9 ay kala yks yetisir mi?

Emily19

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2022
377
367
Mezunum. Ama kafaya çok taktım geçen sene konuları yetistiremeyince... Sabah 7 de kalkıp 8 de ders başı yapıyorum . 12 ye kadar ders çalışıyorum ama çok az soru çözüyorum .Mesela coğrafya çalışıyorum 30 soru çözüyorum konu bitince az mı? Gerçekten soru sayımı bir türlü arttiramiyorum . 12 den sonra 1 saat mola verip 3 e kadar çalışıyorum. Sabahları müthiş enerjili olup öğleden sonra mayışıyorum. Yetismeyecek , çok yavasmisim gibi geliyor... 9 ayda yks yetişir mi ?

Mezunum. Ama kafaya çok taktım geçen sene konuları yetistiremeyince... Sabah 7 de kalkıp 8 de ders başı yapıyorum . 12 ye kadar ders çalışıyorum ama çok az soru çözüyorum .Mesela coğrafya çalışıyorum 30 soru çözüyorum konu bitince az mı? Gerçekten soru sayımı bir türlü arttiramiyorum . 12 den sonra 1 saat mola verip 3 e kadar çalışıyorum. Sabahları müthiş enerjili olup öğleden sonra mayışıyorum. Yetismeyecek , çok yavasmisim gibi geliyor... 9 ayda yks yetişir mi ?
Hangi alandan sınava gireceksiniz?

Çğleden sonra ben de mayışırdım, artık mayışmıyorum. Sırrım hareket etmek ve bir bardak kahve ... yemekten sonra mayışır gibi olunca dışarı yürüyüş için çıkıyorum, kısa olur 20 dk uzun olur 30dk her türlü olur ama çıkıp hava al. Gelince de 1 bardak kahve içer işe öyle dalarım.

Yetisir. Güzel bir program yapman lazım. Ama bu şekilde yaparsan çok fazla dayanamazsın. Sabah ezaniyla kalk. Çalışmaya basla. 23:00 a kadar çalış. Sonra yat dinlen. 9 ay bu tarz bir programla bunyen zayıflar. Bikarsin. Konu eksiğin varsa önce konularını tamamla. Sonra sözel dersleri komple tekrar ve soru çözerek ilerletirsin. Sadece soru çözmek yada sadece tekrar ile olmaz. Dengeli gitmelisin.

yetismemesi gibi bi Çaren yok. mecburen yetiştireceksin. önemli olan ne kadar verimli çalıştığın. ders çalışmış gibi görünüp 12 saat masada da oturabilirsin. ben sınava hazırlanırken staj yapıyordum. mezuna kalmak istemiyorum dedim. stajdan sonra kütüphaneye gidip gece 2ye kadar çalıştım. eve geldim uyudum staja gittim. dershaneyi bile bıraktım. bizim zamanımızda martta ve haziranda olurdu sınav. marttan sonra bu şekilde çalıştım ve ilk 30 bine girdim. ben yaptıysam.herkes yapar

Eğer alanınız sayısal değilse yetistirirsiniz. Günde 150-200 soru çözebilirseniz başlangıç için normal sonra artirirsiniz. Geçen sene kaç siralama yapmistiniz?

Çok az çözüyormuşsunuz. Benim size önerim 7de değil de 4te kalkın. 8e kadar çalışın. 2 saat uyuyun sonra da 11den 15e kadar soru çözün çalıştığınız konulardan. Akşam 20.00 gibi de uyuyun. Eksik vitaminlerinizi alın. Daha verimli olacaktır.

Çok az çözüyormuşsunuz. Benim size önerim 7de değil de 4te kalkın. 8e kadar çalışın. 2 saat uyuyun sonra da 11den 15e kadar soru çözün çalıştığınız konulardan. Akşam 20.00 gibi de uyuyun. Eksik vitaminlerinizi alın. Daha verimli olacaktır.
Sabah acayip soğuk oluyor ya bide afyonda yaşıyorum...🥺🥺

Gecen sene 600 bin ise,bu sene konular yetişir yetişmesine ama ozumseyemezsin.Bir konuyu ne biliyorum diyebilirsin ne bilmiyorum.

X