Çamaşır ve Kurutma Makineleri 10 yılda 2. çamaşır makinesi

Merhaba ben bir beyaz esya servisinde sekreterdim manyetik kirec önleyici satiliyordu direk makineye takiyorlar ve kirec önleyici ilaç kullanmak zorunda kalmiyorsunuz.Ancak etkisini bilmiyorum inanın ne desem yalan olur.Ama eşim beyaz esya arıza onarımı yapıyor gelince ona sorayım neden olabilir
ya çok sevinirim sordunuz mu acaba ? o manyetiklerden kullandım ama hiç etkisini göremedim ve kıyafetlerimde koku sertlik gibi durumlarda oluyor aslında sadece iyi temizlememe değil...

Suyu fazla çekecek eşyaları polar bir hırka bile olabilir bu. Yünlü ve elde yıkama programında yıkamak makine ömrümü uzatan bir şey diye duydum. Sizin sorunuzu çözer mi bilmiyorum ama bilmiyorsanız aklınızda olsun. Ağır şeyleri sıkmaya çalışmak makineyi bozuyormuş.
yünlüler için böyle devam ederim bundan sonra o zaman sıkmayı azaltırım

Kireçse sorun makinayı musluğa bağlamadan önce bir aparat takıyorlar kurmaya geldiklerinde önermişlerdi taktırdık bizde.Deneyebilirsiniz siz de servise sorup.
onlardan bende denedim de bi fark olmadı ya yıkadıklarımda sertlik falanda oluyo bi de

15 yıllık arcelık 7 kg makınem hala calısıyor
Cıft kısılık yorgan battanıye
1 e 4 metre altı derılı halıyı bıle atıyordum
Artık eskıyor dıye durduk yere gecen hafta degıstırdım bosch aldım ama arcelık daha guzelmıs
hay maşallah bacım 🤣 atmayın diyorlar aslında halı yorgan falan kazana zarar veriyor diye sizdeki iyi cesaret

Bir rivayet kireç önleyicilerin bir etkisi olmayasıEki Görüntüle 3304643
Hayır aksine calgonun içeriğinde sodyum heksametafosfat olduğu için suyun sertliğini alıyor ve küçük büyük şehir farketmeksizin ülkemizin sularının kireç oranı yüksek olduğundan bu tarz ürünlerle hem kireçlenmeyi hemde koku oluşumunu engellemiş olursunuz :)

bi tablet mi kullanıyorum?
Evet bi tablet kullanılıyor. Toz alırsanda calgonu alınca zaten arkasında görürsün pakette il il suyun kireç oranına göre ölçüsü yazıyo. Hangi şehirdeysen ona göre koyarsın. Ama valla tablet benim daha kolayıma geliyo ne yalan söyliyim :KK70:

Evet bi tablet kullanılıyor. Toz alırsanda calgonu alınca zaten arkasında görürsün pakette il il suyun kireç oranına göre ölçüsü yazıyo. Hangi şehirdeysen ona göre koyarsın. Ama valla tablet benim daha kolayıma geliyo ne yalan söyliyim :KK70:
Bende toz kullanıyorum :KK70: Benim içim öyle daha rahat oluyo

Bende toz kullanıyorum :KK70: Benim içim öyle daha rahat oluyo
karar veremedim şimdi hanımlar :) alıcağım zaman bakarım ona ama bu calgon dedikleri gibi lastikte biriken pisliği kokuyu falanda götürür mü oda benim için büyük sorun çünkü ya

karar veremedim şimdi hanımlar :) alıcağım zaman bakarım ona ama bu calgon dedikleri gibi lastikte biriken pisliği kokuyu falanda götürür mü oda benim için büyük sorun çünkü ya
Kız onlar da hep suyun kirecinden oluyo ya o kir birikmesi koku pislik vs hep gidiyo ben yıllardır kullanıyorum uzun süredir makinede koku biriken kir vs görmedim yani

Kız onlar da hep suyun kirecinden oluyo ya o kir birikmesi koku pislik vs hep gidiyo ben yıllardır kullanıyorum uzun süredir makinede koku biriken kir vs görmedim yani
peki kaç derece atıyosun çamaşırları? benim eşin durumunu biliyosunuz ben 60 derece 1000 sıkma atıyorum hep

peki kaç derece atıyosun çamaşırları? benim eşin durumunu biliyosunuz ben 60 derece 1000 sıkma atıyorum hep
Ya sıkmayı bilemiycem şimdi ama 60 derece iyi bence daha yükseği zaten kumaşa kıyafete zarar verir çok sık yıkayınca ama diğer hanımların dediği gibi makineye atmadan önce bi sudan geçirmek daha iyi olur

Ya sıkmayı bilemiycem şimdi ama 60 derece iyi bence daha yükseği zaten kumaşa kıyafete zarar verir çok sık yıkayınca ama diğer hanımların dediği gibi makineye atmadan önce bi sudan geçirmek daha iyi olur
yukarda önden sudan geçirme öneren diğer hanımlarada dedim duşakabin var bende orda yıkayamıyorum çok zor oluyo e mecbur büyük leğen falan kullanıyorum işten eve gelince de her gün her gün ona uğraşamıyorum yemek oluyo temizlik oluyo bi iş o değilki valla

yukarda önden sudan geçirme öneren diğer hanımlarada dedim duşakabin var bende orda yıkayamıyorum çok zor oluyo e mecbur büyük leğen falan kullanıyorum işten eve gelince de her gün her gün ona uğraşamıyorum yemek oluyo temizlik oluyo bi iş o değilki valla
Sende haklısın canım belki yumuşatıcı olarak ağır bi koku kullanırsan kıyafetlerdeki koku azalır. Ama zaten calgon kullanırsan o makineye yapışmış yağ ve pas kokusu geçer

Sende haklısın canım belki yumuşatıcı olarak ağır bi koku kullanırsan kıyafetlerdeki koku azalır. Ama zaten calgon kullanırsan o makineye yapışmış yağ ve pas kokusu geçer
En ağır parfümlüyü kullanıyorum amber diye bi koku baya da güzel. Calgonu denicem ama hiç aklıma gelmemişti gerçekten kireçten olabileceği buradan yine yazarım memnun kalırsam çok teşekkürler hanımlar❤️

X