Kızlar yardım, 2 aylık bebeğimin kilosu

Çok teşekkür ederim bende daha dikkat edicem beslenmeme. Rezene kimyon karışık süt çatlarım vardı sütüm düzeldi diye hep bırakmıştım hepsine devam edicem inşaAllah, tekrardan teşekkür ederim inşaAllah bizde toparlarız bi güzel güncelleme yaparım 🥹
👍

Bebeğim 3.400 doğdu ,şuan 2 aylık 16 günlük kilosuna kıyafetle baktılar 4.510 çıktı 100 gram düştü doktor bence daha fazladır üstündekiler neredeyse geçen ay 500 gramın altında almış, anne sütü ile besliyorum, huysuzlanmıyo çok fazla uyuması iyi aç olsa durmaz diyorum ama refleksleri falan ayına göre iyi ama az kilo alıyo, ilk ay 650 almıştı bu ay daha az almış. Bu durumu yaşayan var mı, herşey yolunda gibi ama kilosu az geliyo bana, sizce normal mi bu aya göre🙁
Merhaba. Alması gerektiği kilonun biraz altında. Yenidoğanlar iyi beslendiklerinde söylediğinizden 500 gr fazla alırlar. Bu onların zeka gelişimi için oldukça önemli. Benim size verebileceğim tavsiye free hand sağma makineleri. Pahalı biraz ama hayatınızı kurtaracak. Hem sütünüz artacak hem de bebeğinizin doyduğundsn emin olacaksınız. Ayrıca süt kalitesi çok önemli. Yağlı kilo yapan bir süt istiyorsanız. Fındık,fıstık,balık,yumurta, tavuk ve kırmızı et bol bol yemenız lazım. Bunlar hem süt yapar hem de sütü yağlandırır. Yağlı süt de kilo yapar.

Eklentiler

• IMG_5831.png
    IMG_5831.png
    193,3 KB · Görüntüleme: 14
Sakin olun doktoru dinleyin sadece onu ye bunu ye hikayee. Yiyeninde gördük. Ben berbat besleniyodum. Sadece içim rahat etsin diye takviye damla kullanıyodum. Beslenmemi düzeltemeyecem diye. Çünkü çocuğum üzerimde yaşıyodu. Memeyi ağzından çıkarmıyodu nerdeyse. Sadece çok emdiği için çok süt oldu.

MEmede uzun tutmaya çalışın. Az emiyosa ekstra sağım yapın o emdikten sonra aralarda o sütü de verirsiniz kaşıkla filan. Bazı bebekler de minyondur yani. Stres yapmayın.

Merhaba. Alması gerektiği kilonun biraz altında. Yenidoğanlar iyi beslendiklerinde söylediğinizden 500 gr fazla alırlar. Bu onların zeka gelişimi için oldukça önemli. Benim size verebileceğim tavsiye free hand sağma makineleri. Pahalı biraz ama hayatınızı kurtaracak. Hem sütünüz artacak hem de bebeğinizin doyduğundsn emin olacaksınız. Ayrıca süt kalitesi çok önemli. Yağlı kilo yapan bir süt istiyorsanız. Fındık,fıstık,balık,yumurta, tavuk ve kırmızı et bol bol yemenız lazım. Bunlar hem süt yapar hem de sütü yağlandırır. Yağlı süt de kilo yapar.
Teşekkür ederim 🌸

Sakin olun doktoru dinleyin sadece onu ye bunu ye hikayee. Yiyeninde gördük. Ben berbat besleniyodum. Sadece içim rahat etsin diye takviye damla kullanıyodum. Beslenmemi düzeltemeyecem diye. Çünkü çocuğum üzerimde yaşıyodu. Memeyi ağzından çıkarmıyodu nerdeyse. Sadece çok emdiği için çok süt oldu.

