Babamı hıçkırık tuttu:(

DEVDAS

29.05.2010...
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2008
1.277
2
arkadaşlar aslında benim değil babamın bir derdi var ama haliyle bütün ailenin derdi oldu :çok üzgünüm:derdimiz şu:babam 3 gündür gece gündüz hiç durmadan hıçkırıyor:nazar: yazık babacığım neler çekti boğazı yara oldu ben olsam 2 dk hıçkırığa dayanamam :mymeka:dr.'a gitti hap vermiş ama hala geçmedi uyku uyuyamaz oldusenağlama hazımsızlık demiş doktor yemeden içmeden kesildi sizin bildiğiniz bir yöntem varmı aceba:çok üzgünüm:

Çok geçmiş olsun arkadaşım çok üzüldüm..
1 günü bulan hıçkırıklar için hemen doktora gidilmesi gerektiğine dair bir yazı okumuştum..3 gün olmuş sizin:1shok:
Bence siz doktorunuzu değiştirin..
İnşallah en yakın zamanda iyileşir babacığınız..:Saruboceq:

ya aynı şey dedeme de olmuştu bundan bir kaç yıl önce 2-3 hafta durmadan hıçkırdı. bide o daha eğlenceliydi her hıçkırığın sonunda Allah diyordu hayal edin iki saniye bi hıçkırıp ardından allah diyen şeker bişi. yanlış hatırlamıyorsam bir hormon tuhaflaşınca oluyo diye hatırlıyorum. ama siz doktora gitmişsiniz ilaç vermiş, bir kaç gün sabretsin inşallah düzelir.

ben hıçkırık tutunca bir kaç damla limon suyu içiyorum ya da bir kaç damla bal yutuyorum... hıçkırığımı,kesiyor. bir denesin babanız. geçmiş olsun..............

canım benımde yengem 3 gun hıçkırdı sonra geçmişti.
mideden kaynaklanan bir rahatsılıkmış galıba bence imkanınız varsa tekrar doktora gidin..
geçmiş olsun.sevgılerımle

geçmeyen hıçkırıklarda bir poşete uzunca üflendiğini bunu tekrar tekrar yapıldığını duymuştum.yani egzersiz gibi... dra bi sorun isterseniz... geçmiş olsun

ben hıçkırık tutunca bir kaç damla limon suyu içiyorum ya da bir kaç damla bal yutuyorum... hıçkırığımı,kesiyor. bir denesin babanız. geçmiş olsun..............

canım zaten ilk limonla başladık denemediğimz şey kalmadı

ya internetten baktımda yemek borusu kanseri riski taşıyabilir diyor inşallah öyle birşey olmazsenağlamasenağlama

beni hıçkırık tuttugu zaman 1-2 saat gecmiyor. limon bilmem ne denedim olmadı
işe yarayan şy şu oldu.
nefesi tutup hıckırmamak icin arayı uzata uzata böle böle kaybetmeyi başardım...
meditasyon gibi diyebilirim..
cok fena bi durum bozagı acaip yara ypıyor ..
Allah şifa versin.. n

bir tanıdığımıza benzer birşey olmuştu. mide zarıyla alakalı galiba. geçmediyse başka bir dr a gidin mutlaka.

canım başka doktora gidin bence.
ama sana tavsiyem internetten nedir diye araştırma.
en küçük 1 baş ağrısını bile araştırsan tümördü vs 1000 çeşit hastalık çıkıyor karşına.
orda yazılanlarla hiç bozma moralini.
geçmiş olsun, düzelir inşallah en kısa zamanda. a.s.

Balon şişirmek iyi gelir birde biz hastalarımıza öyle bir durum olduğunda largactil diye bir ilaç veriyoruz geçmediyse bence kesinlikle tekrar dr'a başvurun ihmal etmemek lazım..

cnm çok geçmiş olsun ya yazık adamcağıza ne zor 3 gündür sürekli hışkırmak dr gitmişsiniz ilaçda işe yaramamış en kısa süre içinde hemen başka dr gidin iyice araştırsınlar. sende aklına kötü şeyler getirme . inş en kısa sürede düzelir

reflu rahatsizligi olanlarda olurmus,..cunku kaynanamdada var ordan biliyorum....gecmis olsun....

çok geçmiş olsun.umarım en kısa zamanda düzelir.bir arkadaşımız yazmış bende onu yazıcaktım size bir poşete devamlı nefesini alıp verirse durur derler duyduğum bu .Acil şifalar..

geçen yıl yaz tatilinde de babamda da hıçkırık sorunu olmuştu birgün sürmüştü hiç uyuyamamıştı..miğdeden kaynaklanan bir sorun kesinlikle insallah kesilir ama yinede bir doktora daha gidin..

hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim biraz duruldu aman inşallah başlamaz tekrardan şu KK 'da olmasa:enbuyukkk:...

Geçmiş olsun canım, gerçekten zor durumdur. Beni hıçkırık tuttuğunda ifrit oluyorum, resmen ciğerlerim parçalanıyor gibi oluyorum.
Bence bir başka doktora gidin, bunun tedavi edildiğini biliyorum. Babanıza tekrardan geçmiş olsun diyorum.

güselim bir bardaga su doldur,baban ayakta duruken hafif egilsin asagı doğru o sekilde kafa asgıda iken bardaktan su içsin biraz..ben bu sekilde yaptıgımda diniyor..umarım babanın da diner...

X