Aile Planlaması 3 aylık korunma iğnesi,depo-provera

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Kızlar merhaba. Bi sorum olacaktı.

Partnerimlw sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Ben onun üstümdeydim ve vajinamın üç beş parmak yanına boşaldı. Boşaldıktan 30 saniye kadar öyle durdum sonra kalktım partnerim bak alt tarafına biraz bulaşmış sil dedi. Sildim. İçim rahat etmedi Ella ertesi günü hapı aldım ve 22 saat sonra içtim. İlacı içeli 24 saat oldu. Dün şiddetli başağrısı çok çok az da karnım ağrıdı ama akıntı kan vs hiç yok. 2 sorum var.

1- hamile kalmış mıyımdır? İçime boşalmadı ve ella kullandım.
2- ben ortalama 15 günde bir adet olurum. Adetime 4 gün var. Bu ikacı da içtim. Tam adet döneminde adet olursam artık hamile olma riskim tamamen bitmiş mi demektir?

Merhaba bende 10ay once dogum yaptim we bebegim 6ay emdi sadece sonra mamaya basladik bende korunma yontemlerini arastirdim we 3 aylik igne vuruldum fakat igneyi vuruldugum gunden beri de kanamam war neyseki bir hafta sonra suresi bitecek ben acikcasi kimseye onermiyorum acikcasi benim vuxudumda farkli etkileri oldu galeyana geldim vurdurdum ama cok pismanim bundan sonra nasil korunurum bilmiyorum ama kesinlikle igne vurdurmayacam

merhaba kızım 4.5 aylık sadece emziriyorum. dün doktoruma gittik korunma yöntemi için. emzirdiğimi söyledim. hap mı iğne mi dedi. hapı unuturum diye iğne dedim. vurdurmadım daha ama çok kararsız kaldım yorumları okuyunca. doktoruma da çok güvenirim aslında ama bilemedim.

ben de doğum yapali 9ay oldu. thalassemi taşiyiciligi oldugu için spiral taktiramiyorum. bugün bir galeyana gelip depo provenar yaptirdim.yorumlari okuyunca da cok pişmanoldum. bakalim 3 ay nasil gececek.:110:

ben 1 ay önce yaptıdım iğneyi. çok şükür hiç bi sıkıntım yok lekelenme şeklinde kanamam var sadece. bebeğim 5.5 aylık

ben de doğum yapali 9ay oldu. thalassemi taşiyiciligi oldugu için spiral taktiramiyorum. bugün bir galeyana gelip depo provenar yaptirdim.yorumlari okuyunca da cok pişmanoldum. bakalim 3 ay nasil gececek.:110:
Neden spiral tktıramıyorsun? Ben de taşıyıcıyım ve doktorum taktı. Depo-provera kullandım bi süre. Adeti tamamen kesti ve kan değerlerim yükseldi. Ama çok uzun süre korudu beni.

merhabalar ben hiç doğum yapmadım yeni evliydim hemen çocuk istemiyodum araştırmadan 3 aylık vurdurdum ne olduğunu öğrenince şok oldum şuan 10 aydır adet görmüyorum ara ara az miktarda kanama oluyor kilo artışı yaptı sinir yapıyor işin kötüsü eşimin haberi yok o hemen çocuk istiyodu ikna edemedim bende gizli yaptırdım Dr gittiğimizde söyleyemiyorum eşimde benle geliyor gizli gidemiyorum bi şekilde onsuz gitmem lazım artık adet görmek ve bebek yapmak istiyorum iğnenin prospektüsünde 18 aya kadar hamile kalınamayabileceğini yazıyor dün Dr gittim 10 ay sürmez kan bakalım dedi hangisi doğru eşime söylesemmi napsam bilmiyorum tek bildiğim bu iğneyi bida yaptırmamak!

merhabalar ben hiç doğum yapmadım yeni evliydim hemen çocuk istemiyodum araştırmadan 3 aylık vurdurdum ne olduğunu öğrenince şok oldum şuan 10 aydır adet görmüyorum ara ara az miktarda kanama oluyor kilo artışı yaptı sinir yapıyor işin kötüsü eşimin haberi yok o hemen çocuk istiyodu ikna edemedim bende gizli yaptırdım Dr gittiğimizde söyleyemiyorum eşimde benle geliyor gizli gidemiyorum bi şekilde onsuz gitmem lazım artık adet görmek ve bebek yapmak istiyorum iğnenin prospektüsünde 18 aya kadar hamile kalınamayabileceğini yazıyor dün Dr gittim 10 ay sürmez kan bakalım dedi hangisi doğru eşime söylesemmi napsam bilmiyorum tek bildiğim bu iğneyi bida yaptırmamak!
Merhaba uzun süre olmuş bende aynı şeyleri yaşıyorum hamile kaldiniz mi acaba

X