Arkadaşımın sevgili yaptıktan sonra değişmesi

Bir arkadasim var yaklaşık 9 aydirli tanışıyoruz. Sevgili yaptıktan sonra çok değişti cinsellik yaşıyor ,sonuna kadar ( burası beni ilgilendirmez) ama bana da sürekli bunu öneriyor. Sanki yaptığı iş maarifetmis gibi benim de yapmam için ısrar ediyor. Bence kendisi bu konuda yalnız hissetmek istemediği için beni de o çukura sürüklüyor . Yanlış anlaşılmasın cinselliğe karşı değilim ama arkadaşımın sevgilisi arkadaşımı maalesef ki kullanıyor. Bunu ona dile getirmek istemiyorum kiskandigimi bile dusunebilir o yüzden genelde sevgilisi hakkında konu açarsa kapatıyorum. Son zamanlarda da gereksiz laflar söylüyor, herkesin için de sesli bir şekilde aptal si.tkr git vs. Gibi hakaretler ediyor. Bunu şakayla karışık yaptığı için gülüp geçiyorum ama haddini de aşmaya başladı artık. Kendisini tanıyamıyorum gerçekten ilk tanıştığım insanla bu insan o kadar farklı ki . Bazen kendime kızıyorum kötü düşündüğüm için ama bazen de tavırları hoş olmadığı için mesafe koymak istiyorum. İki arada kaldım . Sevgilisi arkadaşımı bıraktığı zaman eminim ki eski haline dönecek, aklı basina gelecektir yani . O yüzden nasıl davranmalıyım tavsiye istiyorum
Yol ver gitsin
Börek tarifinde püf noktası tavsiyesi gibi cinsellik de tavsiye edilmez
Herkesin kendi hayatı ne halt ediyorsa yapsın kendi tercihi sana saygısızlık eden insanın hayatında yeri yok
Bu saatten sonra da akıllanmaz bekleme öyle bir şey sen onun anası değilsin. Sen kendi hayatına bak üzerine düşeni yapmış uyarmışsındır bu kadarı kafi her şeye maydanoz olmaya gerek yok

Ruh emici arkadaş ekibinden uzaklaş bulursun, belki de sana uyan kişiler bu yüzden senle iletişim kurmuyor nerden biliyorsun?

Eğer arkadaşlık ilişkisini bitirdiğinde gruptaki diğer bireyler seni değil karşı tarafı seçecekse ki sen bundan eminsin, o zaman ya hatalı olan taraf sensindir ya da ortama ayak uyduramamış, çıkıntı kalmışsındır.
Bu dediğinize katılmıyorum. Arkadaşımın yaptıklarına dair hiç bir fikirleri yok özelini sadece bana anlatıyor. O da bir üst katımda yaşadığı için. Eğer kızların benim tarafımı seçmelerini istersem olayları anlatmam gerekir oysa ki ben sırlarını açığa dökmek istemiyorum, onlarla da arkadaşlığımız devam eder tamamen kopmaz ama bu arkadaşımdan uzaklasmam için hepsinden uzaklaşmam lazım

Pisirik pisirik gülüp geçmiyorum kendimi ezdiren birisi değilim aynısını bende ona yapıyorum . Bazen bakışlarından olsa gerek çok rahatsız olduğunu fark ediyorum . Ama empati yapmak yerine daha da suyunu çıkartmayı tercih ediyor

Kendin yazmışsın küfür ediyor sözde şakayla bende gülüyorum diye.
Ayrıca kendini ezdirmeseydin veya ifade edebilseydin bu hadsizliği yapamazdı sana.
Yapabiliyorsa seni ciddiye almıyordur.
Veya yukarda yazdığın gibi sende aynı cıvık cıvık hareketleri yapıyorsan normal zannediyodur.
Tuhaf arkadaşlıklar.

Bu dediğinize katılmıyorum. Arkadaşımın yaptıklarına dair hiç bir fikirleri yok özelini sadece bana anlatıyor. O da bir üst katımda yaşadığı için. Eğer kızların benim tarafımı seçmelerini istersem olayları anlatmam gerekir oysa ki ben sırlarını açığa dökmek istemiyorum, onlarla da arkadaşlığımız devam eder tamamen kopmaz ama bu arkadaşımdan uzaklasmam için hepsinden uzaklaşmam lazım
Katlan o zaman bu arkadaşına napalım. Yapacak bişey yok.

