Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Annemin gözüne yağ sıçradı

oslemmm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2009
43
0
annemin gözüne yağ sıçradı ama gece die hastaneye gitmedi küçük bişi ama sürekli su gelio anlayanınız varmı nette araştırdım ama bişi bulamadım :KK43:( ne yapmak gerek:KK43::-)43:

geçmiş olsun canım.

gözünü açıp kapadığında batma oluyor mu?

eğer olmuyorsa sabaha kadar geçer ama soğuk su ile yıkamayı ihmal etmesin annen.

eğer batma varsa yarına kadar da geçmezse doktora gitsin ciddi olabilir.

geçmiş olsun canım.

gözünü açıp kapadığında batma oluyor mu?

eğer olmuyorsa sabaha kadar geçer ama soğuk su ile yıkamayı ihmal etmesin annen.

eğer batma varsa yarına kadar da geçmezse doktora gitsin ciddi olabilir.

evet batıomuş canım diğer kenarına göre orası deişmiş bakınca ben bile gördüm ya korkuyorum bişi olucak die :KK43:

üzüldüm yaa.keske gitseydiniz doktora..allah korusun inşallah..
yanma batma falan varsa yarın saba h ihmal etmeyin..bunlar yoksa bişey yoktur allahın izniyle.geçmiş olsun..

sağolun kızlar yarın sabah erkenden gidicez artık napalım teşkkr ederim sizede

evet batıomuş canım diğer kenarına göre orası deişmiş bakınca ben bile gördüm ya korkuyorum bişi olucak die :KK43:

korkma canım birşey olmaz Allahın izniyle. ama yarına kadar devam ederse gidersiniz doktora. ben çok sakarım benim başıma yanıkla ilgili çok şey geldi. gözüme de sıçradı bi kere bilirim çok can yakar bi de ağlatır. gerçi göz benim sakarlıığımdan değildi ama neyse :) su ile yıkasın anneciğin bi güzel uyusun hiç bişey olmaz inş. yarın gidersiniz doktora, panik yapıp boş yere üzme kendini.

eğer yanma şiddetlenirse o zaman hastaneyi arayıp bi danışırsınız.

korkma canım birşey olmaz Allahın izniyle. ama yarına kadar devam ederse gidersiniz doktora. ben çok sakarım benim başıma yanıkla ilgili çok şey geldi. gözüme de sıçradı bi kere bilirim çok can yakar bi de ağlatır. gerçi göz benim sakarlıığımdan değildi ama neyse :) su ile yıkasın anneciğin bi güzel uyusun hiç bişey olmaz inş. yarın gidersiniz doktora, panik yapıp boş yere üzme kendini.

eğer yanma şiddetlenirse o zaman hastaneyi arayıp bi danışırsınız.

içim rahatladı accık teşekkür ederim canım:)

Merhabalar, dün akşam 19:00 civarı yemek yaparken soğanları yağa attığım esnada gözüme yağ sıçradı. Hemen su ile yıkadım, elimin biriyle göz kapaklarımı açtım içine su attım diğer elimle. İlk etapta sorun yoktu. Ama saat 22:30 civarı önce bulanıklık yapmaya başladı, sonra yabancı sert bir cisim gözüme girmiş gibi acımaya yanmaya ve sulanmaya başladı. Uyuyunca geçer sandım geçmedi. Sabah gözümün acısıyla netten telefonunu bulup dünya göz hastanesini aradım. Gelmemi söylediler. Bir makina ile gözüme baktılar, ama açamadığım için göremediler bir kaç değişik göz damlası damlattılar. Açamıyordum bile, biraz kendine geldi. Tekrar makinayla baktılar. Tam ortasında yanık varmış. Bir kaç damla daha damlattılar. Gözümü bantladılar. Hastaneden çıktıktan 10-15 dk rahatlamıştım ama yine anma ve sulanma devam etti. Nette bulamadım başına böyle birşey gelen. Burada da konu açılmış sonuç yok. :KK43: Yok mu başına gelen?

Off kotu bir anim depresti stajimin son gunu fabrikadayken gozume kostik kacti ama ne aci anlatamam yanik sizlama aci berbatti gozumu bol suyla yikadim dakikalarca ordan hastanenin aciline gittim baktilar damla yaptilar ve bir damlada bana verdiler.gozumu sardilar eve gittim annemler nolduu diye bi ciglik atti acimi unuttum onlara teselli verdim ama benim gozumun ustundeki seffaf sey kalkmisti burus burus asilsan gelecek nerdeyse cok sukur birkac gun sonra gecti

Buradaki yorumlara göre kendinizi rahatlatmaya çalışmayın ya yanık olduysa ne yapacaksınız? Hastaneye götürün hemen, geçmiş olsun.

Off kotu bir anim depresti stajimin son gunu fabrikadayken gozume kostik kacti ama ne aci anlatamam yanik sizlama aci berbatti gozumu bol suyla yikadim dakikalarca ordan hastanenin aciline gittim baktilar damla yaptilar ve bir damlada bana verdiler.gozumu sardilar eve gittim annemler nolduu diye bi ciglik atti acimi unuttum onlara teselli verdim ama benim gozumun ustundeki seffaf sey kalkmisti burus burus asilsan gelecek nerdeyse cok sukur birkac gun sonra gecti
GEÇMİŞ OLSUN...İYİLEŞMENİZE SEVİNDİM. İNŞAALLAH BENİM DE GEÇER.

