Anlaşmalı boşanma gerekçeli karar yazılmıyor mağduriyet

Kristialia

Her dileyen alır, arayan bulur, kapı çalana açılır
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Eylül 2018
13.738
36.316
Arkadaşlar selam 💫 Mart ayında 6 aylık evliliğimi bitirme kararı alıp evleri ayırdım. Anlaşmalı boşanmak icin 1 yılın dolmasını bekledik 6 temmuzda dava açtım..
taaaa 2 kasıma duruşma günü vermişlerdi :) gidip zorladım 2 Ağustosa duruşma yaptılar..
ancak 50 gün geçti gerekçeli karar yazılmadı… hala boşanmış değilim.
Gün geçtikçe zaman geçtikçe panik oranım artıyor , insanları birbirine mahkum ediyorlar..
Benim bir an önce kesin boşanmış olmam gerekiyor soyadımı geri istiyorum..
En son adliyeye gidip bakın mağdurum 50 gün oldu lütfen artık yardımcı olun dedim tamam dediler ama tık yok.
Mağduriyetim sebebiyle ne yapabilirim? acil bir şekilde eski soyadıma dönmem gerekiyor Çekişmeli boşanma da değil anlaşmalı bu kadar uzun sürmemeli , internette gerekçeli karar icin 30 gün diyor benim neredeyse 2 ay oldu, mahkemeye dava açabilir miyim cimere mi yazayım gerçekten stresten uçuklarım dinmiyor çok kötüyüm , eski eşimde sıkıntılı olabilir güvenmiyorum bir an önce bitmeli vazgeçtim bile diyebilir bilemiyorum :KK43:

davanızın görüldüğü aile mahkemesinin kalemine gidin sorun gerekirse orda bekleyin kararı alın çıkın yoksa cimere şikayet edeceğinizi diyin
Cuma günü gittim başka şehirdeyim normalde , söyledim tamam dediler sanırım salladılar biraz…
Gerekçeli karar yazılmış ama hakim onaylaması lazım dediler lütfen mağdur durumdayım 2 ay olacak yardım edin dedim öyle salladılar resmen..

Herkes işini iyi yapsa sorun kalmayacak neden birbirimize mahkum ediyprlar bu adam bişeyi kafaya takıp sen karımsın hala kafasına girip beni öldürse daha mı iyi anlamıyorum gerçekten

Cuma günü gittim başka şehirdeyim normalde , söyledim tamam dediler sanırım salladılar biraz…
Gerekçeli karar yazılmış ama hakim onaylaması lazım dediler lütfen mağdur durumdayım 2 ay olacak yardım edin dedim öyle salladılar resmen..

Herkes işini iyi yapsa sorun kalmayacak neden birbirimize mahkum ediyprlar bu adam bişeyi kafaya takıp sen karımsın hala kafasına girip beni öldürse daha mı iyi anlamıyorum gerçekten
Telefonla arayın tekrar

Birde Allah korusun öyle psikopat ruhlu biriyse her zaman her şey bahane olur

Arkadaşlar selam 💫 Mart ayında 6 aylık evliliğimi bitirme kararı alıp evleri ayırdım. Anlaşmalı boşanmak icin 1 yılın dolmasını bekledik 6 temmuzda dava açtım..
taaaa 2 kasıma duruşma günü vermişlerdi :) gidip zorladım 2 Ağustosa duruşma yaptılar..
ancak 50 gün geçti gerekçeli karar yazılmadı… hala boşanmış değilim.
Gün geçtikçe zaman geçtikçe panik oranım artıyor , insanları birbirine mahkum ediyorlar..
Benim bir an önce kesin boşanmış olmam gerekiyor soyadımı geri istiyorum..
En son adliyeye gidip bakın mağdurum 50 gün oldu lütfen artık yardımcı olun dedim tamam dediler ama tık yok.
Mağduriyetim sebebiyle ne yapabilirim? acil bir şekilde eski soyadıma dönmem gerekiyor Çekişmeli boşanma da değil anlaşmalı bu kadar uzun sürmemeli , internette gerekçeli karar icin 30 gün diyor benim neredeyse 2 ay oldu, mahkemeye dava açabilir miyim cimere mi yazayım gerçekten stresten uçuklarım dinmiyor çok kötüyüm , eski eşimde sıkıntılı olabilir güvenmiyorum bir an önce bitmeli vazgeçtim bile diyebilir bilemiyorum :KK43:
Adli tatil olduğu için ve adli tatil eylülde bittiği için henüz 21 gündür kararınız yazılmamış oluyor. Telefonla arayıp sık sık söyleyin.

