Başım dönüyor ama dönmüyor(muş)

Psikiyatrik ilaçlarla ilgili fazla önyargılısınız bence. Durumun gerçekten psikolojik olma ihtimali de var. Antidepresanlar öcü değildir. ( doktor antidepresan mı yazar ne tanı koyar ne ilaç yazar bilmiyorum siz antidepresan dediğiniz için bunun üzerinden örnek veriyorum.) Her önüne gelen içmemeli. Ama doktor ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsa ve hayatınızı etkiliyorsa. Ki sizin durumunuza hayatınızı fazlasıyla etkiliyor içilebilir. Lütfen psikiyatriste görünün.

Tum yorumlara bakamadim ama başta dengesizlik hissi, yer ayaginizin altindan kayiyor veya yere tam basmiyormus gini yurume hisleri b12 eksikligi kaynakli oluyor cogu zaman. Annem ve ben yasadik.Hatta başın veya beynin bosluktaymis kontrolunun disindaymis gibi hisler? Bu degerinize bakildi mi hic ?

İyi bir hacamatçı bulup tarama hacamati yaptırın psikolojik rahatsızlıklarada çok iyi geliyo ben 2yıldır keşfettim birçok sıkıntım ilaçla geçmeyen rahatsızlıklarım hacamatla geçti Allah'a şükür
vertigo ya da iyi geliyor mu siz hangi şehirde yaptırdınız

Bu iş travma kaynaklıysa işin ehli psikiyatri uzmanlarına gidin.
Kafanızı bulandırmayın başka şeylerle.
Çok geçmiş olsun.

Ben de kardiyolojiye görünmenizi tavsiye edeceğim, düşük tansiyon-yüksek nabız birlikteligi bir süre sonra vücut bunu dengeleyemediginde bayilmaya kadar gidiyor, benzer şeyler yaşayan bir tanıdığım olmuştu... Bence çözüm kardiyolojide, çok geçmiş olsun.

Tum yorumlara bakamadim ama başta dengesizlik hissi, yer ayaginizin altindan kayiyor veya yere tam basmiyormus gini yurume hisleri b12 eksikligi kaynakli oluyor cogu zaman. Annem ve ben yasadik.Hatta başın veya beynin bosluktaymis kontrolunun disindaymis gibi hisler? Bu degerinize bakildi mi hic ?
Onların hepsi normal kanlar vitaminler vs

Ben de aynıydım. Antidepresanla kendime geldim ama şimdi de onu bırakamıyorum. Kısır döngü :/ siz bir çözüm bulabildiniz mi ?

Sorununuza çözüm bulabildinizmi bilmiyorum ama üni döneminde çok benzer şeyler yaşadım. Baş dönmesine ek bende inanılmaz bi baş ağrısı ve daha fenası anlık bilinç kayıpları oluyordu. Karşıdan karşıya geçerken bi gözümü acıyorum yolun ortasında yerdeyim araç durmuş sürücü yanıma geliyo iyimisiniz diye gibi. Ne mr ne eeg hic birinden hiç bisey çıkmadı o zaman en son psikiyatriye yönlendirdiler. Umursamıyorum, önemli değil diye düşündüğüm mini minnacık şeyleri kafamda aslında o kadar büyütüyomuşum ki beyin eeh yeter ben bi şalteri kapatıp açıyorum ki kendine gel diyormuş. Anlık bi elektrik kesintisi gibi düşün demişti o zaman psikiyatri. Bi kaç sene antidepresan kullandım o dönem. Sonra doktor artık ilaca ihtiyacım olmadığını düşündüğünde kademeli olarak bıraktırdı antidepresanı. Hala çok keyifsiz dönemlerimde başağrısıda dönmede yaşarım ama asla o dönem ki gibi değil.

