Adet Düzensizliği olanlar buraya!!!

hayattanazicik

Şimdi Hayat bumu yani?
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2010
1.328
2
Anlaşıldığı üzere adet düzensizliğinden muzdaribim ve neler yapabilirimi çok araştırdım. Sizlerde benim gibi bu konudan dertliyseniz gelin beraber yenelim bu sorunu... Hangi yöntemleri denediğimizi ne gibi sonuçlar aldığımızı yazalım. Memnun kalınan yöntemleri öğrenelim.

Ayrıca son 3 adet tarihimizide yazalım ki düzene giren arkadaşları anlayıp sorularımızı onlara sorabilelim.

Forumda ve internette bulduğum bir kaç yöntem.

Bal Tarçın Çörekotu :100 g kestane balına 1 tatlı kaşığı öğütülmüş çörekotu ve 1 tatlı kaşığı toz tarçın eklenir. Gün içinde tüketilir.

Soğan Kürü:1 adet orta boy resimde görülen yemeklik beyaz soğanı (kırmızı , mor veya kabuğu beyaz olan soğan kullanılamaz) dörde bölün. önceden kaynatılmış 2 su bardağı klorsuz suya ekleyerek 5 dakika daha kaynatın ve içine başka hiç bir şey ilave etmeden öğle ve akşam yemeklerinden önce 1 er bardak bu soğan suyundan tüketin. Bu kürü sadece 15 gün uygulayıp bitirin.

Soğan kürünün adet döneminde uygulamasının her hangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Fakat, etkisi açısından en ideal zaman adet bitiminden en erken 7 gün sonra uygulanmalıdır.

İlk kür uygulandıktan sonra 2. adetin başlamasından 10 gün önce tekrar 5 gün ya da 7 gün bu soğan suyu kürünü tekrarlamalısınız.

Hamile kalmak için soğan suyu küründen sonra kuru incir kürü uygulamalıdır. (her iki kürü aynı anda uygulamayınız)

Uyarı: Soğan suyu kürü 15 günden fazla uygulanmamalı.

Bu kürü uygulamaya başladığınızda 2. - 3. günden itibaren akıntılarınızın çözüldüğünü ve ne kadar fazlalaştığını hayretle göreceksiniz.

Bu kür erken menopoz , çikolata kisti, 3 cm. den küçük miyomlar, adet düzensizliği ve polikistik over gibi şikayeti bulunan bayanlar için de mükemmel bir çözümdür.Yumurtalıklardaki kisti tamamen gidermektedir.

İbrahim Saraçoğlu

ALIÇ YAPRAĞI, CİVAN PERÇEMİ, OĞUL OTU.
Bu 3 bitkiyi harmanlayıp sabah-akşam 1'er bardak tok karnıma günde 2 kez içtim. 1 büyük su bardağına 1 cimcik ot karışımından koyup üzerine kaynar su ilave edin ve 15 dakika demlenmeye bırakın. Sonra başka bir bardağa süzün. Ilık yada soğumuş şekilde için. ( bir forumda ayçiçeği diye bir arkadaş kullanmış ve çok memnun kalmış)

İşe yarayan kürleri buldukça buraya eklemeye devam edeceğim tabii sizin uyguladığını kürler varsa onlarıda... Hepimiz çözüm buluruz umuyorum.

ÇÖREK OTU
Her gün aynı saatte bir çay kaşığı yiyip adeti düzene giren bir üye tarafından onaylı.

ADAÇAYI

Her gün içerek 3 ay adet olmadığı halde adeti düzene giren bir üye tarafından onaylı

CİVANPERÇEMİ

Myom, kist ve iltihaplarda,
Yumurta tembelliğinde,
Menopoz döneminde yaşanan sorunlarda,
Adet düzensizliğinde,
Rahim ve idrar yolu iltihaplarında,
Kemik erimesinde,
Hormon bozukluklarının giderilmesinde,
Vücut direncinin arttırılmasında,
Mide ve bağırsak gazlarının giderilmesinde,
Stres ve yorgunluk hallerinin giderilmesinde,
Uyku düzenlemede

HAYIT

İdrar söktürmede,
Mide bağırsak gazlarını gidermede ve teskin etmede,
Hormonal adet kanaması sıklığında,
Dizanteride, sıtmada, ağız yara ve iltihaplarında,
Diş etlerinin sağlamlaştırılmasında,

ASLANPENÇESİ

Kalbi kuvvetlendirir.

- kadın hastalıklarına iyi gelmektedir.

- Adet düzensizliğini giderir.

- Menapoz dönemimde görülen rahatsızlıkları minumuma indirger.

- İltihaplara karşı iyi gelmektedir.

- Anemiye iyi gelir.

- Döl yatağını kuvvetlendirir.

- Yağ yakıcı özelliği bulunmaktadır.

- Kas kayıplarını en aza indirir.

- Meme kanserinin olmasını engellemektedir.

