Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 8 42,1%
  • erkek

OY: 10 52,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,3%

• Ankete Katılan
    19
Kızlar peki cinsiyet için hangi hafta gitmeyi düşünüyorsunuz? 14.hafta sizce geç mi olur?Tabiki doktorlarımız yönlendiriyor ama insan heyecandan dayanamıyor da😊
Benim doktor 4.ayda söylüyormuş canım tam, giden başka bi arkadaşı var eşimin o söylemiş eşime. 12.haftada gideceğim sonra 1 ay sonra çağırırsa öyle giderim herhalde ekstra gitmem

Ya kızlar bu soru için çok erken ama özellikle yeniden anne olacaklar yanıt verirse mutlu olurum. Benim göğüslerim küçük. Çok zayıfken de küçüktü kilo aldım yine büyümedi. Yapısal olarak küçük yani. Son 4-5 haftadır çok hassaslar sanki geriliyor büyümeye çalışıyor gibi ama bana yine de büyüyemezmiş gibi geliyor. Böyle kalırsa nasıl süt gelir bebek bunun neresini emer bilmiyorum valla. Bir de görümcem diyor ki kucağında emzirme sırtın ağrır, yattığın yerden bebeği de yatırıp emzir. O hep öyle yaptı. Ama ben bebeğin üzerine falan çıkmazsam zor yani. Ucu da bazen var bazen yok gibi. Üfff n'olur sizce son aylarda...
Canım benim de göğüslerim küçüktü öyle ucu falan olup iri bı göğüs değil yani açıkçasi.bebegimi emzirmeme asla engel olmadı. Yani büyük olup çok fazla süt gelecek gibi bı yanılgıya kapılma sakin süt kanallari açıldıkça zaten göğüsün dolup sisicek bebek emdikçe süt çoğalacak. Yatarak emzirmeye alışma bence çünkü çok uykusuzluk cekecegin dönemler gelecek. Yani ben kucağımda emzirdigim halde oturduğum yerde daliyodum. Uyku öyle tatlı bişey ki bı an farkında olmadan dalabilirsin nefessiz kalabilir.ustelik dik emzirirken bile bebeğin burnunu göğüs kapatabiliyi çünkü emebilmek için iyice yapışıyor bebis yani bı emip bı uyuyo falan burnunu açık tutmaya dikkat ediyordum ben hep

Benim doktor 4.ayda söylüyormuş canım tam, giden başka bi arkadaşı var eşimin o söylemiş eşime. 12.haftada gideceğim sonra 1 ay sonra çağırırsa öyle giderim herhalde ekstra gitmem
En iyisi seninki gibi sanırım ben de öyle yapayım bana 12.hafta sadece test için gel dedi cinsiyeti hakkında yorum yapmadı herhalde o da 4.ayda söyleyecek😊

Normalde günde 9 saat çalışıyorum. Molaları falan çıkarınca zaten 7.5 saat oluyor diye hiç elleşmedim. Toplantım vardı az önce bitti, 3 saat eklediler yani günlük mesaiye. Şefime şaka yollu beni 7.5 saatten fazla çalıştıramazsınız dava ederim sizi falan dedim, niye hamilesin alt tarafı sakat mısın ki diyor. Delirmeme 🤏🏿

Normalde günde 9 saat çalışıyorum. Molaları falan çıkarınca zaten 7.5 saat oluyor diye hiç elleşmedim. Toplantım vardı az önce bitti, 3 saat eklediler yani günlük mesaiye. Şefime şaka yollu beni 7.5 saatten fazla çalıştıramazsınız dava ederim sizi falan dedim, niye hamilesin alt tarafı sakat mısın ki diyor. Delirmeme 🤏🏿
Şu işyerlerinden kavga etmeden çıksak bari😂 benimkide karnelerle birlikte çıkarakcamış bizi 14 haziran yani. 15 haziranda çağırsanızda gelmem dedim müdürüm bıyıkaltı güldü bugün😂

Baş ağrısından ağladım az önce, felaket bi ağrım var kızlar ya. Nasıl çözdünüz birkaç kişide daha vardı. Şu soğuk bantlardan alsam mı dedim eşim 5 dakika etki ediyor sadece dedi

Baş ağrısından ağladım az önce, felaket bi ağrım var kızlar ya. Nasıl çözdünüz birkaç kişide daha vardı. Şu soğuk bantlardan alsam mı dedim eşim 5 dakika etki ediyor sadece dedi
Bol su içsen? Biberiye yağı felan masaj tarzı D yapabilirsin ama hiç durmaayack gibiysen parol iç Bi tane onun da pek faydası yok