Telefonla aradığımda bağlamıyorlar bile gizlilik sebebi ile dava konuları konuşulmuyormuş :/

Telefonla aradığımda bağlamıyorlar bile gizlilik sebebi ile dava konuları konuşulmuyormuş :/
Matbu bir ses kaydı o. Dava içeriği hakkında bir şey söylemiyorlar ama siz sadece gerekçeli kararım yazılmadı 21 gün oldu diyeceksiniz. Onlar da muhtemelen 9 gün daha bekleyin diyecekler... 😪😪😪😪 Ama siz yine de dürtün kalem dürtmeden kendine gelemiyor bazen.

Şuan öğle arasındadır sabah da duruşma olduğu için açmazlar. Siz 2-3 gibi arayın. 4ten sonra aradığınızda da açmazlar.

Kalemi arayıp taciz etmekten vazgeçin.Kararı yazacak olan kalemdekiler değil hakim.

Yazılı talepte bulunun. Gidin kaleme dilekçeyle talepte bulunun, işlerinizi resmi yollardan halletmeye çalışın.

Kalemi arayıp taciz etmekten vazgeçin.Kararı yazacak olan kalemdekiler değil hakim.

Yazılı talepte bulunun. Gidin kaleme dilekçeyle talepte bulunun, işlerinizi resmi yollardan halletmeye çalışın.
Kalem öyle etkili ki inanamazsınız... Hakimin önüne dosyayı götüren şurda da şu vardı diyen kalem zaten. Yazılı talepte bulunsun bulunmasına da farklı şehirdeymiş. Muharebe ile o evrak gidecek de dosyasına girecek de... Aramak çok daha mantıklı. Size cevap veriyorum çünkü beğenmedim basıp geçtiğiniz için. İşler keşke dediğiniz gibi yürüse..

Ha bu arada usulsüz ama bazı mahkemelerde gerekçeli kararı kaleme yazdırıyorlar. Direkt anlaşılıyor ama derdini anlat anlatabilirsen. Hakimin imzası var görünürde hakim yazdı ama içerik beni kalem yazdı diye bağırıyor.

Kalem öyle etkili ki inanamazsınız... Hakimin önüne dosyayı götüren şurda da şu vardı diyen kalem zaten. Yazılı talepte bulunsun bulunmasına da farklı şehirdeymiş. Muharebe ile o evrak gidecek de dosyasına girecek de... Aramak çok daha mantıklı. Size cevap veriyorum çünkü beğenmedim basıp geçtiğiniz için. İşler keşke dediğiniz gibi yürüse..

Ha bu arada usulsüz ama bazı mahkemelerde gerekçeli kararı kaleme yazdırıyorlar. Direkt anlaşılıyor ama derdini anlat anlatabilirsen. Hakimin imzası var görünürde hakim yazdı ama içerik beni kalem yazdı diye bağırıyor.
Usulün nasıl işlediğini biliyorum bilgilendirme için teşekkürler.

Hanımefendinin ortada gerçek bir mağduriyeti bile yok, zaten Duruşma gününü öne çekmişler. Herkese göre kendi işi öncelikli, herkes her gün ararsa ne olacak?

Bence bu şekilde sıkıştırmak taciz bana göre.

Usulün nasıl işlediğini biliyorum bilgilendirme için teşekkürler.

Hanımefendinin ortada gerçek bir mağduriyeti bile yok, zaten Duruşma gününü öne çekmişler. Herkese göre kendi işi öncelikli, herkes her gün ararsa ne olacak?

