Acil Yardım ..

shess

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2009
11
0
36
Arkadaşlar arkadaşımın adet günü geçti 13 gün önce olması gerekiyordu daha hala olmamış bugun bana haber verdi bende sizlere danışayım dedim bu aralar stresli zaman geciriyor ondan olabilir mi birde sanırsam bu ay ertesi gün hapı almış zaten derdi başından aşkın birde hamile olmayayım diyor.Bende yok haptan ve strestendir diyorum ilk defa böyle birşey başına gelmiş sizler ne diyorsunuz bu konuda.

canım benim bir defa stresten 10 gün gecikme oldu ama genelde bu gibi gecikmeler
hamileliğe yorumlanır

13 gün az bir zaman değil büyük ihtimalle hamiledir ertesi gün hapını ne zaman almıs ama buda cok önemli ve hiçbirsey kesin yüzde yüz korumayabilir

hap'ı bir gün sonra almış.fakat dediğine göre cocuk boşalma sırasında pek emin değil yani yapmamış büyük olasılık yinede söylemiş ona sen bi korun diye % 80 boş yere almış kız yani hapı ama yinede emin olsunlar die böyle birşeye kalkışmışlar

düşündüklerinizi merak ediyrum arkadaşlar bende ona, birşeyler söyleyeceğim ..

bazen olabiliyor ama stresten hapı bilmiyorum..ama bu istisnai bir durum
yani genelde bu tür bir gecikme doktor tarafından kan tahliliyle kesin neticeye bakılır

Onlar birşey olmaz diyorlar ama sinekte kücük miğde bulandırıyor :s

Daha hala adet olmamış arkadaşlar sizce stress ve hapın etkisi daha hala sürüyor olabilirmi bugün 15. gün sanırsam

neden bir test alıp yapmıyor arkadaşın yada bir kan testi yaptırabilir böyle beklemekle birşey belli olmaz.
yada bir doktora görünsün.

Şuan bulunduğu yer ve konum onları yapacak kapasitede değil o yüzden.Yoksa kesin çözüm onda ..Birde hastanede kan testi falan yaptırdıgında karneyle karnede sonuclar belli oluyormu ben olmuyor diye biliyorum sonucta karneye sadece ilaclar yazılıyor ..

hayır karnede belli olmaz gidip yaptırsın bence ayrıca eczaneden bi test almak daha kolaydır ertesigün hapınıda eczaneden alabilmişti değilmi. ama kan testi yaptırabilir içi rahatlar sonuç ne olursa olsun ona göre çözüm yolları arar ozaman nezamana kadar bekliycek.

Karnede belli olmaz ve hasta kayıtları falan filan diyor o. Yani kan testi yaptırdıgında en kotusunu dusunuyor diyelim ki hamile bunu birinin duymasından falan korkuyor yada biryerde hastanede bir muaynede karsısına cıkmasından .

X