İlköğretim Yorum ve Soruları 1.sınıf oğlum

erdemix

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2007
275
126
Merhaba kafam çok çok karışık oğlum 2013 ekim doğumlu ana okulu öğretmeninin tavsiyesiyle 1.sınıfa vermedik duygusal olduğunu söyledi senebaşında ağlamıştı uzun süre uyum sağlayamadı) tekrar anaokuluna özele verdik orda çok mutluydu çok koşa sürede okuma yazma öğrendi.amacımız oraya okur yazar sınıfına devam etmekti ama marttan beri uzaktan eğitimi okadar abarttılar ki oğlum çok sıkıldı hiç derse girmek istemedi hem servise binmesin hem bu kadar ekrana maruz kalmasın diye evimize yakın devlet okulu tercih ettik. 2.sınıfa alalım dediler karar veremedik 1 e başladı ilk gün gitti öğretmenini çok sevdi ama 90 sayfalık kitap okuyor bir günde öğretmeni sen derste kitap okuyabilirsin demiş arkadaşları e harfindeler böyle geçer mi bu sene oğluma haksızlık mı yaptım 2.sınıfa mi almalıydık okul kalabalık olursa göndermemeyi de düşünüyorum çok uzun oldu kusura bakmayın

Bence hiç dokunmayın yerinde kalsın. Bu sene öyle ya da böyle ziyan oldu sayılır. Benim de sizinki gibi bir kızım var. Mental olarak iyi ama utangac diye anaokulunda gitti. Bu yıl da okul acılmaz diye yazma öğrettim. Okumayı kendi öğrenmişti zaten. Ana okulu eğitimi sadece 3 saat okulda boş oturup eve geri gelmek şeklindeydi ama kızım sözlük okuyan hikaye yazan bir cocuk. Bu sene zaten okul yarım yamalak seneye belki hayat normallesir. Kısaca sizin durumunuza gelirsek. Anaokulu yarım kalmış birinci sınıfı atlatsanız ikinci sınıfı da uzaktan vs okumuş olacak çok kopuk olur. Bırakın yasıt karından önde olsun. Öğretmeni iyi ise o zaten Çocugunuzu toparlar.
Ben de ilkokulda arkadaslarım dan öndeyim. Öğretmen öteki çocuklara konu anlatırdı ben test çözerim. Sıkılmak ne kelime daha da iyi hissederdim.
Üst sınıfa gecer uyum saglayamazsa okuldan hepten soğuyabilir.

Bence hiç dokunmayın yerinde kalsın. Bu sene öyle ya da böyle ziyan oldu sayılır. Benim de sizinki gibi bir kızım var. Mental olarak iyi ama utangac diye anaokulunda gitti. Bu yıl da okul acılmaz diye yazma öğrettim. Okumayı kendi öğrenmişti zaten. Ana okulu eğitimi sadece 3 saat okulda boş oturup eve geri gelmek şeklindeydi ama kızım sözlük okuyan hikaye yazan bir cocuk. Bu sene zaten okul yarım yamalak seneye belki hayat normallesir. Kısaca sizin durumunuza gelirsek. Anaokulu yarım kalmış birinci sınıfı atlatsanız ikinci sınıfı da uzaktan vs okumuş olacak çok kopuk olur. Bırakın yasıt karından önde olsun. Öğretmeni iyi ise o zaten Çocugunuzu toparlar.
Ben de ilkokulda arkadaslarım dan öndeyim. Öğretmen öteki çocuklara konu anlatırdı ben test çözerim. Sıkılmak ne kelime daha da iyi hissederdim.
Üst sınıfa gecer uyum saglayamazsa okuldan hepten soğuyabilir.

X