Aynı evde 2 yabanci

B.ku içerken size mi sormuş da bırakırken full destek ve anlayış bekliyor? Nasıl başladıysa öyle bıraksın, iradesizliğine bahane aramasın. Boşanmaz merak etmeyin o işler o kadar kolay değil. Herif bi s*gara bırakacak, nerdeyse siz başlayacaksınız onun derdine.

Merhaba. Eşimle gayet güzel giden bir evliliğimiz vardı (yaklaşık 6 yıldır evliyiz, 5 yaşında kizimiz var) . Ve eşim sigarayi bırakma kararı aldı, kararına da gayet sadikti 3 gün hiç içmedi tabi bu süreçlerde sinir de yaptı ama geldi hep benden destek buldu. 3.gun akşamı eşimle bir konuda tartıştık ( ertesi gün 23 nisandi. Ben bayrama biraz erken gidelim(1 gibi) dedim eşim ise geç gidelim(2 gibi) sabahtan işlerimiz var dedi,kitap okumak vs.gibi dedi. 1 e kadar zaten o işlerimizi yapabileceğimizi soylediysem de kavga çoktan başlamıştı artık o nikotin krizi ile. Daha sonrasında tekrar sigaraya başladı. Şimdi ben onu sigaraya başlatmış oldum baştan söyledi çünkü 1 hafta kadar her dediğime evet de sinir yapiyor diye ben de kabul etmiştim. ( daha önceden de benzer durumlar yaşadık ve gene başladı).şimdi ne zaman sigara içse benden daha çok nefret ediyor boşanmak istiyor. Ama ben istemiyorum. Kendimi nasıl affettirebilirim? Öfkesi dinmiyor sigara içtikçe adeta tazeleniyor öfkesi.
Pardon ?? Sigara içmeyi bırakacak iradesi yok diye niye suçlu oluyorsunuz ?? Boşanma lafını açtığı gibi ağzına tükürüp mahkemeye gidin bakalım bi daha sinirlenince ağzına sakız edecekmi o kelimeyi

Iradesiz adamin teki. O sucluyor, ama siz niye kabul ediyorsunuz sucu? Cok degisik. Zıkkımlansin ama kanser olsa kendinden baskasini da suclamasin

Sigarayi birakmasini sizmi istediniz?hani artik karismicam icersen ic demenizimi bekliyor.Çok sacma bir mevzu olmus adam sizi suclamaya yer ariyor gibi.Altinda mutlaka baska sebepler vardir

Si
Merhaba. Eşimle gayet güzel giden bir evliliğimiz vardı (yaklaşık 6 yıldır evliyiz, 5 yaşında kizimiz var) . Ve eşim sigarayi bırakma kararı aldı, kararına da gayet sadikti 3 gün hiç içmedi tabi bu süreçlerde sinir de yaptı ama geldi hep benden destek buldu. 3.gun akşamı eşimle bir konuda tartıştık ( ertesi gün 23 nisandi. Ben bayrama biraz erken gidelim(1 gibi) dedim eşim ise geç gidelim(2 gibi) sabahtan işlerimiz var dedi,kitap okumak vs.gibi dedi. 1 e kadar zaten o işlerimizi yapabileceğimizi soylediysem de kavga çoktan başlamıştı artık o nikotin krizi ile. Daha sonrasında tekrar sigaraya başladı. Şimdi ben onu sigaraya başlatmış oldum baştan söyledi çünkü 1 hafta kadar her dediğime evet de sinir yapiyor diye ben de kabul etmiştim. ( daha önceden de benzer durumlar yaşadık ve gene başladı).şimdi ne zaman sigara içse benden daha çok nefret ediyor boşanmak istiyor. Ama ben istemiyorum. Kendimi nasıl affettirebilirim? Öfkesi dinmiyor sigara içtikçe adeta tazeleniyor öfke
Sigara ictigi icin bosanmak isteyeni de ilk defa goruyorum.
Adamin sigara icesi var sizi bahane ediyor.
Bosanasi var sigarayi bahane ediyor.

