4 yıllık (lisans) sosyal hizmet okumak

Aslındda gayet iyi. Bi çok çalışma alanı var. Bende mezunum önlisans ama üniversite tercih döneminde yaptığım bi hata yüzünden oldu sonra döndüremedim. Çok araştırmıştım. Hem il hem ilçe belediyeler, bazı büyük okullar, hastaneler, kadın sığınma evleri, yetiştirme yurtlarında, ilgili bakanlıkta iş alanı var. Ama şu anki istihdam durumunu bilmiyorum bebeğim var en az 2 senedir mesleğin dışındayım yanlışım olmasın. Yine de bence manevi yükü ağır bi meslek. Sahada çalıştığınızda özellikle binbir zorlukları olan insanlarla karşılaşıyorsunuz. Sağlam bi psikoloji gerekiyor. Bunun yanında da ben bu bölümü seçerken insanlara yardım edebilecek olmayı, sorunlarını çözmek için bi fırsatım olabileceğini düşünerek, manevi tatmin kısmını düşünerek seçtim. Umuyorum ki bebeğim büyüdüğünde mesleğime tekrar dönme fırsatı bulurum.

ben üni bölümlerinin günün gerekliliklerine göre okunmasından yanayım. okul bitikten sonra kpss durumu olacak mı mesela? istihdam, kadro ne alemde? bence bu günün şartında revaçta meslekler en güzeli. valla apartman görevlimizin kızı yalan olmasın 2 yıllık olabilir görüntüleme teknolojisi gibi bişe okudu, usg gibi aletleri çekmeyi öğreniyorlar sanırım. kız mezun oldu 2,3 sene özel bi hastanede çalıştı, o sırada basic seviye dil öğrendi şimdi belçikada mis gibi kazanıyor. ben 2 sene işsiz kaldım yurtdışında bilgisayar mühendsiliği masterı yaptım anca iş buldum. sağlık bölümleri o kadar kıymetli biraz uyanık olana yani. sevdiğinz iş önemli ama günün gereklilikleri de önemli diye düşünüyorum. bölümünz için direk bilgim yok ama bu tarz güne hitap edebilmek çok onemli.

X