Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Aşırı Aktif Mesane

bugün doktora gittim idrar tahlilimde bişey çıkmadı..yarın ultrason çekilecegim..daha ömce çekilen var mı...ya geceleri wcye gitmekten kafayı yiyecem
yapıyom sanki anında doluyo..otobs yolculuklarında patlayacak gibi oluıyorummmmm

aynı illete ben de yakalandım kızlar.dün doktora gittim aşırı aktif mesane teşhisi koydu.yeni çıkan bir ilaç varmış kullananların yüzde 99u çok memnun cok ıyı bır ılac dedi.ismi TOVİAZ. 2 haftaya etkısını gosterır dedi.1 ay içicem bakalım.gelişmeleri aktarıcam.Allah herkesi bu dertten kurtarsın.tamam öldürmüyor ama çok pis süründürüyor yani oturup hündür hüngür ağlamak istiyorum.ama doktora danışmadan ilacı satın almayın arkadaşlar nolur nolmaz.

sosyak kelebek ilacı kullandınmı işe yaradımı bilgilendirirsen sevinirim

my77 özel mesajını okudum ama özel msj yazma yetkım olmadıgı ıcın burdan cvp vermek zorunda kaldım..:2: bu hastalıkta ılacları en az 3 ay kullanmak gerekıyormus. 6 ay sonra ıyılesenler de varmıs.hatta 8-9 ay ıcıp sonra ıyılesenler de varmıs.ılaclar tedavıze yuzde 90 başarılıymıs ama sabırla beklemek lazımmıs..ben bunları bızzat gıtıgım profesorlerden duydum yani ordan burdan duydugum bılgıler degıl.cok doktora gıttım..ürodinami yaptırdım.mesane kaslarım gerılmıs ve kasılmıs.gereklı olan esneklıgını kaybetmıs ve daralmıs.bu yuzden erken dolan mesane hemen uyarı verıyormus.bu nedenle de sureklı tuvalete gıdıyormusum.tabi bu benım durumum.sizinkini bılemem..ben daha 2 ay kadar kullandım toviazı.fazla bı degısıklık olmadı.ani sıkışmalarım gectı dıyebılırım.bır yandan da bıtkısel haplar ıcmeye basladım. umarım tez zaman saglıgımıza kavusuruz Allahın izniyle..bana istedıgınız her konuyu sorabılırsınız.aynı sıkıntıları yaşıyoruz bırbırmıze destek olmalıyız :)) bu arada ben 21 yaşındayım.bu hastalıkla yaklasık 4 aydır basım dertte.ne kdr cabuk tedavı surecı baslarsa o kdr kolay ıyılesıyormusuz..her hastalıkta oldugu gibi..

ürodinami gıcık bir test doğru.bende yaptırdım bılıyorum.ama o kdr cok abartılcak bişi degıl yani nasıl desem acıdan agrıdan kıvrandıracak bır durum yok.tamam canın yanıyor,hiçbişi hıssetmedım cok rahattı desem yalan olur ama bu doktoruna gore de degısıyor.benım yanımda bır de hemsıre vardı.cok sıcakkanlıydı ve cok yardımcı oldu bana.odaya yalnız gırdıgım ıcın bana destek oldu.en çok teste başlarken canınız yanıyor.sonrasında bır acı sancı yok.yani yaklasık 10 sanıye kdr. ve eger sonucunda ıyılesıceksenız lutfen bu testten kacmayın.inanın bana her seye deger..oyle kürtaj masası gibi bişi de yoktu benımkınde.normal her doktorun odasında bulunan klasik beyaz yataklardandı.

iğdenin faydalı olduğunu duymuştum.
bir akrabamız devamlı yiyerek buna benzer rahatsızlığı bayagı hafiflemişti.hatta o altına bile kaçırıyordu.ama özellikle altına kaçırmaktan kurtuldu.

Merhaba arkadaşlar, ben de aynı dertten müzdaribim. günde ortalama 30 kez idrara çıkyorum. Testlerden geçiyorum şimdi.ürodinami olacağım. Bana "6 saatte bir sondayla boşaltman gerekebilir." dediler:KK43:( moralim çok bozuk. Siz ne durumdasınız merak ettim. Sorununu halledenler var mı???

