Annem neden bedenim hakkında bu kadar takıntılı...

Emily19

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2022
377
367
Annem bedenim hakkında çok takıntılı. Her şeyime takar boyuma kilomu sivilcelerim saçıma gögüslerime .
Senin göğüslerin ne biçim olmuş kocakarı gibi yok bacakların tavuk gibi. Siyah noktalarına taktı bu aralar şu burnuna bak şu yanaklarına bak . Kilom ile kafayı bozdu zaten .Yok voyvoda yapamaz o kilolu onun üstüne çıkamaz o kilolu söyle böyle. Çok şükür elim ayağım tutuyor gayet rahat hareket edebiliyorum neden takıyor bu kadar bilmiyorum. Yüzün büyümüş yok popon şöyle olmuş. Sürekli böyle yapıyor . Kokuya karşı da bir takıntısı var. Kokuyor kelimesinden nefret ediyorum. Saçlarıma krem sürüyorum topla kokuyor diyor sürekli. Ona göre herşey kokuyor. O gün kuzenimle oturuyordum. Duş aldım geldim , saçlarımı da saldım kurusun diye hemen saçlarını topla kokuyor dedi milletin içinde . Allah aşkına ne kokabilir. Arkadaşlarımla foto cekildik onu gösteriyorum. Sen kokuyor muydun o yüzden mi uzak duruyorlar senden diyor. Daha niceleri... Bir çocuk sevdim o sana bakmaz senin şöylesin böylesin diye başladı saydırmayq. Ondan tiksiniyorum sevmiyorum . Sevmeye çalışıyorum ama gözüme çok pis geliyor artık yüzüne bakınca sinir oluyorum. Babamla kavga ediyor , ona dış geçiremeyen bütün hırsını benden çıkartıyor . Bana kötülük yapıyorsunuz ,babanla sen çok kötüsünüz, cehennemde yakacak Allah sizi....Sürekli böyle söyler. Bazen o kadar sinirlerim bozuluyor ki sac bas dövesim geliyor . Üstümde hakkı var diye ses çıkarmıyorum. Hiç sarılmaz ,öpmez ama babama tapar , her dediğini yapar. Benim için 1 bardak su getirmez . Bazen işi düşüyor işte şurama krem sür diyor ama yapmıyorum. Kocan yapsın diyorum çıkıp gidiyorum. Bazen de düşünüyorum hata mı ediyorum diye çünkü annem sonuçta...

Yaşlarınız kaç ? Anneniz zamanında yaşayamadığı hayatı (erken evlenmisse, okumamışsa) siz yaşıyorsunuz diye sizi kıskanıyor olabilir mi? Ya da içinde kalanları size yaşatmak
İçinde kalanları bana yaşatmak istediğini sanmam. 18 oldum hala giydigime , makyajima karışır...

Bazen işi düşüyor işte şurama krem sür diyor ama yapmıyorum. Kocan yapsın diyorum çıkıp gidiyorum. Bazen de düşünüyorum hata mı ediyorum diye çünkü annem sonuçta...
Yardım bekliyorsa insan olsun. Hayır hata etmiyorsun.
Geçmişte böyle şeyler mi yaşadı acaba diye düşünmeden edemiyorum ama yine yanlış ben çektim o da çeksin gibi.
Bir anne evladını böyle yaralamamalı. Tepki gösterin. Gerekirse yaptığının yanlış olduğunu aynı şekilde davranarak göstermeye çalışın.

Yardım bekliyorsa insan olsun. Hayır hata etmiyorsun.
Geçmişte böyle şeyler mi yaşadı acaba diye düşünmeden edemiyorum ama yine yanlış ben çektim o da çeksin gibi.
Bir anne evladını böyle yaralamamalı. Tepki gösterin. Gerekirse yaptığının yanlış olduğunu aynı şekilde davranarak göstermeye çalışın.
Annem yüzünden çok özgüvensizlestim. Bende kokuya karşı çok duyarlı oldum birisini bana sarılınca acaba terli mi kokuyorum diyorum kendi kendime . Veya da birisi yakından yüzüme bakınca annemin söyledikleri aklıma geliyor .Kendimi çirkin hissediyorum...

