Aklım almıyor erkekler neden merhametsız

Koca olamayacak baba olamayacak adamlarla evlenmek için kadınlar birbirini eziyor, kendini eziyor, kendinden geçiyor. Adamın her halinden belli beş para etmediği kadın kendini paralıyor evlensin diye. Biraz da bu açıdan bakmak lazım bence. Söz konusu evlilik olunca kadınların gözüne perde iniyor, hiç bir falsosunu görmüyor adamların. Biraz seçici olsanız, biraz gözlemleseniz, evlenecem diye adamların önüne paspas olmasanız onlar da kendilerini yontmak zorunda kalacaklar. Çünkü ellerindeki yetilerin bir kadının onlara gelmesine yetmediğini farkedecekler.

Burda tek suç kadının mı diyeceksiniz biliyorum, hatta bir sürü beğenmedim gelecek bu mesajıma ama üzgünüm durum bu. Bu adamları seçip, koca baba yapan kadınlar.
Güzel ifade etmişsiniz. Toplumda kadınlara bir "Evde kaldın" baskısı var ki anlatamam. Hele bazı insanlar kafayı evlilikle bozmuş resmen. Görücü gelince bile "Fazla yaşın geçmeden evlenmelisin" diyorlar. Halbuki marifet biriyle evlenmek değil, düzgün ve dengin olan biriyle evlenmek. Ama anlamıyorlar. Çoğu kadının travması var aslında. Travmaları yüzünden yanlış insanlarla evleniyorlar bence. Ben mesela 28'den önce evlilik düşünmüyorum. Evlenmeden önce de iyi bir psikologtan terapi almalıyım. Aslında herkese evlenmeden önce terapi alma imkanı sunulsa o kadar iyi olur ki.

Güzel ifade etmişsiniz. Toplumda kadınlara bir "Evde kaldın" baskısı var ki anlatamam. Hele bazı insanlar kafayı evlilikle bozmuş resmen. Görücü gelince bile "Fazla yaşın geçmeden evlenmelisin" diyorlar. Halbuki marifet biriyle evlenmek değil, düzgün ve dengin olan biriyle evlenmek. Ama anlamıyorlar. Çoğu kadının travması var aslında. Travmaları yüzünden yanlış insanlarla evleniyorlar bence. Ben mesela 28'den önce evlilik düşünmüyorum. Evlenmeden önce de iyi bir psikologtan terapi almalıyım. Aslında herkese evlenmeden önce terapi alma imkanı sunulsa o kadar iyi olur ki.
Bi de çürüğü çarığı toplayıp getiriyolar, beğenmeyince nesin ki ne arıyosun, kusursuz ararsan evde kalırsın diye laf yiyoz. Hayır, kusur da anasından babasından izinsiz tuvalete çıkmaması, bi yaşa gelip ona buna yedirmekten kendi bişeyin sahibi olmaması, ama kimseye de laf ettirmemesi.🤣

Ay yazilacak herseyi yazmissiniz, evet kadinlar kotu adam seçiyor orasi apayri bi mesele ama bu kotu adamları da yine kadinlarin anneleri sectiriyor, neden "ben cektim sen de cek" mantigi ulkede bir adim gerileyemedi. Ulke kosar adim geri gidiyor ama her konuda biz çektik siz neden cekmiyorsunuz mantigi asla degismiyor.

Bir de eklemek isterim, bu kotu adamlarda yine kadinlarin elinden cikiyor, evet tek suçlu kadin degil ama burada da okudugumuz uzere bu kotu adamları ben cektim gelinimde ceksin kafasindaki anneler yetistiriyor.

Konu yine don dolas secimlere geliyor iste, biz duzgun insanlari secip onlarin cogalmasini, kotulerinde cogalayamayarak yok olup gitmesini saglamaliyiz. Birakin ureyemesin pe***ler baska turlu soylari kurumayacak.

Geniş bir kız arkadaş grubum var, 3837363 öz kız kardeşim, kuzenim vs vs. En az 20 evliliği yakından biliyorum kendi jenerasyonumdan. Hiçbirinin eşi beni şaşırtmadı desem yeri ufak tefek şeyler hariç. Sevgililik, nişanlılık dönemimde insanlar kendini gösteriyor. Önemli olan bizlerin ne kadar görmek istediği.