Kizlar bende toviaz a basladim 1 hafta oldu ama su mesanede ki idrar hissi gitmedi o da gecer insl. Sosyal hayati mahvediyo:KK43:insl. Hepiniz iyilesirsiniz cok can sikici bi durum

bugün doktora gittim idrar tahlilimde bişey çıkmadı..yarın ultrason çekilecegim..daha ömce çekilen var mı...ya geceleri wcye gitmekten kafayı yiyecem
yapıyom sanki anında doluyo..otobs yolculuklarında patlayacak gibi oluıyorummmmm

Canim mrb senin nasil oldu durumun baya olmus yazali ama iyilestin mi?

Ben de ürodinami oldum 2 gün önce.mesane kasları,kapasitesi,...vs. her şey normal,çok şükür de sorunumu halletmiş değilim hala.Biyolojik bir sorununuz yok deyip gönderdiler.Psikiyatri önerdiler.Sizce nöroloğa mı gitmeliyim önce psiyatr mı? karman çorman olan kafamı iyice karıştırmak istemiyorum.Bunun sıralaması ile ilgili tecrübeniz varsa paylaşırsanız sevinirim...

arkadaşlar merhaba ben de 3 senedir aşırı aktif mesane hastasıyım.doktora ilk göründüğüm zaman da kaçırma problemim yoktu şimdi de yok çok şükür.2 sene boyunca spasmex ve vesicare ilaçlarını kullandım.2 sene boyunca çok memnundum.her şey düzene girmişti ama bu yaz lanet hastalık tekrarladı yeniden.şimdi ankara'da bi profesöre göründüm.artık ürodinamiyi yapıp mesanenin ne durumda olduğunu görmemiz lazım dedi.mesaneye botoks yönteminden bahsetti.geçici bir yöntem 6 aylık periyotlarla tekrarlanması gerektiğinden bahsetti.ürodinamiden önce de toviaz verdi.10 gündür kullanıyorum.tuvalete çıkma sıklığım azaldı ama mesanedeki idrar hissi bi türlü geçmedi.bir 10 gün daha kullanacağım bakalım.yok mu bu hastalıktan müzdarip olup da en azından kontrol altına alabilen?açıkçası doktorlar tedavisi olduğunu söylüyolar umutlu konuşuyolar ama ben pek inanamıyorum.ne diyeyim Allah yardımcımız olsun hepimizin.

yaklaşık bir aydır bende aynı şeyleri yaşıyorum özellikle öğleden sonra yarım saat sürmüyo tuvalete gitme sıklığı ben sistografi yaptırdım bir sıkıntı yok dedi ilaç kullandım antibiyotik falan ama hiç etkilemedi bütün yorumları okudum ama hiç iyileştim diyen yok giderek umutsuzlaşıyorum.

Merhaba;
Bende yaklaşık bir aydır bu sorunu yaşıyordum...Ve 4 gün önce bana da aşırı aktif mesane teşhisi kondu..1 ay süreyle visac...isimli ilacı kullanmam söylendi..Yalnız benim durumum çok farklı başladı..Ben ilk gittiğimde bende idrar yollarında enfeksiyon ve kültürde üreme teşhisi ile gittim..Antibiyotik kullandım ama geçirmedi..Sonra yeniden gittiğimde bu sefer üroloji doktoru enfeksiyon sona ermiş ama hala idrar hissi olduğu için sistoskopi istedi..Ve sonrasında da bu teşhisi koydu arkadaşlar...Çok zor bir durum yaşayan bilir..Pazartesi günü sinirlerim boşaldı resmen hüngür hüngür ağladım ben...Bana hormonlu spiral takıldı onu çıkardıktan sonra oldu ne olduysa..Umudumu kaybetmek istemiyorum..Bir arkadaş ameliyat ile kurtulduğunu yazmış.Başka kurtulan yok mu bu dertten?Lütfen yazın yine yaşayanlar umut olsun ışık olsun....

yaklaşık bir aydır bende aynı şeyleri yaşıyorum özellikle öğleden sonra yarım saat sürmüyo tuvalete gitme sıklığı ben sistografi yaptırdım bir sıkıntı yok dedi ilaç kullandım antibiyotik falan ama hiç etkilemedi bütün yorumları okudum ama hiç iyileştim diyen yok giderek umutsuzlaşıyorum.

