💕2024 Nisan 💕 Tüp Bebek Transferi Olanların Toplanma Alanı 🤰🏽🍀💕

Kaçıncı haftada duydunuz kalp atışını bizim doktor keseyi gördü kalp atışı için 3 hafta sonra dedi zaman geçmiyor çok ileri attı gibime geldi herkesin doktorum 1 hafta sonra çağırıyor acaba alttan muayene etmemek için mi diye düşünüyorum
Canım kalp atışı tam transfer tarihinden 1 ay sonra ya denk geliyor. O da 6+3 denk geliyor. Bizde yarın gideceğiz. Bana da çok dua edin 🙏

Selam kızlar herkes iyi mi 🥰 Negatif oldum ama gidemiyorum buralardan, keşke bebeğim gelişmeye devam edebilseydi bugün tam 8 haftalık olacaktık 😔 Çarşamba gününe kürtaj randevusu aldım bana dua edin olur mu çok korkuyorum ilk kez kürtaj olacağım, doktorum yumurta toplama gibi birebir aynı düşünebilirsin dedi ama yine de birinde bir umut var birinde hayalkırıklığı 😞 Allah tekrar yaşatmasın 🙏🏻

Selam kızlar herkes iyi mi 🥰 Negatif oldum ama gidemiyorum buralardan, keşke bebeğim gelişmeye devam edebilseydi bugün tam 8 haftalık olacaktık 😔 Çarşamba gününe kürtaj randevusu aldım bana dua edin olur mu çok korkuyorum ilk kez kürtaj olacağım, doktorum yumurta toplama gibi birebir aynı düşünebilirsin dedi ama yine de birinde bir umut var birinde hayalkırıklığı 😞 Allah tekrar yaşatmasın 🙏🏻
Allah yardımcınız olsun. Tez zamanda gebelik müjdesi ile mutluluk yaşayın. Sağlıklı bir şekilde de kucağınıza alın. inşallah. 🙏 Gebelerin duası kabul olurmuş. 🥰

Gecmis olsun kurtaj kotu evet hayalkirikligi cok uzucu. Ama korkma ben 2 kere oldum hicbisey anlamiyosun doktorunun dedigi gibi yumurta toplama gibi cabucak bitiyo. Insallah sonrasinda hemen guzel seyler olur 🙏🏻

Gecmis olsun kurtaj kotu evet hayalkirikligi cok uzucu. Ama korkma ben 2 kere oldum hicbisey anlamiyosun doktorunun dedigi gibi yumurta toplama gibi cabucak bitiyo. Insallah sonrasinda hemen guzel seyler olur 🙏🏻
Keşke hiç tecrübe etmesek ama 😞 sonrasında kanama çok yoğun oluyor mu adet gibi mi oluyor? Doktorum kendin düşürmeyi bekleyebilirsin dedi kabul etmedim aniden çok sancı ve fazla kan kaybı yaşayanları okumuştum korktum epey, hızlıca olsun bitsin istiyorum

Çok geçmiş olsun sizede. Benim de hala kahverengi lekelenmelerim devam ediyor. Aspirine alerjim olduğundan zaten kullanmıyordum. Karnımdan vurduğum oksaparı kesti. Aslında işten ayrılmayı düşünmüyordum ama dr. Kesin bir şekilde ayrıl deyince korktum tabiki de. Az değil 9 sene boyunca teste pozitif bile görememiştim. Sadece bir kere tüp denemesinde kanda kimyasal gebelik yaşadım. Orda de değerim çok düşüktü zaten. Çok şükür kalp atışını duymuşsunuz. Bende rabbime emanet ettim. Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 🙏 🌺
Amin siz de inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Kaçıncı haftada duydunuz kalp atışını bizim doktor keseyi gördü kalp atışı için 3 hafta sonra dedi zaman geçmiyor çok ileri attı gibime geldi herkesin doktorum 1 hafta sonra çağırıyor acaba alttan muayene etmemek için mi diye düşünüyorum
Ben hep alttan muayene oldum şu ana kadar. Şu an 6hafta 4günlük olması lazım. Her doktorun yöntemi farklı sanırım

Ben bugün sordum hastanede çünkü hepimizin transfer vs tarihi başka nasıl oluyor diye. Yine her durumda son reglinizin başlangıç tarihine göre hesaplıyoruz dedi. Benim mesela son reglim 28 mart’tı. Ultrasonda 5 hafta 1 günlük gözüküyor. Sen de ona göre hesap edebilirsin 😌😍
Çok sevindim herşeyin yolunda olmasına bu arada 🧿🧿
Hayırlı olsun canlar 10 gun fazla hesaplaniyo bana öyle dedi doktor âdet tarihini denk getiriyorlar mis ben tranfere göre hesapliyorum 5 hafta şimdi ve bir haftadır mide bulantısı baş dönmesi başladı

Canım yumurta toplama gibi anestezili oluyormuş. Rabbim şifa versin sana.

