Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Aylık lens kullanımı nasıl oluyor?

valeri

Guru
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2009
209
7
kızlar aylık lens tam olarak nedir? aylıktan kasıt lensi kullanmaya başladığınız tarih mi yoksa lensi kaç gün boyunca aktif olarak taktığımız mı?? yani her ay 3 gün aktif olarak takıp, 10 ay boyunca kullabilir miyiz bir lensi?? yoksa açıldığı tarihten itibaren 1 ay içinde sadece 1 kere bile kullansak, 1 ay sonunda o lensin ömrü dolmuş mudur artık??

dur cnm ben sana cvp verim görseydim yazardim
bende lens kullaniorum aylik paketi acildiktan itibaren 1 ay kullanim süresi var cünkü sen farketmesende zamanla sertelio ve göze zarar verio hatta ayda bir degissen bile cok uzun süre kullandiktan sonra gözünde izi cikio farkedebilirsin ben simdi ara verdim ama izi gitmio irisimin etrfai lens varmis gibi görünüo

öff niye öyleymişki ya.. aktif kullanım süresine bağlı olsaydı keşke..neyse cevabın için sağol canım..

öff niye öyleymişki ya.. aktif kullanım süresine bağlı olsaydı keşke..neyse cevabın için sağol canım..

Canim eger ayda bir kac gun lens takacaksan gunluk lens al.
Takacagin gunler takarsin sadece, ayda sadece bir kac gun takacaksan eger ucuza gelir..

ben kafama göre aktif kullanmadığım zamanı düşüyorum 4-5 ay falan kullanıyorum 3 aylık lensleri :KK70: ama sanırım gözden geçirmem lazım bu işi :S

Canim eger ayda bir kac gun lens takacaksan gunluk lens al.
Takacagin gunler takarsin sadece, ayda sadece bir kac gun takacaksan eger ucuza gelir..

günlük lensler ne kadarki acaba :44:

ben kafama göre aktif kullanmadığım zamanı düşüyorum 4-5 ay falan kullanıyorum 3 aylık lensleri :KK70: ama sanırım gözden geçirmem lazım bu işi :S

peki gözlerinden herhangi bir şikayetin olmuyor mu o şekilde kullanınca??

günlük lensler ne kadarki acaba :44:

peki gözlerinden herhangi bir şikayetin olmuyor mu o şekilde kullanınca??

kusura bakma canım şimdi gördüm En Büyük TÜRKİYE

hayır bir şikayetim yok memnunum ama benimkiler kozmetik amaçlı değil miyop için özel kullanıyorum kozmetik olanlar nasıl olur bilemicem hiç kullanmadım :26:

kusura bakma canım şimdi gördüm En Büyük TÜRKİYE

hayır bir şikayetim yok memnunum ama benimkiler kozmetik amaçlı değil miyop için özel kullanıyorum kozmetik olanlar nasıl olur bilemicem hiç kullanmadım :26:

benim de miyop canım..bi de üstüne astigmat var..kozmetik amaçlı kullanmam zaten..

merhaba.. ben de son zmnlarda ne kadar sık kullanmasam da lensçilerdenimm.. öncelikle lensin ciddi ömrü senin ne kadar temiz kullandığına bağlıı.. yanii eğer kötü kullanırsan, kullandıktan sonra lenslerin suyunu tazelemezsen örneğin, lenslerin ömrü daha kısalıo.. ben bi ara çok uzun kullandım, ve gözde kuruluk yapıo biraz, zaten yatarken çıkartman şart, önlem olarak minik göz damlaları var eczanelerden bulabiliceğin onlardan kullanmanı öneririm ben.. ben ilk lensimi alırken, dr un söylediği eğer güzel kullanırsan 1-3 ay kullanabilirsin prob olmaz'dı.. ay aman allahım yrn son kulllanma tarihi geçio diye bi endişen olmasın demişti.. ama herşey de olduğu gibi özenli ve temiz kullanmak ilk madde :KK34:

Bende lenslerimi senelik olarak alıyorum kutu içerisinde 6 çift bulunuyor. Bir çift 2 ay kullanımlık oluyor ama temiz ve özenli kullandığın sürece 3 ayda kullanılabiliyor.

X