Bir arkadasim var yaklaşık 9 aydirli tanışıyoruz. Sevgili yaptıktan sonra çok değişti cinsellik yaşıyor ,sonuna kadar ( burası beni ilgilendirmez) ama bana da sürekli bunu öneriyor. Sanki yaptığı iş maarifetmis gibi benim de yapmam için ısrar ediyor. Bence kendisi bu konuda yalnız hissetmek istemediği için beni de o çukura sürüklüyor . Yanlış anlaşılmasın cinselliğe karşı değilim ama arkadaşımın sevgilisi arkadaşımı maalesef ki kullanıyor. Bunu ona dile getirmek istemiyorum kiskandigimi bile dusunebilir o yüzden genelde sevgilisi hakkında konu açarsa kapatıyorum. Son zamanlarda da gereksiz laflar söylüyor, herkesin için de sesli bir şekilde aptal si.tkr git vs. Gibi hakaretler ediyor. Bunu şakayla karışık yaptığı için gülüp geçiyorum ama haddini de aşmaya başladı artık. Kendisini tanıyamıyorum gerçekten ilk tanıştığım insanla bu insan o kadar farklı ki . Bazen kendime kızıyorum kötü düşündüğüm için ama bazen de tavırları hoş olmadığı için mesafe koymak istiyorum. İki arada kaldım . Sevgilisi arkadaşımı bıraktığı zaman eminim ki eski haline dönecek, aklı basina gelecektir yani . O yüzden nasıl davranmalıyım tavsiye istiyorum
Kuzum kendin kararlarini veremiyor musun? Baskalari ne yaptigi tabi ki umrumuzda degil arkadasin sana hakaret ediyorsa saygisiz davraniyorsa hic sorgulamadan görüsmeyi kesebilirsin. O kendi piskinligi bi insan arkadasina böyle davranamaz.

Anladığım kadarıyla sizde sevişiyorsunuz ben bunu yargılamıyorum zaten , benim haddime düşen bir durum da değil. Olayı yanlış anlamışsınız . İleride bende yaparım ama evlenmeden çok da ileriye gitmeyi normallestirmek istemiyorum sadece
Ben arkadaşınız için söylüyorum size söylemeden de sevişebilirdi. Buna engel olmanız imkansız.

Ayrıca karşındaki insanların profiline bakarak yorum yap. Kocamla tabi sevişiyorum sjsjs 😂😂

Diger kizlara yapamayip sadece size soyleyip, sadece size hakaret ediyorsa bunun nedeni üst katta oturmasi değil. Demek ki siz kendinize yaptiriyorsunuz, sınır koyamiyorsunuz, kendinizi ifade edemiyorsunuz o da sizi seçmiş.
Hakaret ediyor gülüp geciyorum diyorsunuz. Bir insan gülerek, şakayla size her istedigini soyleyebilir o zaman.

Ya gercekten Allah başka dert vermesin , çözum okdr basit ki ,içindeyken anlayamıyorsunuz heralde , neden sizi mutsuz eden kim olursa olsun hayatınızdan cıkarmaktan bukdr korkuyorsunuz

Eğer bu arkadaşımdan uzaklaşmak istiyorsam diğer arkadaşlarımdan da uzaklaşmam gerekecek . İllaki arkadaş edinirim ama şuan yeni insanlar tanıyacak vaktim ve enerjim yok maalesef
Ya ne enerjin olmayacak Allah aşkına herkesle çok samimi olmana gerek yok. Samimiyetlerin sonu böyle yerlere çıkıyor zaten. Merhaba merhaba.

Sevgili yapınca karakteri bu kadar değişen insanların orijinalinde de oturaklı ve gerçek bir karakteri olmadığını düşünüyorum. E böyle bir anda değişebilen bir insana güvenip nasıl arkadaşlık edeceksin ki? Her sevgilisi olduğunda aynı değişim potansiyeline sahip birisi demek ki… O yüzden o 9 ay yıllar süren emeğe dönüşmeden bırakıp gitmek en iyisi.

E herkese yapamam edemem demişsin ama çözümü hayatından çıkarmak. 9aylık laubali bi arkadaşlık hayatında olmamalı zaten. Onunla beraber gidecekse diğer 3ü de olmasın. Uğfff cinselliği hayat meselesi haline getirip bi şeyler yaşayınca kendini bi halt sanan ben oldum sanan ergen biri sadece, niye arkadaşlık ediyorsun böyle biriyle

herkesin için de sesli bir şekilde aptal si.tkr git vs. Gibi hakaretler ediyor. Bunu şakayla karışık yaptığı için gülüp geçiyorum ama haddini de aşmaya başladı artık. Kendisini tanıyamıyorum

İnsanlar arasında arkadaşlarını aşağlayarak ego kasan birinden arkadaş olamaz. Çok net güvenilmez insanlardır. İlk fırsatta seni yarı yolda bırakır böyleleri. Şaka falanda yapmıyor, bildiğin aşağlıyor. Bir daha böyle bir şey yaparsa sert bir şekilde tepkinizi gösterin ve onunla arkadaşlığınızı sonlandırın.

