-Anime Severler Buraya-

death note sıkıcı ya. tryamor sana romantik anime tavsiye edelim biz bence, daha çok seversin gibime geliyo. "elfen lied" var bi, yeni başlayanlar için ideal. korku-romantik-gerilim havasında, 13 bölüm.

ahaha pardon sekerim hizli yazinca oyle olmus :)
death notu u ard arda izlemezsen sarmaz yalniz ara ara izlersen olayi akisi unutursun buyuk ihtimalle.

Yok aslında ard arda izlesem çok süper olacak gibime geliyor. Ben ara verdim ondan sarktı. Öğlen o mesajımı yazdıktan sonra bir daha açtım başlangıç şarkısını dinledim birkaç kez. Bayılıyorumm yeaa... Çok güzel söylemiş her kimse. Müzik harika. Japonca da çok hoş geliyor kulağıma. Finaller bitince başlıcam izlemeye inş.

death note sıkıcı ya. tryamor sana romantik anime tavsiye edelim biz bence, daha çok seversin gibime geliyo. "elfen lied" var bi, yeni başlayanlar için ideal. korku-romantik-gerilim havasında, 13 bölüm.

Death Note güzel, sıkmaz beni. :KK31:

Şöyle yazmış biri ekşide elfen lied la ilgili. 'butun seri boyunca bir "hayatin gercekleri" ruzgari esti, durdu. "ne kadar sirin olursan ol, ne kadar masum olursan ol, yine de vahsi bir bicimde parcalanabilirsin'den" tutun, "her insan, her istedigine sahip olamaz'a" kadar akliniza gelebilecek ne kadar "hayatin gercekleri" uzerine konu varsa hepsi islendi. islenmeyen tek bir tane hatirlamiyorum.'
Çok güzel bir yorum. Hayattaki acı gerçeklerden uzaklaşmayan bir romantikliği varsa ne ala. Masal anlatmasın da... İzleyebilirim bunu, hatta çok büyük ihtimalle izlicem. Yalnız romantik animeyi daha çok sevebileceğimi nerden çıkardın ki? :KK37:

Bu arada bacağınla ilgili problemi günlüğe yazdığında geçmiş olsun, dualarım seninle şeklinde bir mesaj hazırlayıp göndermek istemiştim ama kutun doluydu bilesin. Artık çözülmüş o problemin zaten. Dualar işe yaradı. :KK66:)

Yok aslında ard arda izlesem çok süper olacak gibime geliyor. Ben ara verdim ondan sarktı. Öğlen o mesajımı yazdıktan sonra bir daha açtım başlangıç şarkısını dinledim birkaç kez. Bayılıyorumm yeaa... Çok güzel söylemiş her kimse. Müzik harika. Japonca da çok hoş geliyor kulağıma. Finaller bitince başlıcam izlemeye inş.

Death Note güzel, sıkmaz beni. :KK31:

Şöyle yazmış biri ekşide elfen lied la ilgili. 'butun seri boyunca bir "hayatin gercekleri" ruzgari esti, durdu. "ne kadar sirin olursan ol, ne kadar masum olursan ol, yine de vahsi bir bicimde parcalanabilirsin'den" tutun, "her insan, her istedigine sahip olamaz'a" kadar akliniza gelebilecek ne kadar "hayatin gercekleri" uzerine konu varsa hepsi islendi. islenmeyen tek bir tane hatirlamiyorum.'
Çok güzel bir yorum. Hayattaki acı gerçeklerden uzaklaşmayan bir romantikliği varsa ne ala. Masal anlatmasın da... İzleyebilirim bunu, hatta çok büyük ihtimalle izlicem. Yalnız romantik animeyi daha çok sevebileceğimi nerden çıkardın ki? :KK37:

Bu arada bacağınla ilgili problemi günlüğe yazdığında geçmiş olsun, dualarım seninle şeklinde bir mesaj hazırlayıp göndermek istemiştim ama kutun doluydu bilesin. Artık çözülmüş o problemin zaten. Dualar işe yaradı. :KK66:)

seriyi izlemeden ekşiyi okumakla hata edersin bence, şahsen ben çok spoiler yedim ordan ne kadar dikkat etsem de.

dualar için de ayrıca teşekkürler :)

yuh december death note da skci dedin ya ay bayilazaaaaaaammmm:KK53::KK52:
:KK53::KK53:
elfen lied cidden cok guzel ama ayni zamanda da ciddi anlamda vahset iceriyor.
vampirli hikayeleri seversen ilk sayfada tanittigim vampirli anime vardi onu da izle derim..

:82::82:

seriyi izlemeden ekşiyi okumakla hata edersin bence, şahsen ben çok spoiler yedim ordan ne kadar dikkat etsem de.

dualar için de ayrıca teşekkürler :)

Yok yok okumam zaten. Çok fazla spoiler var biliyorum. Sadece gözatarım genelde. İzledikten sonra okuyorum tüm yorumları.

Vampirli hikaye hiç izlemediğimden bilmiyorum sevip sevmeyeceğimi asmin.