MEmede uzun tutmaya çalışın. Az emiyosa ekstra sağım yapın o emdikten sonra aralarda o sütü de verirsiniz kaşıkla filan. Bazı bebekler de minyondur yani. Stres yapmayın.
Benimde boyum 153 falan aşırı uzun değilim eşimde öyle. Bakalım zaman gösterecek gelişimini kötü etkilemesine minyon sağlıklı olsun

Benimde boyum 153 falan aşırı uzun değilim eşimde öyle. Bakalım zaman gösterecek gelişimini kötü etkilemesine minyon sağlıklı olsun
Bi arkadaşım var kendi 173 eşi 185 ama bebe minyon ne emdi ne yedi. O kadar çok uğraştı ki. Hatta emsin diye çok uğraştım diye memeyi bırakırken de çok duygusallaşmıştı. 🥺 Siz sadece doktoru dinleyin. Stres yaptıkça işler daha da karmaşıklaşıyo. Bu ay az alır diğer ay çok alır dengeler.

Bi arkadaşım var kendi 173 eşi 185 ama bebe minyon ne emdi ne yedi. O kadar çok uğraştı ki. Hatta emsin diye çok uğraştım diye memeyi bırakırken de çok duygusallaşmıştı. 🥺 Siz sadece doktoru dinleyin. Stres yaptıkça işler daha da karmaşıklaşıyo. Bu ay az alır diğer ay çok alır dengeler.
N

İnşaAllah yaaa, diğer ay toparlarız gerçekten çok stres olmuştum

Lannnnnnnnn

Farklı bir biberon deneseniz. Ben mesela dört tane biberon değiştirmiştim. Lansinoh sağıma pompası ile gelen bir biberonu var ben onu sonra da ayrı da aldım onu kullanıyorum ben sadece. Başkasını kabul etmiyor.

Farklı bir biberon deneseniz. Ben mesela dört tane biberon değiştirmiştim. Lansinoh sağıma pompası ile gelen bir biberonu var ben onu sonra da ayrı da aldım onu kullanıyorum ben sadece. Başkasını kabul etmiyor.
Bende acaba mamadan dolayı mı kabul etmiyor diyordum ama kendi sütümü koyduğumda da kabuk etmiyor, zaten mamaya başlayacak olursak farklı bi biberon almam laızm

Benim bebeğim de 2 ay 19 günlük. 2 ay 17 günlükken 4910 çıktı . Son ay 500 gramdan biraz fazla almış. Doktor alt sınırda dedi. Biz anne baba olarak türkiye standartlarının üstündeyiz. Yani bebeğimizin daha gelişiyor olması bekleniyor. Biz sürekli kaka yapıyoruz. Benim doktorum bana dedi ki memenin sonu besili yeri. İlk 5 dakika da o su içiyor sonra beslendiği kısım geliyor. Ben de yanlış beslemişim 5-10 dakika emiyordu bırakıyordum. Benim de geçen hafta sütüm azaldı. Ben de her emzirmeden sonra sağdım, elle bile olur. Malt içeceği içtim, bestlak damla aldım (solgarın bir hapı var ona daha iyi diyorlar). Bir de benim dr bir memeyi 2.5 saatten önce verme , süt kalitesi ancakn2.5 saatte geliyor demişti.,

500-1000 arası iyi
Mama ile besleyince de öyle alabiliyorlar bence okadar da az bir kg değil biraz süt için bol su bide takviyeler var icsen belki iyi olur boy kg oranı güzel ise aslında bebek güzel besleniyordur huzursuzlugu da yokmuş bence doyuyordur doktor mama ver dedi mi? Demediyse sen de kafana takma bence yetmiyor diye dusunup strese girme
Bi daha ki kontrol e kadar sık sık emzir dedi,200 gramın altında alırsa başlayacaz dedi daha başlatmadı

