3 AYDA 12 KİLO VERDİĞİM DİYETİM HALEN DEVAM EDİYOR

aselasel13

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2016
9
7
27
ARKADAŞLAR BAŞLIĞI YANLIŞ YAZMIŞIM 2 AYDA OLACAKTI DÜZELTEMEDİM MERHABA ARKADAŞLAR BENİM İSMİM ASEL 19 YAŞINDAYIM VE ÇALIŞIYORUM. 2016 OCAKTA BİR AMELİYAT GEÇİRDİM VE AMELİYAT SONRASINDA DİKKAT ETMEMEM SONUCU 72 KİLOYU GÖRDÜM. BOYUM 1,57 VE KİLO 72 OLUNCA NASIL GÖRÜNÜYOR OLDUĞUMU TAHMİN EDERSİNİZ. DİYETİSYENE GİDECEK ZAMANIM OLMADI VE BEKLEMEK İSTEMİYORDUM. İNTERNETTEN ARAŞTIRMA YAPARKEN 13 GÜNDE 10 KİLO DİYE OKUYUNCA GÖZLERİM PARLADI BU İSVEÇ DİYETİYDİ VE TABİKİ HİÇ DÜŞÜNMEDEN BAŞLADIM. İLK 3-4 GÜN ÇOK ZOR GEÇTİ RESMEN BİR BOMBAYDIM VE HERŞEY SİNİRİME GİDİYOR HALİMİ HATRIMI SORSALAR BİLE TERSLİYORDUM İNSANLARI :KK43: DAHA SONRA ALIŞTIM VE DÜZELDİM. 13. GÜNE KADAR HİÇ TARTILMADIM İNSANLAR NE KADAR GÜZEL OLDUĞU FLN SÖYLEDİKLERİNDE MUTLU OLDUM AMA FENA AÇTIM O AYRI :) HELE BİRDE BU DİYETİN 7. GÜNÜ VARKİ AKILLARA ZARAR :) NEYSE BEN ÇIKTIM TARTIYA BİR BAKTIM 6 KİLO GİTMİŞ SADECE HEM SEVİNDİM HEM ÜZÜLDÜM BUNA. ŞİMDİ NE YAPACAĞIM DİYE TEKRAR ARAŞTIRMALARA GİRDİM AMA BU ESNADA İŞTAHIM KENDİLİĞİNDEN KESİLDİĞİ İÇİN YEMEK YEMİYODUM GÜNDE TEK ÖĞÜN ODA ÖĞLEN SALATA MEYCEYLLE GEÇİŞTİRDİM AMA BU HALDE BİLE 2 HAFTA GİBİ SÜREDE SADECE 4 KİLO VEREBİLDİM. BUNDANDA ANLADIMKİ ASLINDA KİLO VERMEK AÇ KALMAK DEĞİL. BU ARADA SÖYLEMEYİDE UNUTTUM İSVEÇ DİYETİNDEKİ MENÜLERE TAM ANLAMIYLA UYMADIM MESELA AKŞAM BİFTEK YAZIYOR SALATA YAZIYORSA BEN SADECE SALATAYI YİYEBİLİYORDUM ÇÜNKÜ BİFTEK YOKTU BUNUN GİBİ VS. BÖYLE BİR AYDA TAMAMİYLE AÇ KALARAK OLAN MUTSUZ OLDUĞUM Bİ DİYET YAPTIM VE AÇLIKTAN KİLO VERSEM BİLE KENDİMİ İYİ HİSSETMİYORDUM. SONRA BÜTÜN DİYET LİSTELERİNİ ARAŞTIRMAYI BIRAKTIM. KALORİ HESABI YAPARAK KENDİM ZAYIFLAYACAKTIM BU KARA VERDİĞİMDE 60 KİLOYDUM. ALIŞVERİŞE ÇIKIP BOL YEŞİL SEBZE LİGHT YOĞURT PEYNİR MEYVE ALDIM. GÜNDE 750 KALORİYİ GEÇMEDEN ÇOK DOYURUCU BİR DİYET YAPTIM HALA YAPIYORUM HEMDE LİSTESİZ. DİYETİM ŞU ŞEKİLDE;
KAHVALTI:
3 ADET ÇERİ DOMATES
5 ADET ZEYTİN
1 KÜÇÜK DİLİM PEYNİR
1 YUMURTA
BU RUTİN KAHVALTIMDI YUMURTA OLMADIĞI ZAMANLAR PEYNİRİ BİRAZ FAZLA TUTUYORDUM ABARTMADAN. VE YEŞİLLİK MAYDONOZ ROKA GİBİ.
ÖĞLE YEMEĞİ:
1 KASE ÇORBA BOL ACILI
AKŞAM YEMEĞİ:
SALATA VE LİGHT YOĞURT
BU LİSTEYE HALA DEVAM EDİYORUM ARKADAŞLAR LİSTEYİ KENDİNİZE GÖRE DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ BEN ARA ÖĞÜN ALMAYI UNUTUYORUM UNUTMADIĞIM ZAMANLAR ALIYORUM O ZAMAN 750 KALORİ OLUYOR. İŞ YERİNDE SÜREKLİ ÇORBA ÇIKTIĞI İÇİN BEN ÇORBA TERCİH EDİYORUM. AKŞAMDA EN PRATİK VE ELİMİN GİTTİĞİ YEMEK SALATA OLDUĞU İÇİN TERCİH EDİYORUM. KENDİMİ AÇ HİSSETMİYORUM AMA KİLO VERMEM YAVAŞLADI AMA 50 KİLO OLANA KADAR DURMAYACAĞIM.

