Ailem onu istemiyor..ne yapabilirim

Anneniz sizi oyuncağı sanıp komuta ediyor anlaşılan. Aile her zaman önemli evet, anne baba rızası da önemli ama ortada geçerli bir sebep yoksa ve sadece söylediklerinizden ötürü aileniz bu kişiyi istemiyorsa kusura bakmayın ama anne sözü de bir yere kadar olur diye düşünüyorum. Siz 31 yaşına gelmişsiniz ve farkında mısınız kendi hayatınızı değil annenizin yönettiği hayatı yaşıyorsunuz.

Bazen önyargı olabiliyor ailelerde ama tanışınca, karı tarafı tanıyınca belki anneniz de bu fikrinden vazgeçecek, bu kadar katı davranmasına asla anlam veremiyorum.

Annenizle beraber yaşıyorsanız ve babanız yok ise anneniz onu bırakıp gideceğinizden, tek kalacağından korkuyor ve bu yüzden sizi kimseye yakıştırmıyor olabilir mi?

Annemin sözünden çıkmayan biriyim demissiniz iliskiniz cok normal degil gibi bu sekilde anneniz birini begenmez sizde evlenmezsiniz siz kendiniz karar verin anneniz bence sizi kendi bencil duygulariyla hep yaninda tutmaya calisiyor

Merhabalar
Kisa yazacagim
Bundan 15 yil önce ilk erkek arkadasim vardi neyse birbirmizi cok üzdük ayrildik cocuktuk sorumluluk sahibi vs degildik bitti ama dönem dönem hep bir irtibat halindeydik. O sürekli yazardi sans verelim tekrar derdi, nisanlanmadan önce bile..ben orali olmazdim cünki annem taaa cocukluk yillarimizdan bize karsi cikmisti hala annemin sözünden etkileniyordum.. buarada artik aramizda mesafede vardi.
Hayatimiza tabiki baskalari girdi herkesin bir yasanmisligi oldu, ama o icimde hep yarim kalmisti..
Simdi 31 yasindayim ve annemin sözünden cikmayan biriyim üzmek istemiyorum ve ne yaptiysam hep annem icin yaptim bu zamana kadar, evlilik nisanlilik olmadi cünki annem hem yuva kur diyordu ama bir okadarda kimseyi begenmiyordu.

Neyse gecenlerde bu beyfendi yine yazdi bana ve nasil oldu bilmiyorum ama anneme ragmen sans verdim tekrar ikimize. Sonucta aradan koca 15 yil gecmisti. 15 yil sonra ilk defa birbirmizi gördük hep icimizde kaldi, gidip hayatini cevresini görmek istedim ve yanina gittim cok olumlu sekilde degismisti. Olgun isyeri sahibi, caliskan sorumluluk sahibi bana deger veren. Ailesini arkadaslarini gördüm zaten O zamanlardan biliyorlardi hatirliyorlardi beni ve sasirdilar 15 yil sonra. Tabi kendisi adini koymamizi istiyor beni bulmusken tekrar kaybetmek istemiyor. Neyse
Geldim eve anneme acikladigim gibi bagirdi cagirdi kizdi hatta beyfendinin ona yolladigi hediyeleri kirip atti. Asagiladi cok agir laflar söyledi. O aileye yakismiyormusum o sehirde yasayamazmisim onlar cahilmis vs ve zamaninda beni üzdügünü sürekli söyledi hatirlatti. Sabirli sakindim anlatmaya calistikca o dahada cok bagirdi. Güclü durmaya calistim ama gözlerimden yinede akti yaslar.. kendin tanis gör diyorum. Ben onlarla asla karsi karsiya bile gelmem diyor En son artik beni hayatindan sil git ne yapiyorsan yap dedi ve konusmuyor benimle kac gündür..
Beyfendinin Babasi annemin numarasini istedi konusmak icin onu vermeye bile cesaret edemiyorum cünki küfür eder annem kesin korkuyorum..
Ne yapabilirim? Buna benzerini yasayan varmi?

Derler ya annenin rizasi olmayan evlilik yürümez diye ama tam tersinide cevremde gördümm..bilmiyorum okadar üzgünüm ki.
Çok benzerini yaşadım birkaç ay önce sizi anlıyorum anne ve abi terörüydü. İkisine de nefret doluyum. Gerçek olgun bir anne çocuğunu desteklemeli ve yapıcı bir tutum sergilemeli kim ne derse desin. Yaptığı çok yanlış. Hata bile olsa siz yaşayıp görmelisiniz.

Şimdi annenizin tepkisi normal üstü ama istemediği noktalar ne tam olarak? Cahillik kültür farkı çok önemli şeyler. Mesela gelin alınca bizimdir ailesine sık gidemez, oğlumun evi, gelin bize bakacak hizmet edecek vs bunlar cahilliktir, oğlunun ayrı evi olduğunu bilmemesi çat kapı yapması aynı binada oturmak istemesi vs bunlarda kültür farkını ortaya koyar çok üstün körü örnekler verdim bu tarz insanlarla geçinemezsiniz anneniz bunu mu ön görüyor acaba?

X