İlköğretim Yorum ve Soruları 1. sınıf ve uzaktan eğitim

Sudansebepler

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2018
131
100
Merhabalar
Oğlum bu sene 1. Sınıfa başlayacaktı ancak gel gitler yaşamaya başladım. 1. Sınıf öğrencisi uzaktan nasıl eğitime başlayabilir? Ne kadar faydası olur? Diğer büyük sınıflar bile bu kadar zorlanırken...
Ekim doğumlu olduğu için bu yıl erteleme şansım var.Aslında ertelemeyi zaman kaybı olarak görüyordum. Ancak uzaktan eğitim olunca asıl böyle verimsiz geçecek 1 sene zaman kaybı olmaz mı?
Lütfen bi akıl verin.

2014 dogumluysa dusunmeyin bile bu yil 1. sinifi.anasifina verin nasilsa erteleme hakkiniz var.hem ne kadar gec baslarsa o kadar iyi olur hem de bu sene egitim cok verimli olmayacak simdiden belli yani.
benim kizim 2013 ekim dogumlu.bu sene mecburen birinci sinifa baslayacak.kara kara dusunuyorum eger uzaktan egitim olursa nasil olacak diye.okulda bile zor zaptedilen cocuklara uzaktan egitim yoktan iyidir mantigiyla yapiliyor geliyor bana.
benim tavsiyem kesinlikle vermeyin.yuz yuze egitim olsa bile,cocugunuzun gecen senenin ekim kasim aralik ve bu senenin ocaktan ekime kadar dogan cocuklariyla ayni kapasitede olmasi zor.bir kac ay bile cocugun gelisiminde farkediyorken bir yas buyuklerle ayni sinifta daha fazla cabalamasi gerekir ki bu da cocugu her turlu yorar benim fikrimce.

2014 dogumluysa dusunmeyin bile bu yil 1. sinifi.anasifina verin nasilsa erteleme hakkiniz var.hem ne kadar gec baslarsa o kadar iyi olur hem de bu sene egitim cok verimli olmayacak simdiden belli yani.
benim kizim 2013 ekim dogumlu.bu sene mecburen birinci sinifa baslayacak.kara kara dusunuyorum eger uzaktan egitim olursa nasil olacak diye.okulda bile zor zaptedilen cocuklara uzaktan egitim yoktan iyidir mantigiyla yapiliyor geliyor bana.
benim tavsiyem kesinlikle vermeyin.yuz yuze egitim olsa bile,cocugunuzun gecen senenin ekim kasim aralik ve bu senenin ocaktan ekime kadar dogan cocuklariyla ayni kapasitede olmasi zor.bir kac ay bile cocugun gelisiminde farkediyorken bir yas buyuklerle ayni sinifta daha fazla cabalamasi gerekir ki bu da cocugu her turlu yorar benim fikrimce.
2014 ekim doğumlu. Bende aynı fikirdeyim yoktan iyidir diyerek hareket ediyorlar işte.maksat birşeyler yapmış gözükmek. Bu kış okumayı öğrettim evde. Ama bununla iş bitmiyor. Seneye kadar evde öğretmeye devam etsem seneye daha hazır başlar sanki. Ay çok karışığım.

Ben de devlet anaokuluna gönderecektim kızımı o nasıl olacak peki yani bilgilendirme yaparsanız beni de memnun olurum anaokulu da mı uzaktan olacak acaba ? Ya da bu dönem anaokulu açılmayacak mı?

Cevap için teşekkür ederim devlet okulu olduğu için kura çekilecekmiş ben ön kayıt yaptırdım onlar kurada çıkarsak haber vereceklerdi o yüzden arayamiyorum maalesef

Farklı demekki her okul. geçen sene devlet anaokuluna kayıt için gün vermişlerdi ogün sırayla kontenjan dolana kadar kayıt etmişlerdi.

Çok zor bi süreç hepsi yarım kaldı kuzum birinci sınıfı tamamlayamadı.. Evde ne kadar ne olur bilmiyorum ama sağlık hepsinden önemli nasıl okursa öyle olucak artık yapacak bişey yok

Hepsini tam öğrenemeden 2. Sınıf oldu 1 ler. Belki biz de öyle olacağız. Hazır erteleme şansım varken ertelesem mi diye düşünüyorum.ama ya seneye de bitmezse...

Benim kızım Ekim 2014 doğumlu. Okula gitmeyi ve okuma yazma öğrenmeyi çok istiyor. Bu yüzden biz onu Ocak ayında özele yazdırdım. Büyük ihtimalle almam devam ederiz. Süreç nasıl işleyecek tam bilmiyorum. Ama 24 ünde eğitime baslayacaklar.

Ben bu dönem yüzyüze eğitime geçileceğini sanmam. Şahsi düşüncem tabiki ama her gün vakalar artıyor, bin vaka varken açmadılar artarsa hiç açmazlar.

Virüs seneye de hayatımız da olacak büyük ihtimalle.

Sizin özele gönderme imkanını varmış.
Biz devlete başlayacağız ve bu sayıdaki vakalarla bu sene uzaktan eğitim devam eder gbi geliyor. Ha uzaktan eğitim almış ha evde kendim çalıştırmışım aynı olur gibime geliyor.Her şekilde evde biz uğraşcaz.Risk almaya değmez diyip seneye mi başlatsam bilmiyorum

Sizin özele gönderme imkanını varmış.
Biz devlete başlayacağız ve bu sayıdaki vakalarla bu sene uzaktan eğitim devam eder gbi geliyor. Ha uzaktan eğitim almış ha evde kendim çalıştırmışım aynı olur gibime geliyor.Her şekilde evde biz uğraşcaz.Risk almaya değmez diyip seneye mi başlatsam bilmiyorum

Evde siz birseyler öğretirseniz ve seneye birinci sınıfa başlarsa mutlaka sıkalacaktir diye düşünüyorum. Hem ay olarak sınıfın büyükleri arasında olacak, haliyle daha psikomotor açıdan daha iyi olacak...

Eğer iyi bir öğretmene de denk gelirse, hem size yol gösterir, hem sosyallesmis olur. Ama tabiki her anne çocuğu için en doğru olanı bilir. Kimseye gönder yada gonderme demek haddim değil 😃

Estağfurullah kararsız kaldığım için sizlerden fikir almak için konuyu açtım zaten.uzaktan eğitimle pek yol ilerleyebileceğinmizi düşünmüyorum.

Estağfurullah kararsız kaldığım için sizlerden fikir almak için konuyu açtım zaten.uzaktan eğitimle pek yol ilerleyebileceğinmizi düşünmüyorum.

Valla bende çok düşünmüyorum, tabiki yüz yüze eğitim gibi olmayacak. Çocuğu daha büyük olanlar hep kopuş var diyor. Ama çocuklarımızın ruhsal durumunu hesap edersek, çocukların buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Tüm kışı evde geçirmek, tecrübe bile sabit, çocukların psikolojik olarak hırpalayacak. Çizgi film yerine, ders videosu izlesin en azından.

Bu sene göndermesem de ben evde öğretmeye devam ederim.Ama dediğiniz gibi seneye ya sıkılırsa bu sefer.keşke çocuklarımız için en hayırlısını bilebilsek.

X