Lise Yorum ve Soruları 11.sınıfta açığa geçme fikri

mayabu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2015
168
191
46
Merhabalar kk.üyeleri.
11.sınıf devlet okuluna giden,çocuğumun açık liseye geçme fikri canımızı sıkıyor.
Okulu güzel bir okul olduğu için orayı tercih etmişti oğlum.Puanla girmişti.
Sayısal bölümünü okuyor.
Fakat eğitim sisteminin türkiyede genel olarak kötü olduğunu,okulun kendine bir şey katmadığı,gibi vakit kaybı olarak görüyor.
Açık liseye geçip,şu an gittiği,kurs devam ederek daha fazla soru çözmeyi,yks de şansını artırmayı hedefliyor.
Biz de babası ile şuanki okuluna devam et,diplomanı oradan al diyoruz.
Senin için ilerde iş görüşmesinde bile+puan olur dedik.
12.sınıfta daha az okula gider,kursa ağırlık verirsin diyoruz.
Eğitimci üyelerden,ve bilgisi olanlardan yorum bekliyorum.
Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhabalar kk.üyeleri.
11.sınıf devlet okuluna giden,çocuğumun açık liseye geçme fikri canımızı sıkıyor.
Okulu güzel bir okul olduğu için orayı tercih etmişti oğlum.Puanla girmişti.
Sayısal bölümünü okuyor.
Fakat eğitim sisteminin türkiyede genel olarak kötü olduğunu,okulun kendine bir şey katmadığı,gibi vakit kaybı olarak görüyor.
Açık liseye geçip,şu an gittiği,kurs devam ederek daha fazla soru çözmeyi,yks de şansını artırmayı hedefliyor.
Biz de babası ile şuanki okuluna devam et,diplomanı oradan al diyoruz.
Senin için ilerde iş görüşmesinde bile+puan olur dedik.
12.sınıfta daha az okula gider,kursa ağırlık verirsin diyoruz.
Eğitimci üyelerden,ve bilgisi olanlardan yorum bekliyorum.
Şimdiden herkese teşekkürler.
Eğitimci değilim ancak benim zamanımda da fen lisesini son sene bırakıp açığa kayıt olup daha çok başarı elde edenler vardı.. bir rehber öğretmenine danissaniz içinizin rhat etmesi için size daha açıklayıcı olabilir 🌸

Çocuğunuz doğru düşünüyor görümcemin kızı da aynı şekilde yaptı bu dönem henüz yarı yılda okulu bitirdi üniversiteye hazırlık olarak test çözmeye geçti

Merhaba bende bu dertteyim. Kızım seneye 12.sınıf.oda açıga geçmek istiyor. Nasıl olur benimde fikrim yok. Siz neye karar verdiniz. Bide sınıfının çogu geçmiş açık liseye

Merhaba,valla bizim de çok fazla bir fikrimiz yok.
Eşim ve bana kalsa okulunu bitirip mezun olması.
Geçen gün oğlumla konuşayım dedim,kendide net bir şey söylemedi.
Olaki açığa geçerse yazarım.

Ben öğretmenim. Bu kararı vermek için öncelikle okul öğretmenlerinin hepsi ile ayrı ayrı görüşüp bu konudaki fikirlerini alın. Kurslara çok güvenmemek lazım sonuçta özel! Kurslardaki öğretmenlerin hepsi eğitim fakültesi mezunu olmuyor!

Merhaba bende bu dertteyim. Kızım seneye 12.sınıf.oda açıga geçmek istiyor. Nasıl olur benimde fikrim yok. Siz neye karar verdiniz. Bide sınıfının çogu geçmiş açık liseye
Biz ne kadar karşı çıksak da,bu gün oğlum açık liseye geçti.
İnşallah doğru bir karardır.

X