8 aydır hamile kalamıyorum Doktora gittiğimde beni neler bekliyor

carmencarmen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2024
23
2
26
Kızlar merhaba hemen konuya gireyim yaklaşık 9 aydır evliyiz eşimle 8 aydır çocuk düşünüyoruz ama maalesef ki olumlu bir sonuç alamadık henüz ve ben kadın doğuma eşimde ürolojiye randevu aldık.Adet günüm den ortalama 1 hafta öncesine denk geliyor randevu günüm Bazılar adet döneminde doktor bakıyor gibisinden bir şeyler yazmış forum da yani doktora gitmek için uygun zaman değil mi adet öncesi? Eşim önden gitmiş oluruz kan testi hormon testi vs yaparlar en azından dedi.Çok tedirgin hissediyorum beni neler bekliyor ilk aşamada doktor nasıl bir yol izler düşünceleriniz nelerdir😔

Kızlar merhaba hemen konuya gireyim yaklaşık 9 aydır evliyiz eşimle 8 aydır çocuk düşünüyoruz ama maalesef ki olumlu bir sonuç alamadık henüz ve ben kadın doğuma eşimde ürolojiye randevu aldık.Adet günüm den ortalama 1 hafta öncesine denk geliyor randevu günüm Bazılar adet döneminde doktor bakıyor gibisinden bir şeyler yazmış forum da yani doktora gitmek için uygun zaman değil mi adet öncesi? Eşim önden gitmiş oluruz kan testi hormon testi vs yaparlar en azından dedi.Çok tedirgin hissediyorum beni neler bekliyor ilk aşamada doktor nasıl bir yol izler düşünceleriniz nelerdir😔
Eşin doğru bir yaklaşımda bulunmuş. Canım gidin zamanında bakılsın herseye. Adet ol olma illa bakıyorlar ne alaka öyle bişey yapmışlar anlamadım.
Umarım güzel haberler alırsınız ve Rabbim tez zamanda hayırlı bir evlat nasip eder 🙏🏼

Tedirgin olacağınız hiçbir şey yok, bence doğru bir zamanda randevu almışsınız eğer özel hastaneyse tabi. Çünkü neredeyse tamamında 1 hafta sonrası için kontrol randevusu oluşturulabilir eğer adet döneminizde yapmak isteyecekleri bir şey olursa en azından yeniden muayene ücreti vermemiş olursunuz.

İlk başta ultrason ile yumurtalıklarınıza ve rahminizin genel durumuna bakacaklardır. Henüz 1 yıllık evli olmadığınız için belki özel hastane olursa ancak siz çok ısrar ederseniz hormon değerlerinize bakarlar. Onun için de genelde adetin 2.günü falan kan veriyorsunuz o kadar. Genelde 1 yılını doldurmamış çiftler için çok önemsemiyorlar. Ben ilk gittiğimde rutin muayene olmuştum ve kan-vitamin değerlerim için kan vermiştim. Sakin olun yani normal bir doktor kontrolü bu ☺️

Çok teşekkür ederim rahatlattınız gerçekten ben doktor a 1 senelik evli olduğumu söyleyeceğim dikkate alması için umarım sistem üzeri anlayabileceği bir durum olmaz çünkü dediğiniz gibi 1 sene olmadığı için sorun var mı yok mu çokta alakadar olmuyorlar eğer Allah korusun bir durum varsa en azından 1 sene dolmadan gerekli takviyelere başlarsam zamandan tasarruf etmiş olurum o yüzden 1 senelik evli olduğumu belirtecegım

Dilerim hayırlı zamanda rabbim hayırlısıyla sevindirir sizi🤲🏻 Muhakkak doktor kontrollerinize gidin inşallah hiçbir sorun sknt çıkmaz varsa bile hemen hemen herşeyin çözümü var. Demesi kolay diyeceksiniz biliyorum ama ben öncelikle kendinizi şartlamayın derim olur mu bazen hiçbir problem olmadığı halde olmayabiliyor psikolojik olarak gerçekten çok etkileniyor insan. Birlikte olurken yani nasıl yaparsınız bilmiyorum ama hamile kalmak için yapmayın rahat bırakın kendinizi. Muayeneye gittiğimde doktor gün aşırı birliktelik deneyin yumurtlamayı takip edin vs demişti dediği gibi de yaptık kafamda tabi sürekli gebelik eşim ne kadar düşünme olacağı zaman elbet olur dese de biz kadınlar bu konuda daha hassas olabiliyoruz... velhasıl olmadı bu düzenli birlikteliklerde bir problemde yoktu. Sonra ben ailemin yaşadığı şehre gittim 1 ay kadar döndükten sonra tek ilişkide oldu hem psikolojik olarak rahatlamıştım hemde bu şartlanmayı aşmıştım Hamilelik düşünerek olmamıştı 2 hamileliğimde de... umarım en kısa zamanda güzel haberlerinizi paylaşmak nasip olur💕

X