Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Anasınıfından kayıt silme

38his

İki çocuklu yuvamız 🏠 👨‍👩‍👧‍👦
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2018
1.897
6.049
Merhaba Ekim 2017 doğumlu kızımı anasınıfına gönderdik

Sınıf 20 kişilik devlete bağlı anasınıfı

İçinde 5/6 tane Suriyeli çocuk da var

Sınıftaki erkek çocuklar çok yaramaz gerçekten ve ne bir stajyer öğrenci ne de bir yardımcı anne görevi görecek kişi var.

Öğretmen onlara durun yapmayın vs demekten bizimkine sıra gelmiyor.

Sınıfın yerleri parke mecbur ayakkabılar ile duruyorlar, oyuncaklar yerlerde geziyor, dip köşe bi temizlik söz konusu değil.

Çocuğum iki kere hastalandı okullar açıldığından beri,

bi haftadır okula gidiyor bugün yine burnu akmaya başladı.

Şimdi ben okuldan kaydını sildirmek istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor

400₺ ücreti önden aldılar bunu iade ederler mi? Artı 500 lirayı da taksit taksit 100 olarak verecektik

Seneye tekrar gönderme hakkım var

Başka bi okula göndeririz diyoruz

Böyle bi şey yaşayan oldu mu?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler 💐

400 TL aylık ücret olarak verdiniz sanırım. Bir ayda okula gitti parayı geri alamazsınız. Kitap ücreti verdiyseniz kitapları verebilirler.

Çoğu çocuk okula başladığı ilk yıl hatta iki yıl hasta olur.

Ücreti geri alabilir misiniz bilmiyorum ama gelecek yıl gönderince ücret vermemek üzere görüşebilir siniz idare ile.

Bu yıl bizim sınıflarda da yardimci anne yok öğretmen tek başına
Galiba heryerde öyle.

Çocugu okuldan almak yerine sınıfını değiştir seniz?

Zaten devlet anasınıflari hep boyle, ne bekliyorsunuz ki? Benim oglum da eylul 2017 dogumlu. Kendi calistigim okulun anasinifina götürüyorum. Mevcut 18-20 arasi degisiyor. Ayni sekilde suriyeli ogrenciler var. Öğretmen tek basina, yardimcisi yok. Temizligi de gorevliler yapiyor. Sartlarimiz ayni ama ben cok memnunum. Oglum ogretmenini cok seviyor. Yaptıkları etkinlikleri de gayet yeterli buluyorum.

Ayakkabılar değişiyor bizde panduf giyiyorlar benimde yardımcım yok temixlik de öyle geç çıkıp ben yapıyorum napim üstten ortayı supuruyorlae oda akşam beslenme sonrası ben süpürüyorum hergun okula başlayan çocuklar çok hasta oluyor bu şimdi olmazsa birinci sınıfta olacak şimdi olsun daha iyi değil mi ozaman dersleri daha önemli olacak benimde hareketli çocuklarım var ama bu diğer çocuklarıma engel değil ben planımı uyguluyoruz bir şekilde uyum sağlayan çocuklar gayette öğreniyor sorun olmuyor

Bu sene yollamasanız seneye ilkokulda aynı böyle çok hastalanacak.
Anasınıfı, okul öncesi öğrenim çok önemli. Lütfen çocuğunuza bunu yapmayın. Hastalanmadan yapamadı mümkün mü?
İlk kez sosyal ortama karıştı. Oğlum geçen sene çok hastalandığında doktoru ilk okula başlayınca olur. Anasınıfında mı gidemesin ders kaçırsın ilkokulda mı diye sormuştu. Bu sene geçen seneye göre çok az hastalandı. Bağışıklık böyle edinilir.

Verdiğiniz ücreti geri alamazsınız. Çocukların ilk yıl çok çok hasta olması normal çünkü farklı insanlarla temas, farklı bir ortam. Hijyene dikkat edilmemesi ayrı konu tabi.. vitaminler ve balık yağıyla destekleyebilirsiniz. Seneye hasta olacak bir şey değişmeyecek.

çocuğunuzun hastalanmasının sınifın genel durumuyla bir alakası yok aslında.
çocuklar okula basladiklari ilk 2 sene genelde hasta olurlar.
cunku kalabalik ortama girdikleri icin yeni bakteri,mikrop viruslerle karsilasirlar.
aslinda iyi birsey bir yandan hastalanmasi bagisiklik sistemi guclenir boylece, suriyeli cocuk diye ozellikle belirtmenizin altinda yatan sebebi az cok anladim ama bizim sinifimizda da var suriyeli bir cocuk inanin bizimkiler daha beter o cocuktan.
sinifimizda romen 2 cocuk var mesela suriyeli sevicisi oldugumu sanmayin lutfen ama suriyeli olan cocukmu romenlermi daha problem deseler romenler derdim bende mesela.
hasta oluyor diye cocugunuzu okuldan almayin seneyede ayni sey olacak cunku.
bizim cocuklarda yerde oturuyordu biz veliler kendi aramizda anlasip evinde olanlar cocuklara evdeki sek sek pat larini getirdi yerde onlar var cocuklar onlara oturuyor yerde oynayacaklari zaman.
temizlik konusunda bie sikayetim yok bizim okulumuz iyi o konudada.
sinif ablasi olayindan bende sikayetciyim bizim sinifimizda bir sinif abisi var ama pek aktif bir stajyer oldugunu soyleyemeyecegim.

