Atatürk Olmasaydı......

hiç uğraşmaya değmez,onlar daha ATATÜRK olmasaydı lafına bile katlanamazlarken,bunları anlamalarını beklemek de saçma olur hani :)
ATATÜRK olmasaydı TÜRKİYE'nin Mısır'dan Suriye'den Irak'dan ne farkı kalırdı?
ATATÜRK demedi ki size dinsiz olun
demedi ki size ahlaksız olun
ATATÜRK din işlerini devlet işlerinden ayırdı ki herkes hür olsun diye
size kılık kıyafet getirdi ki kimse kimseden üstün olmasın diye
tek eşliliği dayattı ki siz erkeklerden aşağı olmayın diye
size okuma şansı verdi
osmanlı türkçesi nedir ya :) bunu da ilk defa duyuyorum!!!osmanlıca/osmanlı dili her neyse bunu kaldırdı çünkü okuması ve anlaması zor birşeydir bu
latin harflerini getirmesinin nesi suç?
ibadet etmenizi mi yasakladı size?
camilerimi yıktırdı?
naptı size ben merak ediyorum arkadaş?
millet uzaya ev yapacak biz hala neyin derdindeyiz hayret ediyorum!!!!!
ATATÜRK OLMASAYDI ;SEN ,SEN OLAMAZDIN!!!!
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Türkiye olmazdı
Cumhuriyet olmazdı
Kadınların birey yerine konmazdı
Eğitim -Öğretim olmazdı
Medeniyet olmazdı
Bu liste uzaaar gider ama bence en önemlisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tek önderimiz ve liderimizdir.
Aksini düşünenler bir zahmet onun kurduğu bu Cumhuriyetde yaşamasınlar.

ataturk olmasaydı bu ülkede bi defa seçim olmazdı (ismet inönüyü bunun dışında tutuyorum o dünyada olmasaydı şayet türkiye su an bambaska bib yerd eolurdu)

haziran ayında gidipte oyle canınızın istediği kişiye hukumet mukumet kurduramazdınız
bırakalım boş lafları şimdi çalıştıgımız her hakka sahip oldugumuz gibi olamazdık ataturku en en en once kadınların sevmesi takdir etmesi çocuklarına anlatması gerekırken ona ataturk onun sadece lakabıydı o mustafa kemal demek nasıl bi zihniyet anlamıyorum...
not: yazılanlardan bazıları dogrudur ozellıkle ıset ınonu zmanında atuturku sevmemek saglanamaıyacagı ıcın asırı sevmeye zorlanmak zorla sevdırmek gıbı bı kotu nıyetlı bı sıyaset gudulmuştur evet dogru ama bunu görmemek ıcın kör olmak lazım ve bu boş insanları rafa kaldırmak lazım bunun yapılmıs oldugunu zaten kımsenın ınkar edecegını zannetmıyorum. bırlık olmamız ataturku gerçekten sevememız lazım ve tabıııı diğer silah arkadaşlarını da nutmamamız lazım...

1-MÜSLÜMANSAN HİLAFETİ NEDEN KALDIRDI ?
2-AYASOFYA' YI NEDEN KAPATTI?
3-KURAN HARFLERİNİ NEDEN YASAKLADI?
4-1932'DE EZAN NEDEN YASAKLANDI?
5-TATİLİ NEDEN CUMADAN PAZARA ALDI?
6-SAVAŞTAN YENİ ÇIKMIŞ BİR MİLLETE NEDEN ZORLA ŞAPKA KANUNU GETİRDİN VE NEDEN TAKMAK İSTEMEYENLERİ ASTI?
7-FİLİSTİN'DE NEDEN İHANET ETTİ?
8-AZERBEYCAN'I NEDEN RUSYA'YA SATTI?
9-ALİ ŞÜKRÜ BEYİ NEDEN ÖLDÜRDÜ?
10-NEDEN SOY AĞACI ÇIKARTILMIYOR?
11-LATİFE HANIM SENDEN NEDEN AYRILDI?
12-TÜM DEVRİMLERİN NEDEN İSLAMA AYKIRI?
13-ÖLÜMÜNLE SOYU NEDEN KESİLDİ ? HİÇ AKRABASI YOK MU?
14-SAİD-İ NURS-İ HAZRETLERİ NEDEN SANA SÜFYAN DEDİ?
15-NEDEN SENİN GERÇEKLERİNİ SAKLAMAK İÇİN 5816 KANUNU ÇIKARTILDI?
BU YÜZDEN OLMASAYDI DAHA İYİYDİ Bİ KADIN ÖZGÜRLÜĞÜ TUTTURMUŞ DURUYORSUNUZ....

