7+5 gebelikte Hapşırma sonrası kanama

Mmddnncc

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2013
5
1
Kızlar 7hafta 5 günlük hamileyim. Dün akşam şiddetli bir şekilde hapşırdım ve sol tarafıma çok kötü bir ağrı girdi ancak uzun sürmedi. Yarım saat sonra wcde iç çamaşırımda kan gördüm çok değil ancak az da denilmez. Herhangi bir ağrı yok. Bugün sabah da lekelenme şeklinde geldi şimdi bir şey yok ancak daha önce böyle bişey yaşayan oldu mu? Yarın doktora gideceğim ama tecrübelere ihtiyacım var

Kızlar 7hafta 5 günlük hamileyim. Dün akşam şiddetli bir şekilde hapşırdım ve sol tarafıma çok kötü bir ağrı girdi ancak uzun sürmedi. Yarım saat sonra wcde iç çamaşırımda kan gördüm çok değil ancak az da denilmez. Herhangi bir ağrı yok. Bugün sabah da lekelenme şeklinde geldi şimdi bir şey yok ancak daha önce böyle bişey yaşayan oldu mu? Yarın doktora gideceğim ama tecrübelere ihtiyacım var
Bır bılgım yok konu üstte kalsın dıye yazıyorum ama daha önce hıc böyle birşey duymadım

Acile gitmemi hemşire önermedi devamı gelirse git dedi ben de kendi doktorumu bekleme kararı aldım. Burada soru sorarken önceki deneyimleri soruyoruz yoksa acile gitmeyi biliyoruz arkadaşlar böyle cevaplara gerek yok bence

Acile gitmemi hemşire önermedi devamı gelirse git dedi ben de kendi doktorumu bekleme kararı aldım. Burada soru sorarken önceki deneyimleri soruyoruz yoksa acile gitmeyi biliyoruz arkadaşlar böyle cevaplara gerek yok bence
Canım durduk yere kan gelmemiş bir neden şeklinde gelmiş şiddetli hapsurmadan bahsediyorsun insanlar oyuzden doktora görünmen gerektiğinden bahsettigini düşünüyorum çünkü progesteron ilaç iğne mutlaka verecektir kan gelmesi herzaman normal değildir heleki senin durumunda yerleşme kanaması vs değildir diye düşünüyorum

Benim en ufak bir lekelenmemde doktorum progestan başladı 1 hafta. Kanamanız da olmuş yani genel olarak buradaki insanlar kanama ya da düşük tehlikesinde progestan kullandılar. Madem hemşireyi dinleyecektiniz niye tecrübe sordunuz. Tek yapacağınız gece kanamanız olunca acile gidip baktırmaktı. Herkes bir acayip olmuş.

Hapşırma sonrası değil ama aynı miktarda kanamam olmuştu ve hemen dilini aynı gün doktora gitmiştim. Kese etrafında kanama alanı oluşmuş dedi doktor ve az da olsa düşük riskin var diyip hemen progestan başlattı. İnsanların size acile gidin derken demek istediği bu. Bi risk varsa aynı gün müdahale edilmeli. Kaldı ki herkesin deneyimi farklıdır,her şikayet kendi içinde değerlendirilmelidir. Burda biri bende hapsirdim bişey olmadı yazsa bu sizde de olmayacağı anlamına gelmez.

Ama burda yazanlarda kendi tecrübelerinden yola çıkarak yazıyor arkadaşım. Konu hassas bi konu. Sizin için de önemli olmasa buraya konu açmazdınız. Hem soru soruyorsunuz hem de cevapları beğenmiyorsunuz.

İnanın arkadaşlar gayet yumuşak bi şekilde güzel güzel yazmışlar. Çok geçmiş olsun. Allah korktuğunuza uğratmasın inşallah 🤲

X