Tuvalet Eğitimi 18 aylık tuvalet eğitimi

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Karabiberim123

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2017
2.847
3.210
Merhaba arkadaşlar. Oğlum 18 aylık olucak bir hafta var. Bundan 2 hafta önce bezini asılmaya başladı, bağlatmıyordu. Bende kısa Bi araştırma yaptım. Tuvalet eğitiminin en erken 18 aylıktan başlayabileceğini öğrendim. Yine okuduğum Bi doktor yazısında normalde cocuklar gezerken tuvaletini yaparmış. Durdukları yerde yapıyorlarsa tuvalet eğitimine hazırdır diyordu. Oğlumda hep öyle yapıyor. Açıkcası kpnusmamasına ragmen hazır oldugunu düşündüm. Bi kitap var bebek çiş yapıyor diyor hemen önünü elliyor öyle deyince. Neyse o zaman başladım ben. 3 gün çocik iyidi. Öğle uykusundan kuru kalktı oturttum yaptı. Dışarı gidince tuttu oturttum yaptı. Kendi söylemese de en azında. Ben lazımlığa tutunca işiyordu. Yalnız 4. Gün denize ertesi günde annesine gittik tamamen düzen kaçtı. Asla lazımlığa oturmadı hep altına yaptı. Bende bez bağlamak zorunda kaldım. Bugün yine bezi asılmaya başladı. Bi cesaret ikinciye başladım. 3tür yere işiyor. İşedikçe lazımlıgını gösteriyorum. Ben bu işi başarır mıyım. Yoksa çok mu erken dersiniz. Bu aylıktan eğitim veren oldu mu Bi destek lütfen teşekkür ederim şimdiden

Oğlum 24 aylık lazimliga bile oturmuyor korkuyor.. çiş kaka diyor yaparken söylüyor gel annecim buraya yapalım dediğimde hayirrr diyor demekki hazır değil.. Ben beklemedeyim.. Sizin durumunuzla ilgili tecrübem olmadığı için yardımcı olamıyorum..

Oglum 30 aylikti tuvalete alistiginda, hala arada kaciriyor. Siz erken baslamissiniz sanki, cok kucuk bence daha

Cesaretinize hayran kaldım 30 ay öncesinde öğretmeyi düşünmüyorum erkek çocukları kızlara göre daha gec öğreniyor.
Ilk çocuğuma. 31 aylıkken öğrettim 3.günde eğitimi tamamdı.
Tutma kasi gelişmediği müddetçe eğitim cok zorlu bir süreç.

bence eğitime başlamakla çok iyi yapmışsınız. Benim okuduğum yazılarda da tuvalet eğitimi için 18-24 ay arasının uygun olduğu söyleniyor. Ama en önemli şey çocuğun hazır olması ve beze yapmak istememesi. Deniz sebebiyle ufak bir üşütme de yaşamış olabilir. Bence eğitime devam edin.
Çocuklarda Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir? | bu yazı bana çok yardımcı olmuştu bakmanızı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
bence eğitime başlamakla çok iyi yapmışsınız. Benim okuduğum yazılarda da tuvalet eğitimi için 18-24 ay arasının uygun olduğu söyleniyor. Ama en önemli şey çocuğun hazır olması ve beze yapmak istememesi. Deniz sebebiyle ufak bir üşütme de yaşamış olabilir. Bence eğitime devam edin.
Çocuklarda Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir? | bu yazı bana çok yardımcı olmuştu bakmanızı öneririm.
Çok sağolun ara verdim çok zorlandık

Benim oğlumda 18 aylık ve oda oturup yapıyor kakasını bende başlasam mı diye düşünüyorum🤔konusamıyor daha ve küçük tuvaletini nasıl anlar bilemedim

Genelde erkek çocukları daha gec öğrenir kız çocuklarına göre bence çok erken ben kızımı 30 aylıkken alıştırdım cok-da çabuk alıştı maşallah. Sabır gerekiyor tuvalet eğitimi

X