Askıda Ekmek ne demek ?

askıda ekmek çok güzel bir uygulama inşallah alınan ekmeklerde çöpe gitmiyordur...

Güzel uygulama ama geçen ay başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum malesef herkes iyi niyetli değil günlerce babamla gidip ekmekler aldık sonradan bi arkadaşım bak bunları ödüyosun ama oraya ekmek asılmıyor dedi bizde gözlemledik gidip adamla kavga ettim tüm komşulrımızla fırın kapansın diye çabalıyoruz şuan..

cok güzel bir uygulama olmakla beraber kime güveneceğimizi şaşırdığımız şu günlerde ekmekleri alıp sokakların muhtelif yerlerine bırakmak (asmak) daha mantıklı geliyor bana. Örneğin ben, geri dönüşüm için ayrı poşette biriktirdiğim karton,ambalaj gibi bilumum atıkları, kartoncuların alması için çöp konteynırının yanına bırakırken arada sırada yiyecek de asıyorum. Bizim çöp konteynırlarımızın yanında demir askı var. Olmasa bile tutacaklara bağlanabilir. Ayrıca sokak hayvanları için de mama bırakıyorum yine muhtelif yerlere.

Bizim mahallede de olan uygulama. Naif ve düşünceli bir hareket. Bizim burada ayrıca kullanılmış giysi kumbaraları var, belediyemiz bu konuda duyarlı olduğu için mutluyum. Hayvanlar için de bakımevleri var. Sadece kendimizi değil de çevremizdeki her canlıyı düşünerek yaşadığımız güzel bir 2017 olması dileğimle...

cok güzel bir uygulama olmakla beraber kime güveneceğimizi şaşırdığımız şu günlerde ekmekleri alıp sokakların muhtelif yerlerine bırakmak (asmak) daha mantıklı geliyor bana. Örneğin ben, geri dönüşüm için ayrı poşette biriktirdiğim karton,ambalaj gibi bilumum atıkları, kartoncuların alması için çöp konteynırının yanına bırakırken arada sırada yiyecek de asıyorum. Bizim çöp konteynırlarımızın yanında demir askı var. Olmasa bile tutacaklara bağlanabilir. Ayrıca sokak hayvanları için de mama bırakıyorum yine muhtelif yerlere.
Bendensin :)

Uzun zaman önce fırından ekmek alırken bir kadın geldi bayat ekmek istedi ucuz diye fırıncı ona taze ekmek verdi bundan sonra hergün gel kaç tane lazımsa burdan al demişti çok duygulandım teşekkür ettim fırıncıya o da bana askıda ekmek olayından bahsetti o günden beri elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum askıda ekmek kampanyasına çok güzel bir yardımlaşma :KK36:

Eskişehirde gezerken bir firinin caminda okuduk.girip bizde ekmek asmak istedigimizi soyledik.firinciya parasini odedik.posetlere ekmekleri kendimiz koyduk.duvarda ki askiya astik.firinci uzakta bekleyen yasli bir amcayi gosterdi.bakin dedi.bu amca askida ekmek olunca gelir ve ihtiyaci olani alir gider.askida ekmek yok diye henuz gelmedi.cok duygulanmistik.kimimize varlik kimimize yokluk imtihan sebebi

ben fırından her ekmek alırken illa ki askıda ekmek uygulamasına katılırım. yaşadığım şehirde öğrenciler için askıda simit uygulaması da var. denk geldikçe bunu da yaparım. hayat yardımlaştıkça güzel. lütfen siz de deneyin

Bugün ilk kez karşılaştım bu uygulamayla. Metroport Avmnün önündeki Halk Ekmekten su aldım ve hemen ben de askıda bir ekmek aldım. Umarım bu uygulamalar artar ve güzel insanlara ulaşır

Yaklaşık alti senedir takip ettigim ve desteklemeye calistigim muhtesem yardimlasma platformudur. Bu sene itibariyle bagdat caddesindeki simitcilerimizde bu yardimlasmaya el vermis bulunmaktalar.

"Askıda ekmek" çok eski bir Osmanlı geleneğidir. Bir dönem unutulmuş bu incitmeden yardımlaşma yöntemini yeniden uygulamaya koyan birçok yer var. Fırınınızdan sizde talep edebilirsiniz.

Askıda kahve,askıda yemek,askıda ekmek...
Bu ekmek kutusundaki ürünleri ihtiyaç sahipleri alabilir yazıları...
Konya'da son yıllarda sıkça karşılaştığım bi uygulama bu. Hani Konya'ya karşı bi önyargısı varya tüm dünyanın,o açıdan yazma gereği duydum.

askıda ekmek ya da kahve çok denk gelmedim , daha ok askıda pilava denk geldim , gördüğümde es geçmeden gitmem .
güzel bir uygulama , keşke herkez daha fazla duyarlı olsa . ihtiyaç sahibi kişiler sessiz sedasız alıp gitse huzurla evlerine . bir öğün karınları doysa .

Sanırım hıc duymamıstım
Ben sımdı kendı sıtesınden cıktıları alıp, aksam fırına gıtmeyı dusunuyorum oglumla.
Hem ben bazen usengeclıkten marketten ekmek alıyorum hem buraya gelmeye mecbur hıssederım kendımı desem hem cocuguma guzel bır ornek olsam. acaba ne tepkı verırler. Nasıl ıslıyor bu sıstem , sanırım paraları alıp her daım gelene taze ekmek verecekler degılmı sadece olması gereken kapıda bır afiş

İstanbul çekmekoy taşdelen mahallesinde bi fırında vardı ilk kez orada şahit olmuştum ve çok güzel bir uygulama kesinlikle
Canım çok zaman geçmiş üzerinden ama ben de taşdelende oturuyorum yeni taşındım. burada nerede var uygulama yerini tarif edebilir misin? belki bizim de birilerine yardımımız dokunur. Bu arada taşdelende oturuyorsan bir kahveye beklerim :)

Canım çok zaman geçmiş üzerinden ama ben de taşdelende oturuyorum yeni taşındım. burada nerede var uygulama yerini tarif edebilir misin? belki bizim de birilerine yardımımız dokunur. Bu arada taşdelende oturuyorsan bir kahveye beklerim :)
Merhaba 3 yil once ankaraya taşındık eğer devam etseydim kesin gelirdim kahveye teşekkür ederim.
Şöyle tarif edeyim bildiğiniz ana cadde üzerinde köşede kalıyor bu fırın çok net hatırlayamıyorum ama karşısında eczane vardı hatta bir mağaza bulunuyor pijama falan satılıyor market vardı marketin adını bile unuttum kuaför de vardı bunlar yanyanaydi karşısında bu fırın vardı.

Saçma bir tarif oldu ama cadde üstünde hemen karadenizliydiler galiba bu kadar bilebiliyorum

X