Son düzenleme:
Wouwww :KK66: hayranlik ile okdum masallah diyelim o halde :KK66: eksilerin bol olsun :nazar::nazar::spor::KK71::KK6::KK39:
Bende isvec fln yapmisdim iyi hos verdiyor :KK66:
Bende simdi senin yaptigin gibi bir diyet yapiyorum sabahlari
Domates / paprika / sekersiz sütsüz kahve / peynir bir dilim bugday ekmek
Öglenleri
Yogurt veya haslanmis sebze
Aksamlari salata :KK200:
Ve bir saat cardio

Wouwww :KK66: hayranlik ile okdum masallah diyelim o halde :KK66: eksilerin bol olsun :nazar::nazar::spor::KK71::KK6::KK39:
Bende isvec fln yapmisdim iyi hos verdiyor :KK66:
Bende simdi senin yaptigin gibi bir diyet yapiyorum sabahlari
Domates / paprika / sekersiz sütsüz kahve / peynir bir dilim bugday ekmek
Öglenleri
Yogurt veya haslanmis sebze
Aksamlari salata :KK200:
Ve bir saat cardio
HARİKA BENCE :) ALLAH EMEKLERİMİZİ BOŞA ÇIKARTMAZ İNŞALLAH ŞİMDİDEN TEBRİK EDERİM :) BEN SPOR OLARAK İP SEKİYORUM EVDE

HARİKA BENCE :) ALLAH EMEKLERİMİZİ BOŞA ÇIKARTMAZ İNŞALLAH ŞİMDİDEN TEBRİK EDERİM :) BEN SPOR OLARAK İP SEKİYORUM EVDE

Amin :nazar:
Peki bisey sorcam corba yedigini yazmissin ne corbasi yiyiyorsun genelde? Ben sebzeleri yani kereviz havuc gibi sebzelerden corba yapmayi düsündüm ama bedende su toplatirmi ki diye emin olamiyorum :KK64:

Kilo vermene faydalı olmuş bu açık, listede yağ adına birşey göremedim. Tamam yumurta günlük protein ihtiyacını karşılar yağ olmadan zor. Yokssa canan karatay gibi zeytinyağ cılardan mısın?

Kilo vermene faydalı olmuş bu açık, listede yağ adına birşey göremedim. Tamam yumurta günlük protein ihtiyacını karşılar yağ olmadan zor. Yokssa canan karatay gibi zeytinyağ cılardan mısın?
benim bu yaptığım liste gibi değil aslında günlük rutin yediğim sadece zaten bir listem olsaydı tam teşekküllü onuda uygulayamazdım çünkü listelerde olanların biri varsa genellikle diğeri olmuyor bnde :). günlük şu kadar yağ şu kadar protein değilde sadece az yiyiyorum o kadar. sağlıklı bi diyet hiç yapmadım :)

Bende geçen yıl kilovermeye çlıştım. Sadece pirinç, makarna ve hamurişini çıkarıp 7 kilo verdim. Sonra vücut buna alıştı kilo veremez oldum. Şimdi mevcutu korumaya çalışıyorum. Herhalde yanına spor eklemem gerekecek :KK43:

X