ALES'e nasıl çalışılır ? Tezsiz vs Tezli Yüksek Lisans

Patidostu

Çok pati az insan çok huzur
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
7.364
13.693
Öncelikle kpss öğrencisiyim. Öğretmenlik okuduğum için gkgy-eb-alana ayni anda çalışıyorum. Oturup saatlerce ales çalışamam. Kpss calismalarima ek olarak nasıl yürütebilirim bu süreci ? Başvurmak istediğim üniversite YDS istemiyor.
Bir de ola ki tezli yüksek lisansın mülakatında elendim tezsize başvurma hakkım var mı ? Tezsiz yüksek lisanstan tezli yüksek lisansa geçiş mümkün mü ? Bir de mülakatta elenme olayları çok oluyor mu ? Küçük bir şehir ve başarı oranı düşük sayılır başvuranında çok olacağını düşünmüyorum

Zaten kpss gy çalışınca alese de hazırlanmış oluyosun bence. Bi kere girdim ama gözüme çarpan türkçe paragraftı. Paragraf çok çözmek lazım. Mat kpss işe aynı gibi yanlış değilsem

Zaten kpss gy çalışınca alese de hazırlanmış oluyosun bence. Bi kere girdim ama gözüme çarpan türkçe paragraftı. Paragraf çok çözmek lazım. Mat kpss işe aynı gibi yanlış değilsem
Matematik sorulari kpssden daha basit gelmişti bana. Ama mantık çok çözmek gerekiyor galiba

Bildiğime cevap vereyim tezsizden tezliye geçiş oluyor ama ilk 3 gibi kriterleri oluyor. Tezsizin de tezsiz olduğunu düşünme bitirme projesi adı altında tez yazidiryorlar😂

Tezsizden tezliye geçiş olmuyor bildiğim. Başvuru zamanları bir sekilde mantar gibi sagdan soldan fırtlıyor basvuru yapanlar sayı artıyor. Bence al ales kitabı da arada çözersin ondan da. Ama çok şey değiştiğini düşünmüyorum ben. Elenme işine gelince benim bölümümde lisanstayken gerizekâlı dediğim kim varsa yüksek lisansa kabul edildi. Neye göre seçiyorlar hiç bir zaman anlamadım.

Tezsizden tezliye geçiş olmuyor bildiğim. Başvuru zamanları bir sekilde mantar gibi sagdan soldan fırtlıyor basvuru yapanlar sayı artıyor. Bence al ales kitabı da arada çözersin ondan da. Ama çok şey değiştiğini düşünmüyorum ben. Elenme işine gelince benim bölümümde lisanstayken gerizekâlı dediğim kim varsa yüksek lisansa kabul edildi. Neye göre seçiyorlar hiç bir zaman anlamadım.
Diksiyonum bozuk ondan çekiniyorum. Kekemelik,şive değil de konusurken kelime sonlarını uzatıyorum istemsiz. Kendi öğrenvisi olduğum ve baya küçük bir şehir olduğu için belki avantajlı olurum 🤦
Bildiğime cevap vereyim tezsizden tezliye geçiş oluyor ama ilk 3 gibi kriterleri oluyor. Tezsizin de tezsiz olduğunu düşünme bitirme projesi adı altında tez yazidiryorlar😂
Geçmek sorun değil çalışırım geçerim de çok pahalı oluyor tezsiz 🤷 Bir de akademik kariyer icinde tezsiz kabul olmuyor.

Geçmek sorun değil çalışırım geçerim de çok pahalı oluyor tezsiz 🤷 Bir de akademik kariyer icinde tezsiz kabul olmuyor.
Evet çok pahalı ben tezsiz yaptım tavsiye etmem hem çalışıp hem yl yaptım ikinci öğretimdi bide derslere doğru düzgün katılamadım ama sınavlarda zorlamadı keşke zorlasalardı ama o kadar para alıyorlar ya galiba ondan rahatlık bana çok şey katmadı yani inşallah tezliye kabul edilirsin. Akademi evet kabul olmuyor ama özel sektörde yüksek lisans mı yüksek lisans

X