Başta her şey güzel fakat sonunda daha bilmediği harflerle kelime kurması ve yazması isteniliyor. Kafam cidden çok karıştı. Beni bir aydınlatın çok tedirgin ve mutsuzum. Çocuğumda mutsuz okula gidemediği için :cry:
Benim kızımda başlayacak 1.sınıfa ama eba üzerinden degil
Yüzyüze olarak zaten 1.sınıflar için olmayacak şuan icin

31 Ağustos- 18 Eylül Telafi Eğitimi yapılacaktır.
Telafi eğitimi, geçen sene 13 marttan itibaren yapılamayan eğitimlerin yapılacağı eğitimdir.(genel olarak 2.dönem konularını kapsıyor) Öğrenciniz o dönemde hangi sınıfta ise o sınıfın derslerini takip edecek. Dolayısıyla şu an 1.sınıflar için bir eğitim yok.

2020-2021 Eğitim- Öğretim yılı 21 Eylül tarihinde başlayacak. Şu anki plana göre 1.sınıflar yüz yüze başlayacak. Tabi o tarihe kadar bilim kurulunun tavsiyesi ile değişiklikler olabilir.

Aynı hataya bende düştüm sonra farkettim ki okuma yazma bilmeleri gereken konular. Araştırdım telafi egitimiymis bıraktım bende izletmeyi bakalım bizim 1. Sınıflar nasıl olucak merakla bekliyorum...

Merhaba
Bende İlk gün İlköğretim kısmına aynı soruyla konu açmıştım gören olmadı. Doğrusunu öğrenene kadar da içim içimi yedi acaba 1. Sınıflar için mi bu konular diye.
Keşke tabloda 2.sınıflar için telafi diye belirtselermiş. Velilerin illaki peşine düşmeleri gerekiyor.
Ders anlatımları çok hızlı. Umarım 1. Sınıfların uzaktan eğitimleri daha farklı olur.

harfler a sesi ile başlamaz ki e sesi ile baslar a sesine kadar geldiklerinde bir çok harfi öğrenmiş olurlar o yüzden yeni kelimeler üretilir siz en iyisi bekleyip işi uzmanına yani çocuğunuzun öğretmenine bırakın

Niays diye bir program var. Harflerin okuldaki öğretme sırasına göre ilerliyor. Ben oğluma okumayı öğretirken bana çok yardımcı oldu. Oyuna dayalı eğlenceli.

Lütfen okumayı evde çocuğunuza öğretmeye çalışmayın. Öğretmenin o yanlış öğrenmeleri düzeltmesi çok zor oluyor. Okullar açılana kadar kaliteli vakit geçirmeye bakın.
Ben öğrettim ve yanlış öğrettiğimi de düşünmüyorum. Eba tv deki eski 1. Sınıf konularından da sağlamasını yaptım.

Arkadaslar bende 1.sınıfa başlayacak oğluma uzaktan egitim için tablet mi alsam bilgisayar mi

bilgisayar daha sağlıklı paylaşılan ekran daha iyi görülüyor. hem masa başında kalması sağlanıyor benim oğlan elinde tablet geziyor. büyükle dersleri çakışmadığı sürece bilgisayardan sokuyorum.

X