Annem bedenim hakkında çok takıntılı. Her şeyime takar boyuma kilomu sivilcelerim saçıma gögüslerime .
Senin göğüslerin ne biçim olmuş kocakarı gibi yok bacakların tavuk gibi. Siyah noktalarına taktı bu aralar şu burnuna bak şu yanaklarına bak . Kilom ile kafayı bozdu zaten .Yok voyvoda yapamaz o kilolu onun üstüne çıkamaz o kilolu söyle böyle. Çok şükür elim ayağım tutuyor gayet rahat hareket edebiliyorum neden takıyor bu kadar bilmiyorum. Yüzün büyümüş yok popon şöyle olmuş. Sürekli böyle yapıyor . Kokuya karşı da bir takıntısı var. Kokuyor kelimesinden nefret ediyorum. Saçlarıma krem sürüyorum topla kokuyor diyor sürekli. Ona göre herşey kokuyor. O gün kuzenimle oturuyordum. Duş aldım geldim , saçlarımı da saldım kurusun diye hemen saçlarını topla kokuyor dedi milletin içinde . Allah aşkına ne kokabilir. Arkadaşlarımla foto cekildik onu gösteriyorum. Sen kokuyor muydun o yüzden mi uzak duruyorlar senden diyor. Daha niceleri... Bir çocuk sevdim o sana bakmaz senin şöylesin böylesin diye başladı saydırmayq. Ondan tiksiniyorum sevmiyorum . Sevmeye çalışıyorum ama gözüme çok pis geliyor artık yüzüne bakınca sinir oluyorum. Babamla kavga ediyor , ona dış geçiremeyen bütün hırsını benden çıkartıyor . Bana kötülük yapıyorsunuz ,babanla sen çok kötüsünüz, cehennemde yakacak Allah sizi....Sürekli böyle söyler. Bazen o kadar sinirlerim bozuluyor ki sac bas dövesim geliyor . Üstümde hakkı var diye ses çıkarmıyorum. Hiç sarılmaz ,öpmez ama babama tapar , her dediğini yapar. Benim için 1 bardak su getirmez . Bazen işi düşüyor işte şurama krem sür diyor ama yapmıyorum. Kocan yapsın diyorum çıkıp gidiyorum. Bazen de düşünüyorum hata mı ediyorum diye çünkü annem sonuçta...
annenizin okb hastası olabilir bence yardım almasını sağlayın

annene babamdan gördüğün sevgisizliğin öcünü benden alma de. sevgisiz saygısız ilgisiz kocan var diye bana düşman gibi davranamazsın de. sana yaptığı şeyleri sen de ona yap. yaşlı olduğundan bahset. ben gencim güzelleşirim ama sen hep yaşlı kalacaksın sevgisiz kalacaksın de. damarına damarına bas yani dinsizin hakkından imansız gelir. annen seni düşman olarak görüyor.

Annen de olsa asla katlanma meslegin var mi ayri eve cikabiliyor musun ? Eger boyle bir imkanin varsa mutlaka evden ayril. Babanla iliskin nasil ? Anne ve cocugun arasindaki yas farki az olunca bazen anne cocugunu rakibi olarak gorebiliyor maalesef.

Annen de olsa asla katlanma meslegin var mi ayri eve cikabiliyor musun ? Eger boyle bir imkanin varsa mutlaka evden ayril. Babanla iliskin nasil ? Anne ve cocugun arasindaki yas farki az olunca bazen anne cocugunu rakibi olarak gorebiliyor maalesef.
Sınava hazırlanıyorum. Babam asla annem gibi değil. Hatta hayatımda danışmak gereken birsey olduğunda ilk babama koşarım onun yeri bende çok ayrı. Asla bedenim hakkında yorum yapmaz nasil olursan ol benim kızımsin der

annene babamdan gördüğün sevgisizliğin öcünü benden alma de. sevgisiz saygısız ilgisiz kocan var diye bana düşman gibi davranamazsın de. sana yaptığı şeyleri sen de ona yap. yaşlı olduğundan bahset. ben gencim güzelleşirim ama sen hep yaşlı kalacaksın sevgisiz kalacaksın de. damarına damarına bas yani dinsizin hakkından imansız gelir. annen seni düşman olarak görüyor.
Artık muhattap olmamayı seçiyorum çünkü anlamiyor

Sınava hazırlanıyorum. Babam asla annem gibi değil. Hatta hayatımda danışmak gereken birsey olduğunda ilk babama koşarım onun yeri bende çok ayrı. Asla bedenim hakkında yorum yapmaz nasil olursan ol benim kızımsin der
herkes anne olamaz bosver sen sinavina hazirlan guzelce ileride gerceklestirecegin guzel hayallerine odaklan eminim ki basaracaksin.

