Açık miyom ameliyatı olanlar ?

Kızlar selam,

Açık miyom ameliyatı olan var mı aranızda kime oldunuz süreç nasıldı yardımcı olabilecek var mı
Ben 25 Mayıs'ta kapalı miyom ameliyatı oldum. Medicana Ataşehir hastanesinde Ahmet Göçmen hocaya git muhakkak. Açık ameliyat çok zaruri değilse olma. İşini iyi yapan hocalar laparoskopik yapıyor. Bence ilk etapta kapalı olma ihtimali var mı onu araştır. Bana başka yerlerde açık olmalı dediler ama Ahmet hoca kapalı yaptı. Ben ertesi gün pazara gittim alışveriş yapmaya o derece rahat geçti. Benim de tahmin arka duvarına baskı yapan 5 cm miyomum vardi

Merhaba bende bu Salı açık miyom ameliyatı olacağım ve bekarım sorularım size biraz garip gelebilir yardımcı olabilir misiniz?
*Ameliyat günü reglim devam edecek sonda filan takacaklar mı o bölgeyi görecekler mi?
  • Öğretmenim ne kadar zaman sonra iş hayatına dönebilirim? Ağrısı ve iyileşme süreci uzun ve sıkıntılı mı?
  • Ameliyattan 2 hafta sonra işe dönülebilir mi sizce?
Ben geçen sene Nisan ayında ameliyat olmuştum 45 gün rapor verdiler ancak dikişlerim ara ara ağrımaya devam ettiği için iki hafta daha rapor alıp dönemi kapatmıştım

Ben 25 Mayıs'ta kapalı miyom ameliyatı oldum. Medicana Ataşehir hastanesinde Ahmet Göçmen hocaya git muhakkak. Açık ameliyat çok zaruri değilse olma. İşini iyi yapan hocalar laparoskopik yapıyor. Bence ilk etapta kapalı olma ihtimali var mı onu araştır. Bana başka yerlerde açık olmalı dediler ama Ahmet hoca kapalı yaptı. Ben ertesi gün pazara gittim alışveriş yapmaya o derece rahat geçti. Benim de tahmin arka duvarına baskı yapan 5 cm miyomum vardi
Sağlık personeliyim. Uzmanı olmadığınız konular hakkında insanları yönlendirmeyin. Doktor laparoskopik yapılma ihtimali varsa zaten yapar. Morselasyon torbası kullanılmadığı zaman malign bir oluşum varsa laparoskopi çok tehlikeli bir yöntemdir. Uzmanlığınız ne ki insanları yönlendiriyorsunuz burada?

Sağlık personeliyim. Uzmanı olmadığınız konular hakkında insanları yönlendirmeyin. Doktor laparoskopik yapılma ihtimali varsa zaten yapar. Morselasyon torbası kullanılmadığı zaman malign bir oluşum varsa laparoskopi çok tehlikeli bir yöntemdir. Uzmanlığınız ne ki insanları yönlendiriyorsunuz burada?
Radyasyon onkolojisi fizikcisiyim. Yönlendirdiğim doktor da jinekolojik onkolog. Sizin uzmanlığızi öğrenebilir miyim?

Ayrıca sakin ol şampiyon. Zaten kapalı olma ihtimali var mı önce onu bir araştır demişim. Mahalle kasabina sor dememisim. Ahmet Göçmen hoca ya gidebiliyorsa zaten hayattaki şanslı insanlardandir. Zira camiada önünde saygı ile egililen bir onkologtur kendisi. Sağlık personeli ne? Hasta bakıcısı da sağlık personeli. Her şeyi kendi bilenlerden gına geldi.

Radyasyon onkolojisi fizikcisiyim. Yönlendirdiğim doktor da jinekolojik onkolog. Sizin uzmanlığızi öğrenebilir miyim?
Hahahahahahhaha radyasyon onkolojisi fizikcisi ama laparoskopik yöntemin tehlikelerinden ve çoğu ülkede yasaklandığından, bu yüzden bir sürü tazminat davası açıldığından bir haber😂 Doktorum şampiyon ve gayet sakinim, uzman dahiliyeciyim, alanım olmadığı için ben yorum yapmayı kendimde hak görmem şahsen. O yüzden doktor pr i yapmayı ve insanlara ciddi konularda akıl vermeyi bırakın bence, bu da son yazım size.

Hahahahahahhaha radyasyon onkolojisi fizikcisi ama laparoskopik yöntemin tehlikelerinden ve çoğu ülkede yasaklandığından, bu yüzden bir sürü tazminat davası açıldığından bir haber😂 Doktorum şampiyon ve gayet sakinim, uzman dahiliyeciyim, alanım olmadığı için ben yorum yapmayı kendimde hak görmem şahsen. O yüzden doktor pr i yapmayı ve insanlara ciddi konularda akıl vermeyi bırakın bence, bu da son yazım size.
Valla galiba sen de konunun cahilisin. Bütün hastanelerde laparoskopik ameliyatlar çayır cayir devam ediyor. Dahiliyecisin diye her konunun uzmanı değilsin.

Merhaba ben de 8 ay önce açık miyom ameliyatı oldum. Çok küçük 3 adetti. Hiç sıkıntı vermiyordu. Ancak gebeliğe engel olacak bir yerleşimi varmış. Tam uyutuldum. Bir gece hastanede kaldım. Diren sonda yoktu. İki saat sonra rahat hareket edebildim. Ağrım olmadı. Sadece çok kusma oldu narkozdan dolayı. Evde toparlamam 10 gün sürdü.
Ev işlerini yavaş yavaş 2 hafta sonra yaptım. 1 ay sonra işe başladım.
3 ay sonra transfer oldum. Pozitifti ancak 9 haftalık kalbi durdu.
@windflower Ameliyat öncesi dr tek söylediği adetli olmaman gerekiyor demişti.
E peki kaç saat sonra ayağa kalktınız sonda olmadığı için wc durumu nasıl oldu

Merhaba bende 18 Nisan'da açık miyom ameliyatı oldum 21 adet miyom cikarildi normal hayata dönmem ne kadar zaman alır tecrübeli arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim

Merhaba bende 18 Nisan'da açık miyom ameliyatı oldum 21 adet miyom cikarildi normal hayata dönmem ne kadar zaman alır tecrübeli arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim
merhaba ben de sizden 3 gün sonra olmuşum. ne durumdasınız
bir de size emboli çorabı giydirdiler mi
onu çıkardınız mı
ben hala çıkarmadım ama çok sıkıldım

Gün geçtikçe daha iyi oluyorum bugün 11. Gün ara ara dikiş yerinde ağrı ayakta kalınca belimde ağrı oluyor.Evet en sıkıntılı olanlardan biri o çorap 10 gün olunca çıkardım

bana fazladan perinoplasti de yapıldı. dikiş yerlerimde hiç ağrı yok ama çok dinleniyorum. hiç zorlamıyorum. küçük çocuğum koşturmam gereken bir durumum yok
emboli çorabını ben de 10 gün dokunca çıkarmayı düşünüyordum. kan sulandırıcı iğne verdiler mi

Evet onu da 10 gün kullandım birde visanne hap verdi bana Dr onu anlayamadım sizede verdiler mi nerede yaptınız ameliyatı

doğum kontrol hapı değil mi
myom nüksetmesin diye sanırım
bana vermedi
daha kontrole gitmedim, gidersem verir mi bilmiyorum ama kullanmak istemediğimi söylerim.
eğitim araştırma hastanesinde oldum ben
siz nerede oldunuz

X