"Olmasaydı da olurduk" diyenlerin bile özgürce varolabileceği bir vatanımız olmazdı. Çok klişe evet ama GERÇEK!

Atamin kemikleri sizliyor böyle biri varken koltukta.
Sen Rahat uyu Atam hala izinden gelen insanlar var
Kazanamasak da dinsiz de sayilsak senin yolunda olduğum için grurluyum
Gözümü karartip iki gr için onurumu kaybetmiyorum
Seni her yerde savundum ömrümün sonuna dek savunucam atam

6-SAVAŞTAN YENİ ÇIKMIŞ BİR MİLLETE NEDEN ZORLA ŞAPKA KANUNU GETİRDİN VE NEDEN TAKMAK İSTEMEYENLERİ ASTI?
bu yazdıklarınızın her birinin acıklaması mevcut internette hepsini uzun uzun yazsam okurmusunuz diye dusundum ama hic sanmıyorum cunku bu mantıgınız degişmez..
kadın ozgurlugu tutturmus gidiyorsunuz diyorsunuz pardon da siz kadın degilmisiniz? ozgurlugunuzu bu kadar onemsemiyorsanız diger islam ulkelerinde kadınların hayatlarına bir bakın derim..elinizin altında internet rahatca kulanırken size bize bu hakları tanıyan bu altyapıyı saglayan kişiye birazda olsa saygı duymayı ogrenin.

Belki Müslüman değildir.Herkes olmak zorunda mı ?
Büyük harf yasak bu arada.

bu yazdıklarınızın her birinin acıklaması mevcut internette hepsini uzun uzun yazsam okurmusunuz diye dusundum ama hic sanmıyorum cunku bu mantıgınız degişmez..
kadın ozgurlugu tutturmus gidiyorsunuz diyorsunuz pardon da siz kadın degilmisiniz? ozgurlugunuzu bu kadar onemsemiyorsanız diger islam ulkelerinde kadınların hayatlarına bir bakın derim..elinizin altında internet rahatca kulanırken size bize bu hakları tanıyan bu altyapıyı saglayan kişiye birazda olsa saygı duymayı ogrenin.
Sizler de sadece islam ülkelerini internetten ve televizyondan gördüğünüz kadarıyla eleştirmeye açıksınız dubai, Arabistan, İran gibi ülkeler de bizim gibi yaşıyor milletin şeriatla sorunu olduğu için ve şeriatı da sadece kafa kol bacak kesmekten ibaret algıladıkları için şeriata dA önyargıyla yaklaşıyorlar ki zaten bu saymış olduğum ülkelerin de şeriatle bi alakası yok doğru düzgün uygulansa o ülkeler şuanda sizin düşündüğünüz gibi baskıcı bi sistemle hareket ediyor olmazdı.. Ben herşeyimi ona borçlu değilim o olmasaydı da olurdum ben atana küfür etmedim saygısızlık söz konusu olsun sen sevebilirsin ama ben sevmek zorunda değilim bı ülkeyi fatih kurtardı atanda hazıra kondu hem de satarak savaştan çıkan bi ülkeye zorla dışardan gemilerle şapka getirdi takmayanları astırdı milletin evine ekmek götürecek parası yok ayağına giyecek ayakkabısı yok şapka alın diye zorbalık yapıldı neyin özgürlüğü şapkayla benim özgürlüğüm elde edilmedi Erzurum'lu şalcı bacı da kadındı tek suçu şal satmak ve örtülü olmak ama asıldı asilik yapıyor diye.. Sırf inancı için kapanan birinin yaşamını elinden alan bir sistem benim özgürlüğümü vermiş olamaz ben buna ancak gülerim..