sistoskopi hakkında biraz bilgi verirmisin canım bende aynı dertten muzdaribim ama sistoskopiden çok korkuyorum biraz anlatırmısın benim doktorumun şüpheleri daha kötü ama gel görki yaptırmadım. öncelikle sistoskopiyi kendi doktorunmu yapıyo yoksa onuda radyoloji uzmanı gibi ayrı uzmanımı var ve o süreci anlatırmısın canım detayıyla sanada çok geçmiş olsun

kusura bakma canım yeni gördüm daha sistoskopiyi üroloji doktoru yapıyor doğum masasına yatıyosun küçük bir ucunda kamera takılı hortumu idrar deliğinden geçiriyor ama önce ona biraz acımasın diye uyuşturucu krem sürüyor ilk 5 saniye biraz acıyıo ama çok az sonra birşey yok korkma yani yaptır hemen

Merhaba;
Bende yaklaşık bir aydır bu sorunu yaşıyordum...Ve 4 gün önce bana da aşırı aktif mesane teşhisi kondu..1 ay süreyle visac...isimli ilacı kullanmam söylendi..Yalnız benim durumum çok farklı başladı..Ben ilk gittiğimde bende idrar yollarında enfeksiyon ve kültürde üreme teşhisi ile gittim..Antibiyotik kullandım ama geçirmedi..Sonra yeniden gittiğimde bu sefer üroloji doktoru enfeksiyon sona ermiş ama hala idrar hissi olduğu için sistoskopi istedi..Ve sonrasında da bu teşhisi koydu arkadaşlar...Çok zor bir durum yaşayan bilir..Pazartesi günü sinirlerim boşaldı resmen hüngür hüngür ağladım ben...Bana hormonlu spiral takıldı onu çıkardıktan sonra oldu ne olduysa..Umudumu kaybetmek istemiyorum..Bir arkadaş ameliyat ile kurtulduğunu yazmış.Başka kurtulan yok mu bu dertten?Lütfen yazın yine yaşayanlar umut olsun ışık olsun....

canım bende bu rahatsızlığı geçirdim. ama benim ki geçti Allah'a şükür. bende başka sorunlarda vardı.sanki sürekli bir ıslaklık oluyor gibiydi.sanki altıma kaçıracakmışım gibi hissediyordum.psikolojim bozuldu.zaten biraz titizdim. bu durumda daha beter oldum.idrara karşı takıntım arttı. iyice kötüledim. ve sonuç olarak psikiatriste gittim ve tedavi görüyorum temizlik takıntısı yüzünden.(yani obsesif kompulsif bozukluk). bir gittiğim üroloğada sanki kaçıracakmışım gibi bir his olduğunu söyledim.psikolojik tedavi görmeye başlayacağımı falan filan. benim le güzelce konuştu. öyle olsa hissedilir.insan ya kaçırır ya kaçırmaz dedi.ve şöyle tavsiyede bulundu. 2 saatte bir tuvalete git.tuvaletin olsada olmasada. eğer 2 saatten önce tuvaletin gelirse bekleme git dedi.ayrıca hatırladığım uyumaya yakın fazla sıvı tüketme demişti galiba. inan dönem dönem çok tuvalete gittiğim olurdu.bazı günler ise az giderdim. çok sıvı tüketmediğim zamanda bile sık gittiğim olurdu. ancak artık iyiyim.bunların dışında bunun bir nedeni de saçma saçma takıntılarımdan epeyce kurtulmuş olmam.temizlik takıntısı yüzünden çok suyla haşır neşir olur üşütürdüm.elim ayağım ısınmazdı.
benim sana tavsiyelerim.
1. sakın idrarını tutma.geldiğinde git.
2. elini ayağını sıcak tut.özellikle kışın kendini üşütme.
3.yatmadan 2 saat önce sıvı tuketmeyi bırak ki geceleri rahat uyu.
4.kafanda bunu büyütüp takıntı yapma

Bu 2010 un msjı şuan 2017 deyiz bende oldum ama anestezi vermediler sadece idrar yoluma uyuşturucu sıktılar canlı canlı yaptılar ve böbrekte şişme oldu bas bas bagırdım... zaten korkuyordum yetmiyormuş gibi böbrege vurdu
ürodinamide oldu sistolojıde zaten narkoz verıyorlar onun sonrasında uyanınca drar yapada sıksıntı oluyor bıraz

Arkadaşlar yıllardır sık idrar çıkma sorunu bende de var ürodinami ye gireceğim fakat çok korkuyorum ... aşırı aktif mesane den kurtulan var mı aranızda?

X