2 defadan fazlası transfer yaptıranlar

aycicegix

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2024
213
223
28
Kızlar merhaba tüp bebek sürecine baslamadan önce hsg çektirdim tüpler açık cıktı ve herhangi bir problem rastlanmadı. Polikistik over olduğum icin tüp bebek yapma kararı aldık hormon değerlerim kan tahlilerim herşey olması gerektiği gibiydi sadece ünsilin direncim cıktı ama o degerlerde çok fazla degildi. Transfer oldum ekstra bir uygulama yapılmadı. Benim gibi olup 2. Transferde ekstra hangi işlemleri yaptırdınız bir sorun olmadığı halde negatif alan arkadaşlar.

Merhaba canim, bende extra bir işlem yapilmadi.
Ilk transferimden bir oğlum var. Dün ikinci transferimi oldum.
Bekleme aşamasindayim.
Kac günlük embriyo transfer edildi?

Merhaba canim, bende extra bir işlem yapilmadi.
Ilk transferimden bir oğlum var. Dün ikinci transferimi oldum.
Bekleme aşamasindayim.
Kac günlük embriyo transfer edildi?
Merhaba ilk transferimde 5. Gün embriyosu 4 ab kalite geride 10 embriyom daha var 7 tane 5. Gün 3 tane 6. Gün ama 2. 'yi denersem ekstra hangi işlemleri yapmam gerekir onun bilgisini almak istedim. Kaliteleri hep iyi ne olmuş olabilir örnek birşey yasayan varsa bende sürecini ona göre yönetirim.

Ayrica malasef belirli bir aşamadan sonra Kismet devreye giriyor.
Biz bu transfer icin 4 dondurulmuş embriyo cözdürdük ve 5ci gün embriyo oluşmasini bekledik. 4 embriyodan 2si gelişmiş ve bu ikisinin icinde sadece 1 tanesi zamanina uygun gelişmiş.
Şimdi 5 gün değilde 3 gün embriyosuyla transfer olsaydim belki gelişemeyen denk gelicekti. Buda negatif demek.

Merhaba ilk transferimde 5. Gün embriyosu 4 ab kalite geride 10 embriyom daha var 7 tane 5. Gün 3 tane 6. Gün ama 2. 'yi denersem ekstra hangi işlemleri yapmam gerekir onun bilgisini almak istedim. Kaliteleri hep iyi ne olmuş olabilir örnek birşey yasayan varsa bende sürecini ona göre yönetirim.

Benim aklima tek gelen bağşiklik sistemin.
Herhangi bir hastaliğin varmi?
Bende katil hücreler aşiri fazla bu sebepten zaten doğal yolla hamile kalamiyormuşum. Test yaptirabilirsin

Ayrica malasef belirli bir aşamadan sonra Kismet devreye giriyor.
Biz bu transfer icin 4 dondurulmuş embriyo cözdürdük ve 5ci gün embriyo oluşmasini bekledik. 4 embriyodan 2si gelişmiş ve bu ikisinin icinde sadece 1 tanesi zamanina uygun gelişmiş.
Şimdi 5 gün değilde 3 gün embriyosuyla transfer olsaydim belki gelişemeyen denk gelicekti. Buda negatif demek.
Evet doğru söylüyorsunuz ama herşey normaldi bende o yüzden ister istemez bir sebep arıyorum

Benim aklima tek gelen bağşiklik sistemin.
Herhangi bir hastaliğin varmi?
Bende katil hücreler aşiri fazla bu sebepten zaten doğal yolla hamile kalamiyormuşum. Test yaptirabilirsin
Bildiğim herhangi birşey yok sadece arada kalp çarpıntısı bunun için ilaç kullandım bir süre onun etki edecegini düşünmüyorum doktoruma dediginizi danısıyim nerede yaptırabilirim testi

Ben üçüncü transferimde pozitifi gördüm, ama dersen ki ilk ikisinden farklı ne vardı. Hiçbirşey. Herşey aynıydı, nasip kısmet buguneymiş
Kader yani birazda benimde ister istemez aklıma takıldı farklı birşey olabilirmi diye süreçlerde hiç bir sorun yasamadim ne yumurta konusu ne embriyo ilerlemesi ne de başka etkenler. Hayırlısı belki böyleydi daha zamanı var demek ki insallah sonraki denememde tutar

