İlköğretim Yorum ve Soruları 2021-2022 yılı 1. Sınıf anneleri burayı

Slm arkadaşlar benim ilkgozagrim canım oğlum bugün 1.sinifa başladı...ama heyecandan çok korku kaygı vardı ...minik yavrum karnım ağrıyor diyip gece habire uyanıp sabah uykusuz okula gitti ...öğretmen kızacak bağıracak korkusu oluşmuş nedense...eve gelince öğretmen kizmadi diyince durumu çaktım...inşallah hepsi için iyi olsun okul hayatı....

Yarın okuldan sonra toplantı yapacakmış öğretmen....bakalım çocuklar hakkındaki ilk izlenimini de paylaşır umarım ...benim oğlum tipik terazi burcu ....çok sosyal ama okuldan pek çekindi....öğretmen oglum iki eliyle de yazı yazdığı için bizim tek ele yonlendirmemizi istedi...sola daha yatkın oğlumla onu seçtik 😄..çizgi çalışması yapıyoruz şimdi...

bizimde bugün ikinci günümüzdü uyum haftası şuan için iyi çok şükür.sıkıntı yaşamadık.normalde ortama alışınca aktifleşirdi önce bir gözlemler oğlum.baya aktifmiş sınıfta

Merhaba hanımlar benim kızım da geçen hafta 1 saatlik uyum eğitiminden sonra bugün tam zamanlı başladı.
Biraz önce öğretmeni aramış eşimi kızım tuvalete gitmekten korkmuş.
Bu zaman kadar kullandığı tuvaletlerde kapak oluyordu. Tuvalette kapak olmayınca da korkmuş.
Eve gelince güzelce konuşacağım da aklıma takıldı sizlere sorayım dedim
Nasıl davranmalıyım, okuldan soğumasını da istemiyorum 🙁
Bu tür sorunlarla karşılaşan oldu mu acaba?

Merhaba hanımlar benim kızım da geçen hafta 1 saatlik uyum eğitiminden sonra bugün tam zamanlı başladı.
Biraz önce öğretmeni aramış eşimi kızım tuvalete gitmekten korkmuş.
Bu zaman kadar kullandığı tuvaletlerde kapak oluyordu. Tuvalette kapak olmayınca da korkmuş.
Eve gelince güzelce konuşacağım da aklıma takıldı sizlere sorayım dedim
Nasıl davranmalıyım, okuldan soğumasını da istemiyorum 🙁
Bu tür sorunlarla karşılaşan oldu mu acaba?
Sorun hala devam ediyor ise sizin yerinizde olsam kendim gidip birkaç kapak alıp okul vc sine takar sorunu kendim cozerdim...ucuz birşey zaten

Şükür benim oğlumun çok güzel gidiyor uyumu ...ama ders düzenine nasil alistiririm...istiyorum ki eve gelince de sorumluluk sahibi olsun...neler yapabilirim. Zeki hanımlar oneri

Sorun hala devam ediyor ise sizin yerinizde olsam kendim gidip birkaç kapak alıp okul vc sine takar sorunu kendim cozerdim...ucuz birşey zaten
Merhaba sorun devam etmiyor ilk gün öyleydi. O da aklıma geldi ama idare izin vermezdi sanırım
Ya da evdeki tuvalet kapağını çıkartıp uyum sağlamasını bekleyecektim

Şükür benim oğlumun çok güzel gidiyor uyumu ...ama ders düzenine nasil alistiririm...istiyorum ki eve gelince de sorumluluk sahibi olsun...neler yapabilirim. Zeki hanımlar oneri
Benim kızım öğleci olduğu için akşam geldiği gibi yemek yiyoruz. Biraz dinlendikten sonra derslere başlıyoruz. Fazla sıkmadan 5-10 dk molalı şekilde
Zamanla düzene girecektir siz de birden sorumluluk almasını beklemeyin bence

Son düzenleme:
Oğlum bu sene 1.sınıf uyumlu çok şükür E ve L sesini öğrendiler "el,le, ele, elle," bunları okuyor çok şükür yarın A harfini öğrenecekler sizlerde durum nedir hangi harfteler

İnşallah darısı hepimizin kuzularına. Bu 2 yıldır çocuklar için çok zordu umarım hepsi telafi edebilir bu durumu. Tabiki bizlere büyük iş düşüyor

Oğlum en son i harfine geçti okulda...minnosum zaten okumayı bildiğinden sıkıntı yaşamıyoruz şükür ..yazmasida iyi ...sizinkiler hangi harfte kizlar...öğretmenimiz çok iyi bi an önce harf okumayı cozup matematik dersine geçsin istiyor...çocuklar okuduğunu anlarsa matematiği daha iyi anlar diyor....

X