Benim bebeğim de 2 ay 19 günlük. 2 ay 17 günlükken 4910 çıktı . Son ay 500 gramdan biraz fazla almış. Doktor alt sınırda dedi. Biz anne baba olarak türkiye standartlarının üstündeyiz. Yani bebeğimizin daha gelişiyor olması bekleniyor. Biz sürekli kaka yapıyoruz. Benim doktorum bana dedi ki memenin sonu besili yeri. İlk 5 dakika da o su içiyor sonra beslendiği kısım geliyor. Ben de yanlış beslemişim 5-10 dakika emiyordu bırakıyordum. Benim de geçen hafta sütüm azaldı. Ben de her emzirmeden sonra sağdım, elle bile olur. Malt içeceği içtim, bestlak damla aldım (solgarın bir hapı var ona daha iyi diyorlar). Bir de benim dr bir memeyi 2.5 saatten önce verme , süt kalitesi ancakn2.5 saatte geliyor demişti

Benim bebeğim de 2 ay 19 günlük. 2 ay 17 günlükken 4910 çıktı . Son ay 500 gramdan biraz fazla almış. Doktor alt sınırda dedi. Biz anne baba olarak türkiye standartlarının üstündeyiz. Yani bebeğimizin daha gelişiyor olması bekleniyor. Biz sürekli kaka yapıyoruz. Benim doktorum bana dedi ki memenin sonu besili yeri. İlk 5 dakika da o su içiyor sonra beslendiği kısım geliyor. Ben de yanlış beslemişim 5-10 dakika emiyordu bırakıyordum. Benim de geçen hafta sütüm azaldı. Ben de her emzirmeden sonra sağdım, elle bile olur. Malt içeceği içtim, bestlak damla aldım (solgarın bir hapı var ona daha iyi diyorlar). Bir de benim dr bir memeyi 2.5 saatten önce verme , süt kalitesi ancakn2.5 saatte geliyor demişti.

Madem doktor 2 hafta süre verdi. En azından bir hafta destek alabilir misin birinden?
Annenden falan.
Emzirme kampı gibi bir şey yapsan.
Sadece sağlıklı beslenip uyuyacaksın.
Bebek hak dese emzir hık dese emzir.
Uyurken emzir
Uyanınca emzir.
Geceleri bol bol emzir 2 saatte bir kalk.
Yemeklerin protein ağırlıklı olsun.
Solgar bira mayası tableti öneririm.
Sütü arttırmakla kalmıyor kalitesini de arttırıyor.
Sakın ev işiydi falan kendini yorma. En kötü akşam eşin yardım etsin yemek falan yapsın.

• Beğen
Reactions: H M
Benim bebeğim de 2 ay 19 günlük. 2 ay 17 günlükken 4910 çıktı . Son ay 500 gramdan biraz fazla almış. Doktor alt sınırda dedi. Biz anne baba olarak türkiye standartlarının üstündeyiz. Yani bebeğimizin daha gelişiyor olması bekleniyor. Biz sürekli kaka yapıyoruz. Benim doktorum bana dedi ki memenin sonu besili yeri. İlk 5 dakika da o su içiyor sonra beslendiği kısım geliyor. Ben de yanlış beslemişim 5-10 dakika emiyordu bırakıyordum. Benim de geçen hafta sütüm azaldı. Ben de her emzirmeden sonra sağdım, elle bile olur. Malt içeceği içtim, bestlak damla aldım (solgarın bir hapı var ona daha iyi diyorlar). Bir de benim dr bir memeyi 2.5 saatten önce verme , süt kalitesi ancakn2.5 saatte geliyor demişti.,
Yaaa ilk 5 dakika su içtiklerini bilmiyordum, bizimkisi sütüm attıktan sonra hep 5 dakika emdi zorladım almadı hatta baya stres olmuştum ilk 5 dakika emiyo bırakıyor diye sonra saate bakmayı bıraktım iyiden takmıştım şimdi arada bakıyorum çok nadir 5 dakika yo geçiyor hala 5 dakika emip bırakıyor belkide bu yüzden kilo almadı hep su aldı besin alamadı, meme de nasıl uzun tutuacağım ya bırakıyor hep

X