Kendiliğinden düşmedi mi, kürtaj oluyorsun ?
Bende 5 gündür olaclari bıraktım, düşük olmasını bekliyorum. Kendiliğinden düşer insallah

Benim arkadaşım Şubat ayında istenmeyen gebeliğini sonlandırdı, birlikte gitmiştik tamamen şahidim yani inan hiçbir ağrı sızı kanama yaşamadı. Ben yumurta toplamada daha çok ağrı çekmiştim. Hatta çıkıp yemek yemeye gitmiştik, çok daha kolay bir işlem.
Sağlıklı bir gebelik olsaydı devam ederdi ama üzülmemek imkansız, özellikle bizler için. Yakında bebeğine kavuşmanı diliyorum

Benim arkadaşım Şubat ayında istenmeyen gebeliğini sonlandırdı, birlikte gitmiştik tamamen şahidim yani inan hiçbir ağrı sızı kanama yaşamadı. Ben yumurta toplamada daha çok ağrı çekmiştim. Hatta çıkıp yemek yemeye gitmiştik, çok daha kolay bir işlem.
Sağlıklı bir gebelik olsaydı devam ederdi ama üzülmemek imkansız, özellikle bizler için. Yakında bebeğine kavuşmanı diliyorum
Çok üzüldüm geçmiş olsun Allah'tan umudunu sakın kesme 😓

Canım dr o kanama ile muayeneye gittiğimde istirahat edeceksin,hiç kalkmadan dediğimde işten mi ayrılayım dediğimde, hemen ayrıl işten dedi. 😢 Muhasebeciyim ve oturarak çalışıyordum. Aslında benim bu gebelik o kadar farklı oldu ki, daha tedavi sürecinde iken bir anda çok iyi bir yerden iş teklifi geldi. Pazartesi işbaşı yaptım. Çarşamba günü transfer oldum. Sadece 1 gün izin aldım. Birde bu süreçte her akşam işten çıkıp, akşamları da derse gidiyordum. Yoğun tempo da bir hayatım vardı. O kadar umutsuzdum ki, hem dr. Çok şaşırdı. Hemde biz çok şaşırdık. Daha önceki transferlerim de, transferden sonra 1 hafta yatmıştım. Hiç bir ev işi dahi yapmamıştım. Rabbime şükürler olsun🙏 Ol dedi ve öylede oldu🙏💕🥰
Canım o zaman Doktor'un ne diyorsa o kuzum. Bir ay yatmak yetseydi, biraz izin al, rapor vereyim falan derdi, demek ki genel olarak gebeliğin boyunca istirahat etmeni istiyor. Bebişşten sonra daha güzel iş teklifleri gelir inşallah canım 🙏

Gördü gördü, gelişim geriliği var biraz ama oluyor basen dedi. Canlanmış dedi. Kalp atışı duyduk. Alttan muayene etti. Corasprini kesti. Masabaşı çalıştığımdan Rapor yazmaya grrek yok ama istersen verebiliriz dedi.
İnşallah bebişin sağlıklı bir şekilde seninle kalır kuzum 🙏 bir hafta geri ön çok fark etmiyor diyorlar doktorlar. İnşallah öyle birşeydir 🙏 sağlıklıdır

Kızlae bu ay 2. Kez transfer olacağım. Adetin 11. Gününde endometrium kalınlığın 7. Doktor estrofemi günde 3 ten 5 e çıkardı. Bu doz çok yüksek reğil mi? Böyle kullanan oldu mu? Yan etkilerinden korkuyorum

Canım benim ya 🤗🤗🤗 kocaman sarılıyorum sana 🙏 benim arkadaşımda kürtaj olmuştu çok kolay demişti. Hatta kürtajdan sonra beni arayıp kahve içerken sohbet etmiştik, farklı şehirlerdeydik. İnşallah kolaycacık geçer canım. O zaman yine uyutuyorlar kürtajda da, bu çok iyi birşey canım 🙏 Rabbim kolaylaştırsın inşallah canım

Canım o zaman Doktor'un ne diyorsa o kuzum. Bir ay yatmak yetseydi, biraz izin al, rapor vereyim falan derdi, demek ki genel olarak gebeliğin boyunca istirahat etmeni istiyor. Bebişşten sonra daha güzel iş teklifleri gelir inşallah canım 🙏
Bende dr dinledim. Ama bir sürü masraf ettik. Ve tek çalışan ile çok zor. Birde çocuğum için en iyilerini yapmak için çalışmakta istiyorum. Yarın tekrar soracam dr'a. Amin canım benim inşallah 🙏 🌺

Canım yumurta toplama gibi anestezili oluyormuş. Rabbim şifa versin sana.

Kendiliğinden düşmedi mi, kürtaj oluyorsun ?
Bende 5 gündür olaclari bıraktım, düşük olmasını bekliyorum. Kendiliğinden düşer insallah
Kese epey büyümüş ve içi boş kendiliğinden düşmesini beklersem epey ağrılı olur diye korktum bi de çok yoğun kanamalı atlatanlar oluyormuş ben çalışıyorum hangi gün düşüreceğim belli değil günlerce de izin alamam. Bi seferde olsun bitsin dedim. Senin kese görünmemişti ama neden düşük yapasın ki 😞

Çok teşekkür ederim böyle şeyler duymak öyle iyi geliyor ki 🥹🥹

X