2 cocukla disari çıkamıyorum topluma karışamıyorum evde tıkılıp kaldim

Vallahi maşallah benim biri 2.buçuk yaş biri 10 aylık ben de eşim yokken çıkamıyorum ama benim evimin konumu malesef çocuk için hiç uygun değil bayır merviden, kaldırımlar çok dar arabalar vızır vızır... yapamıyorum bu yüzden taşınma kararı aldık.. öyle patlıyorum ki evde ...
Valla benim evimin konumuda hiç bize uygun değil iti uğursuzu dolu hele sapıklar cabası ama ben hiç korkmuyorum yinede çıkıyorum . Geçen kayınvalidem kızımı dışarı çıkardı bi adam çocuğumun peşinde kızım nereye koşarsa o adamda o tarafa gitmiş . Kayınvalidemin dikkatini çekmiş adam . Kayınvalidem eve gelene kadar adam takip etmiş . Şerefsiz ne yapcan sen 2 yaşındaki çocuğu ,niyeti ne olabilir ki şerefsizin yahu

Eşin dışarı çıkarsın ya da çocuklara o baksın sen çık benim kuzenimin eşi bakımlarını yapıp babasına bırakıyor hava alıyoruz öyle. Erkenden dönüyor sonr ama ne kadar iyi geliyor kadına. Bizimkinin kocası da çalışıyor sonuçta. Ne bencil kocan var.

Valla benim evimin konumuda hiç bize uygun değil iti uğursuzu dolu hele sapıklar cabası ama ben hiç korkmuyorum yinede çıkıyorum . Geçen kayınvalidem kızımı dışarı çıkardı bi adam çocuğumun peşinde kızım nereye koşarsa o adamda o tarafa gitmiş . Kayınvalidemin dikkatini çekmiş adam . Kayınvalidem eve gelene kadar adam takip etmiş . Şerefsiz ne yapcan sen 2 yaşındaki çocuğu ,niyeti ne olabilir ki şerefsizin yahu
Vay pislik vay şerefsiz...

Benim biri 5 yasinda kizim diğeri 6 aylik oğlum var.Kizim dışarıda elimi tutmayan cocuk ama evde duruyor uyum sağlıyor.Oglum ise kalabalığı sevmiyor(5 kisiden fazlaysa)ve bu yüzden kalabalıkta çok duramıyorum kimse bana yardım etmiyor ve başka odada onla durmak zorunda kalıyorum kendimi dışlanmış hissediyorum.Esim zaten ev erkegi işten gelince hep dinlenmek istiyor benim 2 cocukla bebek arabasıyla da çıkmama da izin vermiyor yapamazmisim diye.Yalniz kalmaktan evde takılmaktan bıktım.
esinizi ikna etmeye calisin veya park ta olsa mutlaka cikin.oglunuz kalabaliga alissin. daha sonra cok zorlanirsiniz.

Bu yüzden ikinci çocuğu düşünmüyorum. Erkek eve para getiren rolde, sürekli yorgun. Destek yok, yardımcı alacak para yok. Kimse kusura bakmasın, (çocuğum dahil) benim de yaşayacak bi hayatım var. Gerekli maddiyat yoksa ikinci çocuk da yok

İlkinde destek görmeyip, bazı şeyleri göre göre ikinciyi yaptıysanız hata etmişsiniz. İlk çocuğunuzu bu sene anaokuluna verip işe başlayıp hayatınıza devam edebilirdiniz

Evet şu anki durumunuza katkı yapacak bir yorum yapmadım ama belki başkaları okur

Firdevs yoreoglu zaten anane bile olmayi kabul etmez

Eşiniz boş yapacağına alsın çocukları çıkarsın ya da beraber çıkın. Kızınızın zaten okul çağı gelmiş, okula yollamayı deneyin bence imkan varsa. Küçüğe gelince benim oğlum da başlarda bana çok zorluk yaşatmıştı bu konuda, arabada durmazdı, kucakta bunalırdı, kalabalıktan çekinirdi. Kanguruya alışınca sorun çözüldü. Kanguruyu arabanın sepetine koyuyorum, bi araba bi kanguru saatler geçiyor dışarıda. Kalabalığa da bayılıyor artık, tenha yerlerde canı sıkılıyor 😁

Benim yaşadığım yerde 4 yaş okul çocuğudur. O senenin Mayıs ayında 4 yaşını doldurmuşsa zorunlu Kindergarten'a başlar, Mayıs'tan sonra doğmuşsa da seneye başlar. Bizde de okul öncesi böyle değil mi? 5 yaşında çocuğun evde olmasına şaşırdım açıkçası.