Bence bu şekilde sıkıştırmak taciz bana göre.
Bana kalırsa otuz gün içinde gerekçeli karar yazılır hükmünü baz alarak otuzuncu gün karar yazmak bir mağduriyet yaratır. Sonuçta tarafların statüsü sürüncemede kalıyor. Şimdi evliler mi değiller mi kafa karışıklığı oluyor. Gerekçeli kararla birlikte başlayacak hükümler var sırf bu açıdan bile hak kaybı. Kanunu bu denli geniş yorumlamamalı, işler bu denli aksatılmamalı bence. Alt tarafı anlaşmalı dava gerekçeye ne yazılabilir ki? Bu kadar zor olmaması gerek.

hukuk işleyişini bilen biri olarak asıl nedeni nedir bilmiyorum ama kalemler yatıyorlar resmen ya izinli ya yatış adamlar günde 8 saatin 1 saatini çalışarak ya geçiriyor ya geçirmiyor istisnalar var elbet yalnız kaideyi bozmaz altı üstü bir gerekçe neden bekletilir 21 gün
ve bir çok konu böyle bi dava günü aluyorsunuz en az 4 ay sonrası o 4 ay sonrasına kavuşuyorsun aaa hakim/hakime izinli
bu nasıl iş anlamadım ben

2 ay değil 2 sene olmuş gibi acele etmenizin sebebi nedir bilmiyorum ancak dediğiniz gibi 2 ay oldu sayılmıyor. Haftasonları iş günü sayılmaz, zaten adli tatil süreci vardı onları da sayamıyorsunuz.
Beklemek zorundasınız, o dosyalar sıra ile işleme konuluyor ve ciddi bir maduriyet olmadan öncelik tanınmıyor. Bahsettiğiniz bir boşanma davası olduğu için mağduriyet öne süreniz çok çok zor

Yanlış anlamayın ama boşanma davasına varana kadar eminim ne acil davalar dosyalarda bekliyordur. Doğru değil tabii ki böyle olması ama işler böyle maalesef. Hatta geçen sene miydi acaba haberlerde hakimlerin iş yükü ve biriken dosyalarla ilgili haberi izlediğimde neden davaların bir türlü sonuçlanamadığını anlamıştım.

Matbu bir ses kaydı o. Dava içeriği hakkında bir şey söylemiyorlar ama siz sadece gerekçeli kararım yazılmadı 21 gün oldu diyeceksiniz. Onlar da muhtemelen 9 gün daha bekleyin diyecekler... 😪😪😪😪 Ama siz yine de dürtün kalem dürtmeden kendine gelemiyor bazen.

Şuan öğle arasındadır sabah da duruşma olduğu için açmazlar. Siz 2-3 gibi arayın. 4ten sonra aradığınızda da açmazlar.
Aradım şimdi kaleme bağlandı şehir dışındayım dedim durumumu anlattım , 5 ay bekleyenler var dediler.. gerçekten ne diyeceğimi bilmiyorum :KK43: çok üzgünüm suan..

Aradım şimdi kaleme bağlandı şehir dışındayım dedim durumumu anlattım , 5 ay bekleyenler var dediler.. gerçekten ne diyeceğimi bilmiyorum :KK43: çok üzgünüm suan..
Özel değilse aceleniz nedir
evet bende boşandığım adamın soy adında saniye kalmak istemem haklısınız ama bazen yapacak bir şey olmuyor elden bir şey gelmiyor 5 ay da değildir o sizi savuşturmaz bir daha aramayın diye bir daha ararsanız ben size 5 ay da sürebilir demiştim diyecek

Karar yazmak hakimin işidir, kalem karar hazırlığı yapar gerisi hakime kalır, gerekçede ne ve ne sekilde yazilacagini kalem bilemez, kalemi aramak yerine dilekce yazin o daha etkili, ayrıca bazi kalemlerin çalışmadığı söyleyen olmus hatta calisilan saati bile saptamis, sanırım tüm gün kalemin kapısında beklemiş saat tutmuş, asla inanmam, mantiken gunde yüzlerce dava geliyor, her birinin vatandaşı geliyor, gelenlere tek tek açıklama yap o arada bölünmeden fırsat buldukça işlerini yap, afedersin tuvalete gidecek vakit yok, haftasonu geliyoruz,oglen ayak ustu yemek yiyoruz,akşam kalıyoruz, normal maas disinda ucret almiyoruz, lütfen işin içinde olmayan konuşmasın,takdir edin biraz

Özel değilse aceleniz nedir
evet bende boşandığım adamın soy adında saniye kalmak istemem haklısınız ama bazen yapacak bir şey olmuyor elden bir şey gelmiyor 5 ay da değildir o sizi savuşturmaz bir daha aramayın diye bir daha ararsanız ben size 5 ay da sürebilir demiştim diyecek
Yurtdışına gideceğim pasaportum kimliğim değişecek. Bu kişi bana sürekli hesap soruyor benim soyadımdasın diye bin türlü kavga ediyoruz

X