Sizler de sadece islam ülkelerini internetten ve televizyondan gördüğünüz kadarıyla eleştirmeye açıksınız dubai, Arabistan, İran gibi ülkeler de bizim gibi yaşıyor milletin şeriatla sorunu olduğu için ve şeriatı da sadece kafa kol bacak kesmekten ibaret algıladıkları için şeriata dA önyargıyla yaklaşıyorlar ki zaten bu saymış olduğum ülkelerin de şeriatle bi alakası yok doğru düzgün uygulansa o ülkeler şuanda sizin düşündüğünüz gibi baskıcı bi sistemle hareket ediyor olmazdı.. Ben herşeyimi ona borçlu değilim o olmasaydı da olurdum ben atana küfür etmedim saygısızlık söz konusu olsun sen sevebilirsin ama ben sevmek zorunda değilim bı ülkeyi fatih kurtardı atanda hazıra kondu hem de satarak savaştan çıkan bi ülkeye zorla dışardan gemilerle şapka getirdi takmayanları astırdı milletin evine ekmek götürecek parası yok ayağına giyecek ayakkabısı yok şapka alın diye zorbalık yapıldı neyin özgürlüğü şapkayla benim özgürlüğüm elde edilmedi Erzurum'lu şalcı bacı da kadındı tek suçu şal satmak ve örtülü olmak ama asıldı asilik yapıyor diye.. Sırf inancı için kapanan birinin yaşamını elinden alan bir sistem benim özgürlüğümü vermiş olamaz ben buna ancak gülerim..
Ben de sana ancak gülerim :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

Belki Müslüman değildir.Herkes olmak zorunda mı ?
Büyük harf yasak bu arada.
Değildir elbette.. Saygım sonsuz ama bazı şeyleri de görmemezlikten gelmeyelim.. Müslüman değilse de müslümanlara eziyet etmeye hakkı yoktu ne asmaya ne de kuranları kaldırmaya. Büyük harfin de yasak olduğunu bilmiyordum bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Sevenler sevmeyenlere, sevmeyenlerde sevenlere saygı göstermeli.
Forumda yığınlarca konu var, rica ediyorum burda birbirinize güleceğinize polemikten banlanmadan başka konulara dağılın isterseniz.

benim bir tanıdıgım irana gitti ve anlattıkları hicde sizin soylediginiz gibi degildi islam ulkelerine giden bircok kişiden duydugum tek sey en guzel din turkiyede yasanıyor..cunku insanlar ozgur baskı yok din de baskı olmaz oruc tutmadıgı icin kimse ceza almayı hak etmiyor ama bunu yapan islam ulkeleri var buda bir ornek..olmasaydı olurduk ama bu ulkede Turk olarak degilde farklı bir milleten biri gibi olarak yasardık..cumhuriyet tarihinin ilk kuran mealini yaptırtanda Ataturkdu..zorbalık yapan diktador bir kişilik olsaydı insanlara secme secilme hakkı vermek yerine aynı sisteme devam ederdi..
fatih kurtardı evet ama su resme dikkatlice bakmanızı tavsiye ediyorum :)
images