Eşiniz istemediği halde 2. çocuğu yaptığınız yazılmış, o yüzden mi yardım etmiyor? Kreş masrafını bu yüzden mi karşılayamıyorsunuz?

İzin vermiyor nedir yahu?
Bebeği bırakıp babasına, kızınızı alıp çıkın.
Aynı şekilde bebeği arabasıyla alın, çıkın.
Şuan çıkamıyorsanız bebek büyüdüğünde asla çıkamazsınız, kocanıza da soran yok bir zahmet ya gelecek ya da evde tek çocuğa bakacak.

Yok ya çok güzeldi. Yine gideceğim 3 çocukla bu sefer 🤣🤣 Hep birlikte tatil dışında anneyle tek, babayla tek tatil de çok iyi geliyor çocuklara.
2 çocukla cafeye gidemeyen benden selamlar😂
Daha birkaç gün önce yol üstündeki dondurmacıdan dondurma alırken yola fırlayan oğlumun çığlıkla peşinde gidip, geride kalana tek gözümle bakmaya çalışan bir anne olarak tebrik ettim😂

Keşke ikinci bebegi ilki okula başladıktan sonra yapsaydınız. Yazık değil mi 5 yaşındaki çocuk akşama kadar evde. Öncesinde çıkarmıyor muydunuz? Yani ankara gibi yerde 40 i çıktı kışın bile çıkardım dolayısıyla hiç öyle elimi bıraktı falan durumu olmadı. 5 yasinda artık öyle yolumu bıraktı falan olmaz ki

Bir şey diyeyim mi eve hapsoldukça bunalıma girersiniz. Bu çocukları yaptım tabi gezdircem tozduracağım. Zor evet ama zoru severim hasjsos
Bende zoru severim ama eşim olmadan 😂😂😂 eşim çocuklara çok düşkün . Çok titrer üstüne, düşmelerinden bile korkar ağlamalarına dayanamaz 😂😂😂😂😂

Herkes bir şekilde çocuklarla dışarı çıkıyor 5 yaşındaki küçük değil yanınızda yürüsün bebek de arabasında zaten
Hiç olmadı Eşin gelince çocuklardan birini bırakıp diğeri ile dışarı çık
5 yaşındaki sürekli evde mi okula gidiyor mu
5 yaşındaki cocugum şu an evde eylülde okula gidecek insallah.O okula gidene kadar böyle maalesef😔

5 yaşın zaten zorunlu anaokulu eğitimi yok mu bu sene? Bu çocuklar nasıl sosyalleşip enerji atıyo?
Ev kuşu kocana bırak çocukları baksın biraz çık çarşı pazar hava al sen de. Böyle bir anlatımla ben de senin iki çocukla sokağa çıkamayacağını düşünürüm. Kendine güven herkes nasıl yapıyosa al çocukları parka götür. Birinin zaten okul yaşı gelmiş. Öteki de insan görmez odaya kapatılırsa nolucak zaten?
Gecen sene 4.5 yaşındaydi 5 doldurmadı için anaokulu almadı kızımı.Bu sene eylülde gidecek anca

Sizde de pasiflik var konu sahibi. Bebeği arabasına koyup 5 yaşındaki kızınızı parka götürmek veya bir oyun alanına gitmek bu kadarda zor olmamalı. Kızım 6 aylıkken oğlum 3 yaşında bile değildi (ve oğlum hiç kolay bir çocuk değildi) elimden geldigi kadar çıkarıyordum dışarı. Ev gezmelerine bende gitmezdim ama ne bileyim bir parka, oyun alanına veya dondurma/ hamburger yemeğe götürürdüm oğlumu kızda arabasında duruyordu zaten. Eve tikilip kalmayın inanın çok zarar verirsiniz kendinize tahammulunuz azalır. Bu arada kızınız anaokuluna gidiyormu?
Kızımın yaşı dolmasını için anaokuluna almadılar bu sene anca Eylülde gidecek.gecwn sene ben de gitmesini istedim en azından dışarı çıkmak için bahanem olurdu

X