NANA bitti...:KK50:

.....
:84::84::84::84::84:

çok çok çok güzeldi yaaaaa!!!!!!

:KK16:death note:KK16:

bu arada animeleri nereden indiriyorsunuz hakikaten. Ben de bir sürü vardı diskim bozuldu yaw:2:

prensesim gozumun nuru basim taciiii:KK69:

Noa'cim:KK19:

Watch Anime Online | English Dubbed / Subbed Episodes

bu linkten indirmeden online izliyorum ben animeleri... goruntu fena sayilmaz bazilarinda ozellikle cidden cok iyi oluyor genelde turkce alt yazisi yok ama olanlari da olabiliyor.
NANA nin malesef turkce alt yazisi yok.. inglizce alt yazili..
bazilarinda ingilizce seslendirilmisi de var ama ben tercih etmiyorum.. japonca izlemekten cok keyif aliyorum cunku....
burda bulamazsam eger sharebus.com dan indiriyorum.. tavsiye ederim ne ararsam buluyorum ordan genellikle..

prensesim gozumun nuru basim taciiii:KK69:

Noa'cim:KK19:

Watch Anime Online | English Dubbed / Subbed Episodes

bu linkten indirmeden online izliyorum ben animeleri... goruntu fena sayilmaz bazilarinda ozellikle cidden cok iyi oluyor genelde turkce alt yazisi yok ama olanlari da olabiliyor.
NANA nin malesef turkce alt yazisi yok.. inglizce alt yazili..
bazilarinda ingilizce seslendirilmisi de var ama ben tercih etmiyorum.. japonca izlemekten cok keyif aliyorum cunku....
burda bulamazsam eger sharebus.com dan indiriyorum.. tavsiye ederim ne ararsam buluyorum ordan genellikle..

Tamam canım bu siteyi deneyeceğim. Ben indirmeye alıştım online izlemeyi denemedim hiç.

kaliteli ve hızlı inen anime için: BakaBT - High quality anime bittorrent tracker
800 küsür gblik anime arşivimin çoğunu kendilerine borçluyum :p

o deil de bacılar kazenin yeni avatarı gördünüz mü? kazen de animeci olmuş kiranın resmini koymuş avatara :pP

canım nasıl indiriyoruz buradan tarif lütfen...

valla öle bişi sordun ki bacım, big bangden başla dünya tarihini anlat desen daha kolay olurdu. :26:
"torrent nedir nasıl indirilir" diye googleda arat, anlatan siteler var. bu verdiğim site de torrent sitesi, torrent yoluyla iniyo animeler. ufak tefek anlamadığın olursa yardımcı olabilirim, ama sıfırdan sistemi nası anlatırım bilemedim. öğrendikten sonra indirirsin yani zor bişi deil.

kiskancligimdan catladim resmen ben de koccaman anime avatarim olsun istiyorum
surekli oturan kizlarla idare ediyorum :KK43:(
:KK53::KK53:

evet ben de burdan yetkili abilere sesleniyorum, kocaman morita resmi koymak istiyom ben de. bari purolara ayrıcalık yapsınlar :pPp

SOUL EATER

zerochan.Soul.Eater.243475.jpg

Konusu:
Shinigami (Ölüm Tanrısı) silah teknisyenleri yetiştiren bir okulda geçen hikâye, eşlerinden biri silah teknisyeni diğeri de Shinigami’den oluşan 3 farklı grubun aksiyon ve komedi dolu maceralarını anlatıyor. 99 Kishin ruhu ve 1 cadının ruhunu toplayabilen teknisyenin silahı “Death Scythe”ye dönüşerek çok güçlü bir silah haline gelecektir ancak bu ruhları toplamak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu sırada karşılarına çıkan düşmanlar da işlerini kesinlikle kolaylaştırmayacaktır.
51 bolumden olusuyor.

Yorumum: ilk bolumunu izledim henuz renkleri cizimleri guzel seslendirme ve karakterler de hosuma gitti.. izlemeye deger gibi geldi...

Bakemonogatari

bakemonogatari_1.jpg

konusu:

Bakemonogatari, Japonca’daki iki kelime arasında bir oyundur: Bakemono, doğaüstü varlıklar için kullanılan bir sözdür. Monogatari ise "hikâye" anlamına gelir. İkisi birleştirilip Bakemonogatari adı çıkmıştır.Koyomi Araragi Bir vampir tarafından saldırıya uğramış ve kendiside vampire dönüşmüş,Fakat Oshino adında bir arkadaşı sayesinde hala birkaç etkisi devam etsede hemen hemen yeniden insan olmuş bir öğrencidir.

Yine normal bir okul günü merdivenlerden aşağıya doğru bir kızın düştüğünü görür ve kızı kucağına alarak kurtarır.Fakat Koyomi garip birşey farkeder,Kızın hiç ağırlığı yoktur.