Merhaba. Eşimle gayet güzel giden bir evliliğimiz vardı (yaklaşık 6 yıldır evliyiz, 5 yaşında kizimiz var) . Ve eşim sigarayi bırakma kararı aldı, kararına da gayet sadikti 3 gün hiç içmedi tabi bu süreçlerde sinir de yaptı ama geldi hep benden destek buldu. 3.gun akşamı eşimle bir konuda tartıştık ( ertesi gün 23 nisandi. Ben bayrama biraz erken gidelim(1 gibi) dedim eşim ise geç gidelim(2 gibi) sabahtan işlerimiz var dedi,kitap okumak vs.gibi dedi. 1 e kadar zaten o işlerimizi yapabileceğimizi soylediysem de kavga çoktan başlamıştı artık o nikotin krizi ile. Daha sonrasında tekrar sigaraya başladı. Şimdi ben onu sigaraya başlatmış oldum baştan söyledi çünkü 1 hafta kadar her dediğime evet de sinir yapiyor diye ben de kabul etmiştim. ( daha önceden de benzer durumlar yaşadık ve gene başladı).şimdi ne zaman sigara içse benden daha çok nefret ediyor boşanmak istiyor. Ama ben istemiyorum. Kendimi nasıl affettirebilirim? Öfkesi dinmiyor sigara içtikçe adeta tazeleniyor öfkesi.
Size mantıklı geliyor mu?
" Ben sigarayı bırakmak istiyorum senin yüzünden yeniden başlıyorum bosanalim"
Ya adam ağır akıl hastası ya da yalancı........

Si

Sigara ictigi icin bosanmak isteyeni de ilk defa goruyorum.
Adamin sigara icesi var sizi bahane ediyor.
Bosanasi var sigarayi bahane ediyor.
Şahane bir yorum üzerine eklenecek birşey yok hepmi böyle eşiniz her konuda günah keçisi her sorunun sebebi sizmisiniz böylemi tavırları eğer böyleyse zor işiniz bu eşe diş gösterin çok istiyorsa adliye orada önüne koyacaksın celbi anlayacak çekilmez yani zor .,.....

adama o kadar sinir oldum ki anlatamam. neden kendinizi siz affettirmek için uğraşıyorsunuz adam kendine sahip çıksın da içmesin. bunun sizinle ne ilgisi var?

Sigara tamamen iradesizliğinden kaynaklanıyor ( kendimden biliyorum )
boşanma düşüncesi ile sigaranın alakası yok
eğer sigara içme vs deyip sürekli üstüne gitmiyor iseniz onunla da alakanız yok

Bırakası yokmuş demek istemiyorum gerçekten bırakmak istese de zorluyor bazı insanları sigara. Bence eğer gerçekten bırakmak istiyorsa nikotin bandı kullansın. İşe yarıyor kesinlikle.

Bir sigara bagimlisi olarak, resmen bahane aramis. Kendi iradesizliginin yukunu size atmis. Ben olsam kendi haline birakirdim. Ayrica da bagimli olan o, birakmak istiyorsa da sizi ilgilendiren bir durum yok. Kendi kendine biraksin. Sinirini de kendi icinde yasasin.
Bir de sigaraya geri basladim diye bosanmak ne demek? Sacma salak bahanelerin ardinda yatan baska bir sey olma ihtimali olabilir mi?

eskiden de sigara baskınız varmış bırak da bırak diye
hala o baskınız devam ediyor muydu ara ara da olsa?

bu sefer yine istemeyerek bırakmış ve başlamış
öncesinde de çok sorun yaşadığınız için bu konu hakkında saçma sapan konuşmuş

sizi böyle böyle yasmaya çalışıyor bence
sigarama karışırsan bu iş biter gibi tavır sergiliyor

X