- Prostat kanserini önleyici niteliktedir.

- Lenf bezi kanserine akrşı iyi gelmektedir.

- Romatizmal ağrılara iyi gelmektedir.

- Bağırsak gazlarını giderici niteliktedir.

- İştah açar.

- Mideyi kuvvetlendirir.

Bir üye tarafından onaylı ve üye poşet olarak veya macun olarak alınan bitkilerin kullanılmasını öneriyor. Sayfalarda ayrıntıyı bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
evet canım benimde 1yıldır adet düzensizliğim vardı 4ay bile olmadığım oluyordu ilaçsız asla olamıyordum incir kürünü uyguladım 2ay 3ayda bal çörek otu tarçın uyguladım çok şükür 3aydır düzene girdi eskisi gibi gününde zamanında adet olabiliyorum çok şükür özellikle bal çörek otu tarçını tavsiye ederim hatta diğer sayfalardada bunu yazdım yardımcı olabilmek adına, b.ç.t sanırım beni düzene soktu tavsiye ederim

evet canım benimde 1yıldır adet düzensizliğim vardı 4ay bile olmadığım oluyordu ilaçsız asla olamıyordum incir kürünü uyguladım 2ay 3ayda bal çörek otu tarçın uyguladım çok şükür 3aydır düzene girdi eskisi gibi gününde zamanında adet olabiliyorum çok şükür özellikle bal çörek otu tarçını tavsiye ederim hatta diğer sayfalardada bunu yazdım yardımcı olabilmek adına, b.ç.t sanırım beni düzene soktu tavsiye ederim

Canım incir kürü yumurta için değilmi bana tavsiye ettiğin üzere bu gün başladım ben bal çörekotu tarçın karışımına tok karnına sabah akşam birer tatlı kaşığı alıyorum. Ama çörekotunu havanda dövdüm çekilmiyor karabiber değirmeninde çekilmiş olarakta almayın diyorlar sen nasıl yaptın?

evet canım yumurtlama yardımcı b.ç.t ama ben kullandığımdan beri benim adetlerimi düzene soktu o yüzden herkeze tavsiye ediyorum başkasında aynı etki edermi bilmem ama bende etki etti ben bi kase bala 1tatlı kaşığı tarçın 2tatlı kaşığıda çörekotu koyuyorum macun haline getiriyorum sabah ve akşam aç karnına yiyorum çörekotlarını bi süre ağzımda çiyneyip öle yutuyorum 12gün boyunca yani 3aydır kullanıyorum 3aydırda adetlerim düzene girince bende ona bağladım canım oyüzdende herkeze tavsiye ediyorum belki bi yararım dokunur diye çünkü adet düzensizliği yaşayan okadar çok insan varki

evet canım yumurtlama yardımcı b.ç.t ama ben kullandığımdan beri benim adetlerimi düzene soktu o yüzden herkeze tavsiye ediyorum başkasında aynı etki edermi bilmem ama bende etki etti ben bi kase bala 1tatlı kaşığı tarçın 2tatlı kaşığıda çörekotu koyuyorum macun haline getiriyorum sabah ve akşam aç karnına yiyorum çörekotlarını bi süre ağzımda çiyneyip öle yutuyorum 12gün boyunca yani 3aydır kullanıyorum 3aydırda adetlerim düzene girince bende ona bağladım canım oyüzdende herkeze tavsiye ediyorum belki bi yararım dokunur diye çünkü adet düzensizliği yaşayan okadar çok insan varki[/Q(incir kürünü zaten yumurtlama için kullanmıştım canım adeti düzene sokmasıyla ilgisi varmı yokmu bilmem)

evet canım yumurtlama yardımcı b.ç.t ama ben kullandığımdan beri benim adetlerimi düzene soktu o yüzden herkeze tavsiye ediyorum başkasında aynı etki edermi bilmem ama bende etki etti ben bi kase bala 1tatlı kaşığı tarçın 2tatlı kaşığıda çörekotu koyuyorum macun haline getiriyorum sabah ve akşam aç karnına yiyorum çörekotlarını bi süre ağzımda çiyneyip öle yutuyorum 12gün boyunca yani 3aydır kullanıyorum 3aydırda adetlerim düzene girince bende ona bağladım canım oyüzdende herkeze tavsiye ediyorum belki bi yararım dokunur diye çünkü adet düzensizliği yaşayan okadar çok insan varki[/Q(incir kürünü zaten yumurtlama için kullanmıştım canım adeti düzene sokmasıyla ilgisi varmı yokmu bilmem)

Tamam hayatım ben şimdi soğan kürüne başlayacağımda ikisini bir arada yapmayın diyorlar b.ç.t ye sürekli devam edeceğim ama :) sağolasın bende öyle yaparım artık çiğneyerek zaten severim çok çörekotunu :)

Tamam hayatım ben şimdi soğan kürüne başlayacağımda ikisini bir arada yapmayın diyorlar b.ç.t ye sürekli devam edeceğim ama :) sağolasın bende öyle yaparım artık çiğneyerek zaten severim çok çörekotunu :)
slm... benimde adet duzensizligi var bu sogan kurune baslamak istiyorum ama siz tam olarak nasil uyguladiz acaba?

