Balkonumdaki kuş yuvasını ne yapmam lazım

birannebirbebek46

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2023
350
25
58
Merhaba herkese. Evimin bir odasının camının önüne daha önce güvercin yuva yapmıştı ve yumurtladığı için birşey yapmamıştım kendileri gitti pisliği kaldı o sürede de hiç camı açamamıştım tabi. Şimdide balkonumda açılıp kapanan sürgülü camın üstüne yuva yapmışlar bayramdayken çoktan balkon duvarı kuş boku olmuş. Baktım daha yumurtlama olmamış bozmalımıyım bozmamalımıyım arada kaldım. Çünkü havalar çok sıcak ve bu seferde balkonu kullanamıyacaz. Siz ne düşünüyorsunuz.

Merhaba herkese. Evimin bir odasının camının önüne daha önce güvercin yuva yapmıştı ve yumurtladığı için birşey yapmamıştım kendileri gitti pisliği kaldı o sürede de hiç camı açamamıştım tabi. Şimdide balkonumda açılıp kapanan sürgülü camın üstüne yuva yapmışlar bayramdayken çoktan balkon duvarı kuş boku olmuş. Baktım daha yumurtlama olmamış bozmalımıyım bozmamalımıyım arada kaldım. Çünkü havalar çok sıcak ve bu seferde balkonu kullanamıyacaz. Siz ne düşünüyorsunuz.
Kendileri gitti pisliği kaldı demişsiniz ne yapsın temizleyip mi gitseydi 😂😂

Bende kıyamadım. Daha önceki yuvada daha kuşlar büyümeden birgün kayboldular acaba başka kuş mu yedi diye çok üzüldüm inşallah buna öyle birşey olmaz. Bulgur filan koyucam artık balkona çocukları bırakıp yemek bulmaya gitmesin🙁
Kuşlar yavru kuşları yer mi İnşallah böyle bir şey olmamıştır. Bereket derler kuş yuvasına. Bir tanıdığın balkonuna yuva yapmıştı oda buğday falan bırakırdı. Maddi olarak çok zor durumdan feraha çıkmışlardı kuşlar vesilesiyle Allah yardım etti derdi. Hala yem bırakır kuşlar gelip yer gider

Kuşlar yavru kuşları yer mi İnşallah böyle bir şey olmamıştır. Bereket derler kuş yuvasına. Bir tanıdığın balkonuna yuva yapmıştı oda buğday falan bırakırdı. Maddi olarak çok zor durumdan feraha çıkmışlardı kuşlar vesilesiyle Allah yardım etti derdi. Hala yem bırakır kuşlar gelip yer gider
Evet özellikle büyük kuşlar yer küçük kuşları. Buralarda martı çok sahile yakın oturuyorum. daha miniklerdi çünkü uçmuş olmalarına imkan vermedim açıkcası. Ara ara karga veya martı da gelir camların önüne yavruları yedi diye düşündüm çok üzüldüm. Neyseki simdiki yuva balkonumda salondan gözüküyor bu sefer eşimle dikkat edelim kimse yemesin diye konuştuk inşallah büyür yavruşlar. Bizim bu ikinci kuş yuvası daha maddi refahta değiliz😂 inşallah olur ama şükür kötü de değil durumumuz sadece borçlar😄

X