Hitagi Senjougahara Adındaki bu kız tarafından bu sırrını kimseye söylemesin diye bol miktarda tehdit ve bol miktarda eziyet gören Koyomi,En sonunda bu kıza yardım etmeye karar verir ve Hitagi'yi Oshinoya götürür.

Fakat Hitagi'nin ağırlık sorununu çözmesi sıradan hayatına dönmesi için yeterli olmayacaktır..Hitagi gibi doğaüstü sorunları olan kişiler Nasıl oluyorsa hep Koyomiyi bulmaktadır ve Koyomi'nin yardımsever kişiliği kendisini hepsine yardım etmeye zorlamaktadır.Bu arada sözleriyle bile Koyomi'yi hayattan soğutmayı başaran Hitagi'de artık Koyominin arkadaşı olmuştur.

Olayların akışını kontrol edemeyen Kotomi,En sonunda Kendisini Hitagiyle birlikte Normal insanların çözemeyeceği sorunları olan insanlara yardım ederken bulacaktır.

renklerini vemüziklerini çok beğendim.. ilk bölümünü izledim güzel gideceğe benziyor.:KK34:

asminchan eline sağlık, benim sıraya koyduğum animeleri izliyosun sen de, pek aynılarını izlemiyoruz dikkat ettim de.:KK9: iyi oluyo ama, değişik animelerden fikir alıyoruz. bakemonotagariyi indirmiştim, soul eateri da indiriyim sıraya koyayım bari. :KK23:

ben de 2 anime tanıtımı yapayım hazır gelmişken. bi tanesinin draması çok meşhur, belki izlemişsinizdir. tayvan, kore ve japon yapımı falan bikaç tane var. hikaye orjinal olduğundan sanırım çok tutulmuş. o kadar ki, bana 51 bölüm anime üzerine 244 chapter mangasını okuttu. pişman değilim, şiddetle tavsiye ederim. :KK37:

HANA YORİ DANGO (BOYS OVER FLOWERS)
anime.jpg

(resimde en soldakine hastayım. bakalım siz hangisini sevceksiniz :KK9:)

anime.gen.trden alıntıdır:

Tanıtım:

Makino Tsukushi, tipik orta sınıf bir japon ailesinin kızıdır. Ancak ailesi, sosyal statülerini yükseltmek için Tsukushi'yi Japonya'nın en zengin ve itibarlı ailelerin çocuklarının okuduğu okullardan biri olan; Eitoku kolejine gönderirler. Kolej hayatı; statü ve markadan başka birşey düşünmeyen, şımarık, zengin çocukların içinde bulduğu tek arkadaşını, F4'e (Flowery 4) karşı savunana kadar oldukça sakindir.

Okulun en zengin ve popüler dört erkeğinden oluşan F4; okuldaki tek güçtür. Ancak kader ağlarını örer ve Tsukushi'nin sakin hayatı F4'den aldığı kırmızı kart ile tam bir kabusa döner. (bu tsukushi denen kızı sevmeyen ölsün varya, öle böle deil)

bu arada, 2006 yılında yapılan bi sıralamaya göre, tüm zamanların en çok satılan mangasıymış hana yori dango. Anime Manga Trkiye : Tm Zamanlarn En ok Satan Shoujo Mangas

ama gerçekten ben hiçbi romantik shojoda bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum :) komedisi dışında, inanılmaz içinizi ısıtacak. aşka aşık herkese tavsiyemdir :) bilhassa mangası. online okuncak siteler var, isterseniz adres verebilirim.

ikinci tanıtımıma geleyim. daha ilk bölümünü izledim ama aşık oldum. cowboy bebop seven bunu da sevecek. çünkü bebopun yönetmeni shinichiro watanabe burada da muzik yönetmeni rolünde. yani müzikler şahane anlayacağınız.

MICHIKO TO HATCHIN (michiko ve hatchin)

michiko-e-hatchin_2.jpg

yine anime.gen.trden alıntıdır:

Özgür ruhlu, çekici bir kadın olan "Sexy Diva" Michiko, kaçılması imkansız olan bir hapishaneden firar etmeyi başarır. Hatchin ise katı üvey ailesinden kaçan küçük bir kızdır. İkilinin yolları olmadık bir biçimde kesişecek ve özgürlüğe doğru mümkün görünmeyen bir kaçışın macerası başlayacaktır.

boys over flowers benim de izleme listemdeydi hatırlattığın için sağol december'ım..

bi bitirelim bunları da konuşalım üzerine bari...

iyi ki ayrı ayrı takip ediyoruz ama animeleri bu şekilde daha çok keşif yapabiliyoruz.. :KK69:

boys over flowers benim de izleme listemdeydi hatırlattığın için sağol december'ım..

bi bitirelim bunları da konuşalım üzerine bari...

iyi ki ayrı ayrı takip ediyoruz ama animeleri bu şekilde daha çok keşif yapabiliyoruz.. :KK69:

evet çok güzel denk geliyo :KK8: sen şu sıra shounen ve seinen takılıyosun anladığım kadarıyla. ben de zıttı shoujolardan gidiyorum. konuşalım konuşalım :KK9:

X