Kader yani birazda benimde ister istemez aklıma takıldı farklı birşey olabilirmi diye süreçlerde hiç bir sorun yasamadim ne yumurta konusu ne embriyo ilerlemesi ne de başka etkenler. Hayırlısı belki böyleydi daha zamanı var demek ki insallah sonraki denememde tutar
İnşallah ne kadar hayata devam et deselerde ben yattım, bol bol su içtim 3-4 lt yemeğim önüme geldi sadece WC için kalktım oda zaten yarım saatte bir geliyordu su içtiğim için hareket etmiş oluyordum, fitilimi çok iyi aldığımdan emin oldum birde transfer sonrası tuvalete hemen gitmedim bi yarım saat yattım hazırlandım hastaneden çıktım evde gittim lavaboya. Hergün havuç kabak çekirdeği ve sık sık haşlanmış et suyu içtim valla duşu bile çok sonra aldım kış diye üşümeyeyim diye, ona rağmen aşırı grip oldum hapşırık öksürük dedim bu halde zor ama, kokmadım da iş yapmadığımdan, diğerlerinden farkı bunlar hemşire hastaneden çıkmadan yüzme yaparsın falan diyordu neyin kafası şubat ayında yüzme ben yazın bile yapınca enfeksiyon oluyorum, ama doktorum ne yaptıysan çok iyi yapmışsın yatmaya devam boşver her şeyi dedi, öyle şeyler inşallah katkısı olur söylediklerimin ben 3. De genelde tutanları duydum için rahat olsun Allah sağlık versin

merhaba bende aynı merkezde iki kez yaptırdım. 5AA olmasına rağmen ikinci işlemde yine aynı tedaviler uygulandı. Oda negatif oldu. Sonra farklı bir merkeze gittim. Bis sürü tahlil tetkik ve işlemler yapıldı (genetik tarama, rahim bağışıklığı, kır testi vsvs) . Bu ay inşallah transfer olacağım ve İnşallah tutar

Merhaba, ben de sebepsiz infertilite nedeniyle tedavi gördüm. İlk denememde her şey iyi gitmesine rağmen negatif oldu, ikinci denemede çift embriyo transfer edildi pozitif oldu. Farklı hiçbir şey yapılmadı. Embriyo kaliteli olsa da genetik olarak sağlıksız olabiliyor, onu da transfer ederek öğrenebiliyorsunuz maalesef. Genelde embriyoda sıkıntı olduğu için tüp bebek tutmuyor. Zaten bu işin bir prosedürü var, ne yaparsanız yapın bazı şeyler kısmet galiba. Ben de ilkinde olmayınca çok sorgulamıştım sizi çok iyi anlıyorum ama olacak olan oluyor zaten, en önemlisi doktorunuza ve bedeninize güvenmek ❤️

İnşallah ne kadar hayata devam et deselerde ben yattım, bol bol su içtim 3-4 lt yemeğim önüme geldi sadece WC için kalktım oda zaten yarım saatte bir geliyordu su içtiğim için hareket etmiş oluyordum, fitilimi çok iyi aldığımdan emin oldum birde transfer sonrası tuvalete hemen gitmedim bi yarım saat yattım hazırlandım hastaneden çıktım evde gittim lavaboya. Hergün havuç kabak çekirdeği ve sık sık haşlanmış et suyu içtim valla duşu bile çok sonra aldım kış diye üşümeyeyim diye, ona rağmen aşırı grip oldum hapşırık öksürük dedim bu halde zor ama, kokmadım da iş yapmadığımdan, diğerlerinden farkı bunlar hemşire hastaneden çıkmadan yüzme yaparsın falan diyordu neyin kafası şubat ayında yüzme ben yazın bile yapınca enfeksiyon oluyorum, ama doktorum ne yaptıysan çok iyi yapmışsın yatmaya devam boşver her şeyi dedi, öyle şeyler inşallah katkısı olur söylediklerimin ben 3. De genelde tutanları duydum için rahat olsun Allah sağlık versin
Çok dikkat ettim inanın ilaçları saati saatine kkullandım iş yapmadım uzandım sadece. dinlendim duşu bile 3. Gün aldım sırf birşey olmasın diye