Buradaki konulara baktığımızda da bunu görüyoruz. Başından belli oluyor çoğu zaman hikayenin sonunda olabilecekler. Mesele boşanmak değil, herkes ayrı yollar çizebilir zamanla. Ama boşanırken eşe ve çocuğa düşman gibi davranacak adamlar normal hayatında çok mu medeni, insanlara saygılı, hakkı hukuku bilen kurallara uyan insanlar?

Aşk dediğimiz şey bitiyor, dönüşüyor, şiddeti azalıyor. Bir insanın bir insana 10 sene 15 sene aynı heyecanla bakması bana gerçekçi gelmiyor. Ama zihniyet kolay değişen bir şey değil. Kadını kendinden aşağıda gören, üstünde hakimiyet kurabileceğine inanan, höt zötle alfa erkek olduğunu sanan tipler kendini ufacık hareketleriyle bile belli eder. Böyle saçma sapan tiplerin peşinde dolanıp, adamın anasını daha sevgiliyken phpohlamaya başlayıp, aynı evde/apartmanda yaşamayı kabul edip ondan sonra erkekler çok rererö demek pek olmuyor.

Konu sahibi sizin hikayenizi bilmiyorum, direk size yazmadım bunları. Genel olarak yorum yaptım siz konuyu genel şekilde açtığınız için. Çocuğunuzun başkasına baba demesi çok üzücü, sizi o kadar iyi anladım ki. Benim eşim de iş yüzünden bizden ayrı yaşadı bir süre ve dediğiniz gibi oğlum hep etrafında bir baba figürü aradı. Umarım bu zor günleri en kısa zamanda atlatıp mutlu olursunuz. Bundan sonra sizi mutlu edecek biri olur hayatınızda.

Koca olamayacak baba olamayacak adamlar evlılıge koşar adım gıdıyor... Kendilerinde zerre merhamet yok bencilce tavırlar sureklı kadın suçlu kadın calıssın kadın çocuğa baksın kadın sorumluluk alsın. Kadın kötü kadın paragöz kadın dır dırcı... Yok mu esıne sahıp çıkan çocuğuyla zaman gecırmesını seven ıcınde Allah korkusu olan biri çok nadır evliliklere denk geldim... Bosandım ıyı oldu fakat çocuğum baskasının babalarına baba dıyor... Keşke geçmişe donseydım de baskasıyla evlenseydım dıyorum hıc değilse cocugum aile ortamın da büyür baba sevgısını tadardı dıyorum...

Erkeklerin hepsi merhametsiz değil. Size o denk gelmiş.
Dünyada ilk boşanan kişi siz değilsiniz böyle dramatize etmek yerine hayata dört elle sarılıp güzelce devam yaşamaya çalışın.

Bir bile bile evlilik olsun illa anne olayım diye koşa koşa sadece duygusal sevdim diye lades evlenen çok kadinda var kabul edelim.....calismiyim diye evlenen kumar oynuyor evlenince bırakır diye evlenen evde kaldım eyvah yaş 30 oldu diye evlenen annesi ile yaşamayı evlilik olsun evli kadın olayım diye kabul edip evlenen ......kendini sırf kadın diye bulunmaz nimet sayıp adamın canını çıkaracak kadar biktiran .....hatta kendi aile düzeninden kaçmak için evlenen çok kadın var ....herkes değil ama hatalar bazen karşılıklı bile bile göre göre ilişkiden başla nişana kadar kendini çok da gizleyen yok aslında .....varsada nadirdir....gözünü kapatıp düzelir gözünü kapatıp ya olursa ya bilmem kaç sene çıktım diye diye hatalar geliyor....sonrası o hatadan dönmek yerine patlat 2 çocuk .....mantık hala duzelirse.....sonra çık işin içinden cikabilirsen .....sözüm size değil erkekler de Melek değil ama konu merhametten ziyade hayatımızın bu önemli kararını çok iyi düşünerek gelişigüzel almamamiz gerektiği.....ben çok inanmiyorum sizinki istisnadır fark etmemissinizdir evlenmeden ......genelde bile bile evet deniliyor....o duyguların hormonların coşkusuyla milletin evlilik gazı ve bunu çok bişey sanması nedeniyle sanılıyorki o anlaşılamayan uyumsuzluklar püf yok olacak o sevgi sonuna kadar yetecek ....öyle olmuyor işte sorunca hep çok seviyordum ....işte bu yetmez

X