Soğan kürünü adet geçtikten 7 gün sonra başlanıyor ve 15 gün devam ediliyor canım. Ne kadar düzensiz aralıkları ne senin kinin bebeğin varmı?

benim kendimi bildiğimden beri adet düzensizliğim vardı ve aynı zamanda da kistim var tabiki kistlerimden kurtarmadı ama adettimi düzene soktu düşün kist olan kişi düzenli adet görüyor. soğan kürünü uyguladım ve benim adetim düzene girdi hep zamanında oldum ama hiç bırakmadım yılmadım içtim belli bir zamandan sonrada alışıyon :))) kesinlikle tavsiye ederim cnm

benim kendimi bildiğimden beri adet düzensizliğim vardı ve aynı zamanda da kistim var tabiki kistlerimden kurtarmadı ama adettimi düzene soktu düşün kist olan kişi düzenli adet görüyor. soğan kürünü uyguladım ve benim adetim düzene girdi hep zamanında oldum ama hiç bırakmadım yılmadım içtim belli bir zamandan sonrada alışıyon :))) kesinlikle tavsiye ederim cnm

Müthiş bir örneksin o zaman sağol paylaşım için.

Soğan kürünü adet geçtikten 7 gün sonra başlanıyor ve 15 gün devam ediliyor canım. Ne kadar düzensiz aralıkları ne senin kinin bebeğin varmı?
adetim gelse gelmiyoki :) yani 3 ayda bir 5 ayda bir doktorada gittim kac defa hersey normal gozukuyor. bebegim yok evlide degilim canim ama bu adet gecikmesi benim sinirlerimi alt ust ediyor aglama krizine bile giriyorum:KK43: bugun basladim sogan kurune amaaa bardagin dibindeki son bi yudumu nasil icicem bilmiyorum. sagolun ilgilendiginiz icin

merhaba arkadaşlar benimde adet düzensizliğim var ve hormon testi yaptırdım tsh hormonum 22 çıktı çevdemde duyduğum kadarıyla tsh hormonun yüksekliğindende olabiliyomuş doğrumu acaba.

adetim gelse gelmiyoki :) yani 3 ayda bir 5 ayda bir doktorada gittim kac defa hersey normal gozukuyor. bebegim yok evlide degilim canim ama bu adet gecikmesi benim sinirlerimi alt ust ediyor aglama krizine bile giriyorum:KK43: bugun basladim sogan kurune amaaa bardagin dibindeki son bi yudumu nasil icicem bilmiyorum. sagolun ilgilendiginiz icin

Bal çörekotu tarçın karışımını dene canım sen sabah akşam ondan ye. Bu arada burnumu tıkayıp içmiştim ben bir kere yine aynı yöntemi düşünüyorum birde ılıkken daha içilebilir oluyor.

merhaba arkadaşlar benimde adet düzensizliğim var ve hormon testi yaptırdım tsh hormonum 22 çıktı çevdemde duyduğum kadarıyla tsh hormonun yüksekliğindende olabiliyomuş doğrumu acaba.

tsh yüksek canım diğerleri ne tiroitle ilgili bir problemin var ve baya yüksek bir endokrine görünmelisin bende hipotiroitliyim ve malesef bu en büyük etken adet düzensizliğinde.

Dahiliyeye gittim canım levotiron verdi. sonuçları almaya ben gidemediğim için aklıma takılan sorunları soramadım bu ay gittiğimde sorucam ama araştırdım ve kafam çok karıştı.

Dahiliyeye gittim canım levotiron verdi. sonuçları almaya ben gidemediğim için aklıma takılan sorunları soramadım bu ay gittiğimde sorucam ama araştırdım ve kafam çok karıştı.

Kağıttaki tam sonuçları söylesene canım antitipolarına baktımı ben ilk dahiliyeye gittim bana haşimato dedi dahiliye kesinlikle bu işin ana merkezi değil endokrine gitmelisin bu arada nodül varmı yokmu ona da baktırmalısın.

Her gün yarım demet dereotu ye ben çok yararını gördüm sende göreceksin emin ol.

Bal çörekotu tarçın karışımını dene canım sen sabah akşam ondan ye. Bu arada burnumu tıkayıp içmiştim ben bir kere yine aynı yöntemi düşünüyorum birde ılıkken daha içilebilir oluyor.

turkiyede yasamiyorum burdada kestane bali bulabilecegim bi yer yok yada ben bilmiyorum :s bu sogan suyunun zayiflamaya yardimci oldugu yonunde biseyler okudum sizce dogrumu?

X