Bence annen seni kıskanıyor. Şimdi bu yorumuma belki katılmayacaklar olacaktır. Ama kimisi böyledir. Kendi doğurup büyüttüğü kızının kendi yasayamadigi seyleri yaşaması, kendi içinde kalanları kızın da görüyor olması malesef onu içten içe hasetlendirir. Buna benzer bir iki örnek daha gördüm kendi çevremde. Çok acı. böyle takıntılı bir anne seni de ruhen hasta eder. Özgüvenini zedeler. Bir de sınav donemindeymissin. Sanırım okul kazanıp gitmek, evden uzaklaşmak senin için en doğru seçenek olacak. Sonra da çalışma hayatına atılır, bir daha aynı ortamda mümkün mertebe yaşamazsin. Kendi psikolojin için eger mümkünse terapi al. Baban maddi destek sağlarsa... babana dök içini, durumu anlat. Kendin için yapacağın en iyi şey bu olur.

Evden ayrıl diyemem çok küçüksün oku bir meslek sahibi ol o zaman ayrıl görmezden gel sabır et dışarısı daha kötü

Anneni varsay hasta yapacak bir şey yok

Ben de annen kıskanıyor diyecektim ama eski mesajlarını gördüm Annen mükemmel anne sendromunda kızı da öyle olsun diye takıntılı şekilde sürekli seni değiştirmeye çalışıyor ama bunu çok kaba şekilde sürekli söylediği için sende bir savunma mekanizması oluşmuş daha kötüye gidiyor. 70 kiloyla diyete başlayıp 80 e yaklaşman gibi yada sivilcelerinin kendinden yokolmayacağı su ve sabunla kurutman kilo verdikçe daha iyi olacağını gör Dilan Polat sabunları vs para tuzağı saçmasapan reklam ürünleri ilaçları alma
Benim annem de sürekli zayıf olayım diye uğraşırdı manken gibi kızım olsun diye. Hatırlıyorum da Annemin Kilo Takıntısı var demiştim arkadaşlara hatta üzerinden kaç sene geçti yine her geldiğinde tartıya çıkar sen de çık der kilom normalden bir kaç kilo fazlam olduğu halde cinnet geçiririm ses edemem gidince daha çok yerim.
Ama farkediyorum ki ben de kendi çocuğumun dışarıda kulağı aktıysa silmeye çalışırım ...saçını yıka yağlı sivilceni sabunla yıka dişlerini fırçala sapsarı yada banyo yap saç yıkamakla olmaz vs diyorum bana kızıyorsun ama anneler görür diyerek benzer biri oldum.. Dışarıdakiler söylemez ben annenin diyorum

Çok dağıldı gibi konu ama geçen sınav güzel puan almışsın demekki kapasiten var boş ver enerjini düşürme bu sene daha iyi sonuç almaya odaklan hedefiin evden kurtulmak olsun anneni öyle kabul et ister cahil ister takıntılı değiştiremezsin
Ama sen stres yaptıkça daha çok kilo alırsın depresyona girdikçe kendini bırakırsın
Önce kendine güven ..bu kilo ile alakalı değil
Kendi artılarını gör başarılısın başka bir şehre gidip hayatını yenilenmeyi hakediyorsun

Son düzenleme:
Bence kesinlikle çok mutsuz. Kendisiyle sorunları var. İçindeki karanlığı bu şekilde dışa vuruyor. Hayata karşı olan hıncını sizden çıkarıyor bana göre. Müsaade etmeyin, sizi de hayata küstürür.

Ayrıca evden uzaklaşın her gün belli saatte enerjinn dusmesin diye kütüphane vs yok mu yks öğrencileri gidip orada çalışıyor
Güzel tel destekli bir sütyen alın vücudunuzla barışın millet can atıyor sizin gibi olmak için rahat ettiğiniz yaşınıza göre cıvıl cıvıl giyinin .

Ben 18 im o da 40 ların başında
Ooo buneydı Allahaşkına
Biz yapamadıgımızı cocugumuz yapsın dıye cabalarken
Pekı yasında kucukmus
Sıvılcen varsa,popon buyuduyse be bıleyım akne sıyah noktan varsa
Elınden tutsun bır zahmet guzellık merkezıne gotursun
Ne ıstıyormus .. cözumun nedır deseydın

X