2 buçuk aylık bebeğimin kilosu

busra1940

Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2022
90
86
27
Bebeğim 2960 gr doğdu 1. ayında 4500 oldu şuan 2 buçuk aylık ve 6050 gr geliyor doğduğundan beri sadece sağ göğsümü emiyor sizce 2. Aydaki kilosu nasıl emzirmem yeterli mi yoksa geceleride olsa bir kez mama vermelimiyim ilk bebeğim herşeyden korkar oldum

Bence kilosu iyi benim kızım 2 yaşına girecek sağolsun sadece 10kilo

Bebeğim 2960 gr doğdu 1. ayında 4500 oldu şuan 2 buçuk aylık ve 6050 gr geliyor doğduğundan beri sadece sağ göğsümü emiyor sizce 2. Aydaki kilosu nasıl emzirmem yeterli mi yoksa geceleride olsa bir kez mama vermelimiyim ilk bebeğim herşeyden korkar oldum
Ciddi mi soruyorsunuz bunu 😅
Bebeğinizin maşallahı var ne yapıyorsanız aynen devam edin benim 18 aylık kızım 7 buçuk kilo 😂😂

Fazla kilo almis hatta, dalga mi geciyorsunuz?

Ekstra bir şey vermeye gerek yok kilosu çok iyi maşallah.

Neden dalga geçeyim bilmediğim için soruyorum
Yani Google'a yazsanız yenidoğan bebek ayda kaç kilo almalıdır diye oradan bile anlarsınız bebeğinizin kilosunun çok iyi olduğunu. Endişelenmeyin mama da vermeyin.

Ayda 1.5 kilo almış zaten maşallah çok iyi hatta fazla bile. Bu durumda bebeğimin kilosunun az olduğunu değil zayıf kalmış diyen kişinin artniyetli olduğunu düşünürüm

Tek göğüsle beslediğim için korktum açıkçası
Güzelim Google bile yazsan 2 aylık bebek kilosu ne olmalı diye zaten orda bile var ortalama değer yani demek istediğim ectra mama vs vermene asla gerek yok
Ayrıca pekçok anne var tek göğüsle bebeklerini besleyen hemde kaç yaşına kadar yani tek veya çift göğüs farketmez bebeğin gayet kilo alımı iyi

Güzelim Google bile yazsan 2 aylık bebek kilosu ne olmalı diye zaten orda bile var ortalama değer yani demek istediğim ectra mama vs vermene asla gerek yok
Ayrıca pekçok anne var tek göğüsle bebeklerini besleyen hemde kaç yaşına kadar yani tek veya çift göğüs farketmez bebeğin gayet kilo alımı iyi
Yazdım tabi ama her bebek farklı oluyor bazen oyüzden danışmak istedim içim rahatlamış oldu teşekkür ederim

Ayda 1.5 kilo almış zaten maşallah çok iyi hatta fazla bile. Bu durumda bebeğimin kilosunun az olduğunu değil zayıf kalmış diyen kişinin artniyetli olduğunu düşünürüm
Söyleyen kuzenimin oğlu 3.5 aylık 8.5 kiloymuş Dr normal demiş gelişimine o düşürdü aklıma kilosunu o yüzden artniyetli olduğu konusunda haklı olabilirsiniz

X