merhaba bende aynı merkezde iki kez yaptırdım. 5AA olmasına rağmen ikinci işlemde yine aynı tedaviler uygulandı. Oda negatif oldu. Sonra farklı bir merkeze gittim. Bis sürü tahlil tetkik ve işlemler yapıldı (genetik tarama, rahim bağışıklığı, kır testi vsvs) . Bu ay inşallah transfer olacağım ve İnşallah tutar
Merhaba Peki embriyolarinizi tasidiniz mi yoksa sürece en bastanmi başladınız. Bunları doktorumla konusucam belki değiniz konularda birşey var. Inşallah transferiniz ve süreciniz güzel geçer bebeginizi kucağınıza alırsınız

Merhaba, ben de sebepsiz infertilite nedeniyle tedavi gördüm. İlk denememde her şey iyi gitmesine rağmen negatif oldu, ikinci denemede çift embriyo transfer edildi pozitif oldu. Farklı hiçbir şey yapılmadı. Embriyo kaliteli olsa da genetik olarak sağlıksız olabiliyor, onu da transfer ederek öğrenebiliyorsunuz maalesef. Genelde embriyoda sıkıntı olduğu için tüp bebek tutmuyor. Zaten bu işin bir prosedürü var, ne yaparsanız yapın bazı şeyler kısmet galiba. Ben de ilkinde olmayınca çok sorgulamıştım sizi çok iyi anlıyorum ama olacak olan oluyor zaten, en önemlisi doktorunuza ve bedeninize güvenmek ❤️
Merhaba dediginiz gibi belkide genetiği sorunluydu. Inşallah bende 2. Denemede pozitifi görürüm

Merhaba Peki embriyolarinizi tasidiniz mi yoksa sürece en bastanmi başladınız. Bunları doktorumla konusucam belki değiniz konularda birşey var. Inşallah transferiniz ve süreciniz güzel geçer bebeginizi kucağınıza alırsınız
Benim ilk yaptırdığım merkezde hep 6 yumurta toplanıp geriye 1 embriyo kalmıştı. Sorduğumda ise yumurta rezervin az dedi. Karşındaki prof. olunca inanıyorsun tabi çok sorgulamadım. İki transferde de aynı süreçler sonuç 1 embriyoydu. Daha sonra başladığım merkezde süreç yine baştan başladı ama ekstra iğneler verdi doktor bu süreç içince. Oluşan embriyo sayım 4tü. genetik taramadan 3ü sağlam geldi. Amin İnşallah herkes için hayırlı güzel sonuçlar olur

3. Transferim, transfer öncesi embriyo glue ve sonrasında gebelik serumu uygulandı, sonucu ne olacak bekliyoruz.

Son düzenleme:
Merhaba, ben de sebepsiz infertilite nedeniyle tedavi gördüm. İlk denememde her şey iyi gitmesine rağmen negatif oldu, ikinci denemede çift embriyo transfer edildi pozitif oldu. Farklı hiçbir şey yapılmadı. Embriyo kaliteli olsa da genetik olarak sağlıksız olabiliyor, onu da transfer ederek öğrenebiliyorsunuz maalesef. Genelde embriyoda sıkıntı olduğu için tüp bebek tutmuyor. Zaten bu işin bir prosedürü var, ne yaparsanız yapın bazı şeyler kısmet galiba. Ben de ilkinde olmayınca çok sorgulamıştım sizi çok iyi anlıyorum ama olacak olan oluyor zaten, en önemlisi doktorunuza güvenmek ❤️
Merhaba dediginiz gibi belkide genetiği sorunluydu. Inşallah bende 2. Denemede pozitifi görürüm
Umarım görürsünüz 🙏🏻
Önemli olan embriyo tutsun diye bir ton para verilen gereksiz uygulamalar yaptırmayan bir doktorla çalışmak. Yok embriyo yapıştırma, yok bilmem ne serumu vs gibi. Hiçbirinin bilimsel temeli yok ama tüp bebek merkezleri çok fazla kullanıyor bu durumu maalesef. Biz de güvenip yaptırıyoruz nereden bileceğiz ki.

X