Özelini anlatmaması gerektigini ve size karşı kelimelerine dikkat etmesini sert bir dille belirtin ne yaptığıyla ilgilenmeyin . Mesafe her zaman iyidir

Pisirik pisirik gülüp geçmiyorum kendimi ezdiren birisi değilim aynısını bende ona yapıyorum . Bazen bakışlarından olsa gerek çok rahatsız olduğunu fark ediyorum . Ama empati yapmak yerine daha da suyunu çıkartmayı tercih ediyor

Hoşuna gitmeyen bir şey söylüyor, sizde onunla arkadaşlığınızı devam ettiriyorsanız gayette kendini ezdirmiş oluyorsun.

Neyine tavsiye istiyorsunuz bana arkadaşını soyle.....düzelir arkadaşınız evet dayakçı kocaların melek olduğu gibi.... sınırı aşan herkes düzelir tabiki kim değişmiyor kim düzelmiyor....niye bu kadar hakarete rağmen bu arkadaş başka arkadaş bulamiyormusunuz .....siz iyilik meleği olmaya nasıl karar verdiniz .....hoş yaşınız tüm dünyayı insanları düzeltebiliriz kafası .....göreceksiniz kendinizden başka kimseyi kurtaramazsiniz....sert yazıyorum bilerek ya arkadaşlığı kesin yada arkadaşınızın size söylediği cümleler haklı diyeyim ......çok canınız sıkılacak daha

Yaş çok küçük galiba kırmak istemiyorum ama defedin bu toksik arkadaşıda bu grubuda onurlu bir yalnızlık olsun modası geçmez ....yalnız olmiyim diye buna katlanilirmi

Neyine tavsiye istiyorsunuz bana arkadaşını soyle.....düzelir arkadaşınız evet dayakçı kocaların melek olduğu gibi.... sınırı aşan herkes düzelir tabiki kim değişmiyor kim düzelmiyor....niye bu kadar hakarete rağmen bu arkadaş başka arkadaş bulamiyormusunuz .....siz iyilik meleği olmaya nasıl karar verdiniz .....hoş yaşınız tüm dünyayı insanları düzeltebiliriz kafası .....göreceksiniz kendinizden başka kimseyi kurtaramazsiniz....sert yazıyorum bilerek ya arkadaşlığı kesin yada arkadaşınızın size söylediği cümleler haklı diyeyim ......çok canınız sıkılacak daha
Yanlış anlamazsanız belirtmek istedim, nokta kullanımınız çok rahatsız edici. Mesajlarınızın ilk cümlesinden sonrasını okuyamıyorum genelde. Birçok üye de okuyamıyordur muhtemelen.

Cinsellik yaşaması falan onu ilgilendirir mesela bana göre evlilik disi cinsellik olmamasi gereken birsey ona göre normaldir seni de ilgilendirmez önemli olan konu arkadaşınin sana saygisiz ve hadsiz davranışları bana hakaret edilmesi vs saygısızlıktır bsna göre eger düşünceniz böyleyse arkadaşlığınızi sorgulamaniz mesafe koymaniz hatta iliskinizi kesmeniz gerekir

Yaşlarınızın küçük olduğunu düşünüyorum. Bir tavsiye, rahatsız olduğun insanlarla arkadaşlık yapma. O yaşlarda kendini ispatlama durumu çok fazla oluyor. Arkadaşın öyle bir dönemde görünüyor ama sen buna maruz kalmak istemiyorsan uzaklaşacaksın.

Anladığım kadarıyla sizde sevişiyorsunuz ben bunu yargılamıyorum zaten , benim haddime düşen bir durum da değil. Olayı yanlış anlamışsınız . İleride bende yaparım ama evlenmeden çok da ileriye gitmeyi normallestirmek istemiyorum sadece
Bu ne demek yahu, size ne insanların sevismesinden, bilmemnesinden.
Normallestirmek istemediğiniz davranışları yapmazsınız, çevrenizde varsa uzaklaşırsınız, bu kadar basit

X