Bende mi bi sorun var

Evet iki kardeş aynı işi yapıyor ve bütçe ortak.

Aslında demek istediğim onlar iki gelin arasında ayrımcılık yapıyorlar ve genelde haksızlığa uğrayan taraf hep ben oluyorum. En basitinden nişanlıyken ev için alışveriş yaptığımız zaman bana ne aldilirsa ona da aldılar. Ben bir şey fazla isteyince kızım maddi durumumuz uygun değil dediler. Bu konuda elimden geldiği kadar anlayış gösterdim ama bir yere kadar .normalde çok sabırlı biriyim. Etliye sütlüye karışmam ama artık çileden çıkardılar. Mesela babam bana ütü almıştı. Onlarda almışlar bende gerek yok babam aldı demiştim. Aslında o babamın aldığı ütüyü anneme vermeyi düşünüyordum çünkü onun ütüsu bozuktu. Ama babam olsun ona alındı o kullanacak dedi. Kaynanamda tamam bunu da kullanırsın dedi. Geçen gün ütüm bozuldu. Kayınvalidemin yanına çıkıp ütüyü sordum o da biz onu geri iade ettik dedi. Oysaki iade etmemişler ütüyü eltime vermişler. Ve banada yalan söylüyorlar.

Keşke direk hamile kalmak yerine işe girip biraz birikim yapsaydın. Ozaman başkalarından eşya istemek zorunda kalmazdın.

Ben benden izin alacaklar falan demiyorum. Biz yeni evlenmişiz iyi biri olsaydı bu konuda biraz daha anlayışlı olurdu. Kimse hiç bişe söylemedi önce o gitti . Tatile gitmesine falan bişe demiyorum ama niye ben evlendiğimde hemen benden önce nispet yapar gibi o gidiyor. Onu demek istiyorum. Elbette o da gidebilir. Ama kese ortak olduğu için biz gideceğimiz zaman para sıkıntısı çektik. Bu durumu kaynanama anlattığımda sadece dinledi o kadar
E kese ortakta olsa herkes eşit miktarda almıyor mu? Eşinizin kardeşi tatile gidecekleri için daha fazla para aldıysa sorun yine eltinizden değil eşinizden kaynaklanıyor. Onun demesi lazımdı siz tatile gideceksiniz ben neden sıkıntı çekicem diye.

Keseleriniz ortaksa alışveriş esnasında eltinize alışveriş yapılmasına neden bu kadar tepki veriyorsunuz? Belki zamanında yapılmadı telafi etmek istediler( ki böyleyse çok doğru yapılmış)
Eltiniz uzun zamandır o ailede, alışmışlardır ona takılmayın.
Keseniz bir aynı bina gerçekten zor. Kolaylık dilerim.

X