Buradaki yorumlara göre kendinizi rahatlatmaya çalışmayın ya yanık olduysa ne yapacaksınız? Hastaneye götürün hemen, geçmiş olsun.
GİTTİM ZATEN HASTANEYE. GÖZÜM İLAÇLI VE SARGILI ŞUAN. BAŞINA GELEN VAR MI VE SONUÇ NASIL OLDU KISA ZAMANDA MI UZUN ZAMANDA MI GEÇTİ BUNU MERAK ETTİM :KK43:

GİTTİM ZATEN HASTANEYE. GÖZÜM İLAÇLI VE SARGILI ŞUAN. BAŞINA GELEN VAR MI VE SONUÇ NASIL OLDU KISA ZAMANDA MI UZUN ZAMANDA MI GEÇTİ BUNU MERAK ETTİM :KK43:
Benimki agir asitti tehlikeli boyle bir durumda bol suyla yikayin demisti doktor Rabbim oyle bir yaratmiski kendi kendine tamir oluyor zaten.sizin yaniginizin zamanla gececegini dusunuyorum insallah.tencere islaksa yada su damladiysa elinizden falan yag sicramis olabilir.

Benimki agir asitti tehlikeli boyle bir durumda bol suyla yikayin demisti doktor Rabbim oyle bir yaratmiski kendi kendine tamir oluyor zaten.sizin yaniginizin zamanla gececegini dusunuyorum insallah.tencere islaksa yada su damladiysa elinizden falan yag sicramis olabilir.
TENCEREDE ELİMDE ISLAK DEĞİLDİ. SOĞANLARI YAĞA ATMAMLA GÖZÜME SIÇRAMASI BİR OLDU. SANIRIM SOĞANIN KENDİ SUYUNDAN KAYNAKLANDI. BUNDAN SONRA YEMEK YAPARKEN İŞ GÜVENLİĞİ GÖZLÜĞÜ KULLANICAM :KK43: İNANILMAZ ACI YANMA SULANMA BATMA DURUMU VAR. GÖZÜMÜ AÇAMIYORUM. BU TÜR DURUMLARDA BOL BO LSU İLE YIKAMAK SU ÇAPRMAK EN İYİ İLAÇTAN DAHA TESİRLİYMİŞ. DOKTOR BÖYLE SÖYLEDİ. İLK MÜDELALEDE MUTLAKA BOL SU YAPIMALIYMIŞ O AN HEMEN ÇOK ACİL OLARAK. BAŞINA GELEN OLURSA AKLINDA OLSUN DİYE YAZMAK İSTEDİM BENDE. NETTE YOK BU TÜR BİR PAYLAŞIM. BİLMEDEN YAPMIŞ OLDUM BENDE.

TENCEREDE ELİMDE ISLAK DEĞİLDİ. SOĞANLARI YAĞA ATMAMLA GÖZÜME SIÇRAMASI BİR OLDU. SANIRIM SOĞANIN KENDİ SUYUNDAN KAYNAKLANDI. BUNDAN SONRA YEMEK YAPARKEN İŞ GÜVENLİĞİ GÖZLÜĞÜ KULLANICAM :KK43: İNANILMAZ ACI YANMA SULANMA BATMA DURUMU VAR. GÖZÜMÜ AÇAMIYORUM. BU TÜR DURUMLARDA BOL BO LSU İLE YIKAMAK SU ÇAPRMAK EN İYİ İLAÇTAN DAHA TESİRLİYMİŞ. DOKTOR BÖYLE SÖYLEDİ. İLK MÜDELALEDE MUTLAKA BOL SU YAPIMALIYMIŞ O AN HEMEN ÇOK ACİL OLARAK. BAŞINA GELEN OLURSA AKLINDA OLSUN DİYE YAZMAK İSTEDİM BENDE. NETTE YOK BU TÜR BİR PAYLAŞIM. BİLMEDEN YAPMIŞ OLDUM BENDE.
Susuz sogan al bi daha o zaman:halay:
Ben kizartma yapmiyorum mesela kucuk kizimda var ayagimda dolaniyor korkuyorum.

konu 6 sene önce açılmış

ben de sırf bu yüzden şu kimyager gözlüklerinden alıcam ya, lazım bence
EVET KONU 6 YIL EVVEL AÇILMIŞ AMA SONUCU YAZILMAMIŞ. BAŞKA SİTELERDE KONUSU BİLE YOK. NASIL KONU AÇILIR BİLMEDİĞİM İÇİN KONUYU HORTLATMIŞ GİBİ OLDUM AMA. HEM BAŞINA GELENLERİN TECRÜBELERİNİ DİĞER LAZIM OLANLAR İÇİN SORMAK İSTEDİM. HEMDE NE YAPILMASI GEREKTİĞİNİ SÜREÇ NASIL İLERLİYOR BİLMEK İSTEYENLERE YARDIMCI OLMAK ADINA SORDUM.

X