Benim kız özel kreşe gidiyor. Ama küçük bir alan, fiziki şartları yetersiz. Suriyeli yok 🙂 okul açıldığından beri ilk defa geçen hafta beş gün gidebildi. Bugün yine burnu tıkalı. Ben ilk çocuktan tecrübeli olduğum için böyle olacağını zaten biliyordum. Etkinlikleri güzel, öğretmeni insancıl, yakın okula verdim. Servisli pahalı koleje gerek görmedim zaten yarısında gidemeyecek diye. Vitamin şuruplarla destekleyebilirsiniz, en azından antibiyotik almasının önüne geçmiş olursunuz. Ücret iadesini hiç bilmiyorum. Daha iyi okula alacağım derseniz siz bilirsiniz ama okul isterse laboratuvar hijyeninde olsun çocuk yine hasta olacak.

Bizim sınıf hijyenik, temiz ve Suriyeli yok :)) ama yine de okula başladığından beri hasta. Bu sene hastalıkla geçecek bunu biliyorum. Dönemin yarısında gidemeyecek.

Okula yeni başlayan çocuklar sık sık hasta olurlar zaten , bu normal bir durum.
Temizlik yapılıyordur elbette, muhtemelen çocuklar sınıflardan çıktıktan sonrası yapılıyordur.
Devlet okulu daha fazlasını beklemeyin.
1 ay okula giden çocuğun ücretini neden iade etsinler orasını anlamadım.
Ancak aldığınız boya, kitap gibi kırtasiye malzemelerinizi iade ederler.

Tertemiz olsa o okul yine hasta olacaklar. Özele de gönderseniz sonuç değişmez. Seneye hayatınızda ne değişecek ,yine aynı okula göndereceksiniz

Benim yeğenim özele gidiyordu . Tertemiz okul , sınıfta az öğrenci var . ama hep hastalandı . Aylarca öksürdü . Hiç geçmiyordu . Tabi her türlü desteği doktor muayenesi doktorun önerdiği tedavileri yapıyorlardı . Ama sonuç aynı . İlk iki yıl hep hasta oluyor çocuklar . Bence çocuklar için ilk yıllar böyle oluyor .

En iyi şartlar bağımsız anaokullarında olur genelde ..onda da aylık çocuk kulübü ile 1500 tl civarında olur (servis hariç) yatırdığınız parayı alamazsınız ama kalan taksitleri de ödemesiniz.İsterseniz yine de okulun idarecileri ile görüşebilirsiniz

Çocuğu okuldan alıp hiç okul öncesi eğitimi vermeden birinci sınıfa mı başlatacaksınız? Gelecek yıl ne değişecek ki? Yine devlet okulu aynı imkanlar, aynı hastalıklar olacak.
Anasınıfında bile 20 öğrencinin yarısı problem davranışları olan çocuklardan oluşuyorsa (iyi kötü aylık 100 tl de olsa bir para ödeniyor sonuçta) ilkokul ayağını düşünmek istemiyorum😬

Anasınıfında bile 20 öğrencinin yarısı problem davranışları olan çocuklardan oluşuyorsa (iyi kötü aylık 100 tl de olsa bir para ödeniyor sonuçta) ilkokul ayağını düşünmek istemiyorum😬
Hani yok seneye başka okula verecekse anasınifinda da oraya versin 😬

Oğlum bağımsız devlet anaokulunda.
2017 Mayıs doğumlu, bu 2.yilimiz.
Sınıfta Suriyeli falan yok. Olsa da hastaligin onlarla bir alakasi yok.
Suan 2.yil olmasina rağmen yine 1 kez hastalandi bile.
Seneye de başlasaniz ayni olacak. Ilk birkac yili bir iyi bir hasta gecirecek.

Bizim de yerler parke ama dışarı ayakkabilari ile giremiyorlar. Ev ayakkabisi kullaniyolar.

Hani yok seneye başka okula verecekse anasınifinda da oraya versin 😬
Vallaha bence tam olarak muhitlerinin demografyasına hakim değiller.Sokakta görüyorlar,binada görüyorlar şaşırmıyorlar ..okulda Suriyeli bir öğrenci görünce şaşırıyorlar🤷‍♀️

X