benim bir tanıdıgım irana gitti ve anlattıkları hicde sizin soylediginiz gibi degildi islam ulkelerine giden bircok kişiden duydugum tek sey en guzel din turkiyede yasanıyor..cunku insanlar ozgur baskı yok din de baskı olmaz oruc tutmadıgı icin kimse ceza almayı hak etmiyor ama bunu yapan islam ulkeleri var buda bir ornek..olmasaydı olurduk ama bu ulkede Turk olarak degilde farklı bir milleten biri gibi olarak yasardık..cumhuriyet tarihinin ilk kuran mealini yaptırtanda Ataturkdu..zorbalık yapan diktador bir kişilik olsaydı insanlara kendilerini secme hakkı vermek yerine aynı sisteme devam ederdi..
fatih kurtardı evet ama su resme dikkatlice bakmanızı tavsiye ediyorum :)
images
Ben internetten hazıra konmayı değil alıp yapıştırmayı da değil araştırarak öğrenmeyi seviyorum özellikle de güzel osmanlı türkçemle ve eski Türk yazılarıyla.. Seçme ve seçilme hakkı demişsiniz bütün oy pusulalarında CHP yazan partiye oy vermeye başlayarak seçme ve seçilme hakkımızı almış bulunduk.. Hep bi klasik sözleriniz var sizlerin o olmasaydı başka bi milletten olurduk gibi cumhuriyet kurulduktan sonra bir karar almaya kalkışıyorlar dış ülkelerden yabancı erkekler getirelim Türk kadınlarıyla beraber olsun ve gelecek nesil medenileşsin diye tabi bu bazı kesimin kulağına gidince ayaklanma oluyor.. Yaa şimdi bu ne lahana bu ne perhiz bacım bizi zorla yabancılaştırmaya özümüzü yok etmeye çalıştılar diğer yabancı ülkeler asırlık dillerini biliyorken bizler birşey bilemiyoruz okuyamıyoruz eski kitabelerimizi tarihi yerlerimizi gezdiğimiz de bön bön bakıyoruz sadece neyin özgürlüğü.

Ben internetten hazıra konmayı değil alıp yapıştırmayı da değil araştırarak öğrenmeyi seviyorum özellikle de güzel osmanlı türkçemle ve eski Türk yazılarıyla.. Seçme ve seçilme hakkı demişsiniz bütün oy pusulalarında CHP yazan partiye oy vermeye başlayarak seçme ve seçilme hakkımızı almış bulunduk.. Hep bi klasik sözleriniz var sizlerin o olmasaydı başka bi milletten olurduk gibi cumhuriyet kurulduktan sonra bir karar almaya kalkışıyorlar dış ülkelerden yabancı erkekler getirelim Türk kadınlarıyla beraber olsun ve gelecek nesil medenileşsin diye tabi bu bazı kesimin kulağına gidince ayaklanma oluyor.. Yaa şimdi bu ne lahana bu ne perhiz bacım bizi zorla yabancılaştırmaya özümüzü yok etmeye çalıştılar diğer yabancı ülkeler asırlık dillerini biliyorken bizler birşey bilemiyoruz okuyamıyoruz eski kitabelerimizi tarihi yerlerimizi gezdiğimiz de bön bön bakıyoruz sadece neyin özgürlüğü.
su isaretledigim tarafıda guzel osmanlı turkcenizlemi ortaya cıkardınız cok merak ediyorum hazıra konmayı sevmiyorsanız mutlaka arastırıp ceviri falan yapmıssınız demektir ve kaynagı merak ediyorum bende

su isaretledigim tarafıda guzel osmanlı turkcenizlemi ortaya cıkardınız cok merak ediyorum hazıra konmayı sevmiyorsanız mutlaka arastırıp ceviri falan yapmıssınız demektir ve kaynagı merak ediyorum bende
İşretlediğiniz taraf derken kaçırmış olduğum bi yer olabilir tekrar paylaşırsanız

cumhuriyet kurulduktan sonra bir karar almaya kalkışıyorlar dış ülkelerden yabancı erkekler getirelim Türk kadınlarıyla beraber olsun ve gelecek nesil medenileşsin diye tabi bu bazı kesimin kulağına gidince ayaklanma oluyor
bu kısım..

Cumhuriyet gerçekleri diye bi eser var eski baya ben de istanbulda bulmuştum kaynak hep Osmanlıya ait kitaplardan derlenmiş ve Osmanlı türkçesiyle yazılmış bir de ümraniye de boğulduk diye bi eser almıştım eski kitapçılardan

X