Orangegreysky Orangegreysky ben her akşam şiddetli baş ağrısı yaşıyorum ve dayanılacak şekilde değil. Şunu aldım ama Amazon’da pahalıymıs trednyolda ya da hepsiburadada var sanırım. Buz dolabına koyuyorum soğuyor kafama takıyorum. Bana bir bu iyi gelir onun dışında her şey yalan :KK43: bu olmasa mahvolmusum. Bütün akşam kafamda duruyor. İyi geliyor

Eklentiler

• IMG_9600.jpeg
    IMG_9600.jpeg
    66,7 KB · Görüntüleme: 11
Ay benimde haftaya randevum hem korkuyorum hem heyecanlanıyorum bazen karşıma kötü hikayeler çıkıyor ister istemez etkileniyorum ama yok yaşıyor ya diyorum bel ağrısı yapıyor göğüslerimin uçları bazen çok acıyor diyorum bir de benim karnım belli olmaya başladı he 11+2 deyim zayıfım ya çabuk çıktı karnım iç karnım dar demekki akşamları ayrı bir şişiyor orası ayrı da ama ben sabah dümdüz olurdum artık minik bir göbüşüm var benimde

Ya kızlar bu soru için çok erken ama özellikle yeniden anne olacaklar yanıt verirse mutlu olurum. Benim göğüslerim küçük. Çok zayıfken de küçüktü kilo aldım yine büyümedi. Yapısal olarak küçük yani. Son 4-5 haftadır çok hassaslar sanki geriliyor büyümeye çalışıyor gibi ama bana yine de büyüyemezmiş gibi geliyor. Böyle kalırsa nasıl süt gelir bebek bunun neresini emer bilmiyorum valla. Bir de görümcem diyor ki kucağında emzirme sırtın ağrır, yattığın yerden bebeği de yatırıp emzir. O hep öyle yaptı. Ama ben bebeğin üzerine falan çıkmazsam zor yani. Ucu da bazen var bazen yok gibi. Üfff n'olur sizce son aylarda...
Merhaba oncelikle endişeniz anlıyorum. Kızım şimdi 5 yaşında 24 ay 5 gün çok keyifli bir emzirme süreci yaşadık. Sezaryen doğumdu odaya çıktığım gibi sütüm geldi. Hastanedeki süt sayma pompasını kullanarak da kanalları daha çok açtım. Benim de göğüslerim küçük. Hamilelikte neredeyse büyümedi 9 ay boyunca. Doğum sonrası o kadar şişti ve büyüdü ki.. 2 ay sonra falan normale dönmeye başladı ama sütün miktarı azalmadı:) bebek istedikçe annede süt olur. O yüzden hiç endişelenmeyin. Ben kucakta emzirdim. Yatarak emzirmek hiç güvenli gelmedi çok da onerilmiyor özellikle bebek daha küçükken.

Ay benimde haftaya randevum hem korkuyorum hem heyecanlanıyorum bazen karşıma kötü hikayeler çıkıyor ister istemez etkileniyorum ama yok yaşıyor ya diyorum bel ağrısı yapıyor göğüslerimin uçları bazen çok acıyor diyorum bir de benim karnım belli olmaya başladı he 11+2 deyim zayıfım ya çabuk çıktı karnım iç karnım dar demekki akşamları ayrı bir şişiyor orası ayrı da ama ben sabah dümdüz olurdum artık minik bir göbüşüm var benimde
Olumsuz düsünmeyelım her şey çok güzel ilerleyecek hıc merak etmeylım ne kadar takarsak o kadar bunalıyoruz 🥲kac kılosunız o bende de oluyor sabah kalkınca dümdüz ama akşam yatarken şişkinlik var

Bol su içsen? Biberiye yağı felan masaj tarzı D yapabilirsin ama hiç durmaayack gibiysen parol iç Bi tane onun da pek faydası yok

Orangegreysky Orangegreysky ben her akşam şiddetli baş ağrısı yaşıyorum ve dayanılacak şekilde değil. Şunu aldım ama Amazon’da pahalıymıs trednyolda ya da hepsiburadada var sanırım. Buz dolabına koyuyorum soğuyor kafama takıyorum. Bana bir bu iyi gelir onun dışında her şey yalan :KK43: bu olmasa mahvolmusum. Bütün akşam kafamda duruyor. İyi geliyor
Ben de bi akşam çok çektim canım sabaha kadar . Bence alternatif bir şeyler dene yoksa uyutmuyor asla
Tüm ışıkları kapatıp saçlarımı çeke çeke uyudum accuk iyi geldi, sağ olun canımlar bunlarw da bakacağım

X