Ben uzağı görmüyorum gözlüğüm var sadece tv izlerken kullanıyorum normalde de hep takmam lazım ama takmıyorum alıştırmadım kendimi hiç
Ayrıca bende uzağı asla göremeyen ve gözlükten nefret eden bi insanım. Lens gerçekten hayat kalitesini inanılmaz yükselten bi durum. Kullanmiyosaniz mutlaka şans verin

Çok uzun olacak belki ama geçmek bilmeyen baş dönmesi bence kronik bi baş dönmesi yani dönüyor gibi ama dönmüyor kafam sanki benden değil sürekli ayak sallama göz kaşıma sinir basması asla sabit duramama gibi şeyler yapıyorum o his geldiğinde yani başımda ne var bilmiyorum neredeyse iki senedir uğraşıyorum gitmediğim doktor kalmadı psikiyatri doktoru dışında. Taşikardi varmış bide kalp doktoru öyle dedi hap verdi bi süre kullandım sonra rahatsız etti bıraktım. Sürekli 120 falan atıyor normalde bile ama yıllardır öyledi hiç rahatsız olmadım bazen 140 çıktığında kötü hissediyorum ölcek gibi ama çokk nadir. Neyse benim derdim artık yıldığım şey baş dönmesi nasıl tarif edeyim bilemiyorum artık. Çok şükür iyiyim ailem sevdiğim yanımda güzel hayatım var derdim yok ufak tefek şeyler dışında herkesin olur ama geçip gidiyor hayat böyle sonuçta. Böyle bir anda durduk yere başım dönüyor karıncalanıyor gibi sanki ama öyle değil gözlerimi kapatsam bile dönüyor asla rahatlamıyor gün boyu geçmez haftalarca sürer aylarca sürer bir gün iyisem akşamı kötü olurum veya sabah kalkamam ya da aniden girer bu his bana. yatsam kalksam gezsem iş yapsam falan uğraş ediniyorum yapamıyorum böyle dengesizlik hissi düşecekmişim gibi . Etraf kayıyor gibi ama kaymıyor vertigo falan hepsini kontrol oldum çekap yaptırdım 6 ay önce. Hep tansiyonumu kontrol ederim bazen düşük çıkar 9/7 falan bazen de 13/7-9 olur tansiyonum. Benim normalde 10/7 11/7 iken iyi hissederim kendimi çok şükür. Tansiyonla alakalı değilmis 25 yaşındayım olur demişti doktorlar ama ne zaman düşeceği belli olmuyor o kötü yapıyor beni anlıyorum hemen. Ha bi de çokk çokk şiddetli baş ağrıları yaşıyorum. Çok uzun oldu kusura bakmayın ama bundan kurtulmak istiyorum. Eşim bir şeyler yapmak gezmek eğlenmek istiyor ama ben böyle hissettiğim için kapıdan adım atmak istemiyorum çıksam da keyif almıyorum huzursuz oluyorum ayak sallama işte tırnak yeme vs böyle şeyler yapıyorum sürekli sanki öyle yapınca geçicekmiş gibi bi uyuşukluk hissi oluyor kafam resmen. Bu hastalık bana musallat olduğunda bekardım şimdi evliyim 10 aylık. Artık kimse bana inanmıyor psikolojik diyolar kimseye söyleyemiyorum başım dönüyor demeye çünkü bahane sanıyorlar bunu yazarken bile kafam beynim birbirine girmiş durumda Allahtan şifa istiyorum sadece. Böyle durum yaşayan var mı? Antidepresan ilaçlar kullanmak istemiyorum çünkü henüz bir çocuğum olmadı zaten böyle hissettiğim için çok korkuyorum hamile kalmaktan ona bakamam diye ben böyle olduğum zaman ölü gibi kalıyorum hamileyken veya bebeğim olduğunda ben hala bu durumu yaşarsam ben iyi bi anne bi eş olamam artık çıldırmadan ne yapmam lazım bilmiyorum..
Benim de ara ara olur ama ben biliyorum ki B12 değerim düştüğünde başım dönüyor. Baş dönmesi midemi bulandırır, mide bulantısı ise baş ağrısı yapar bende. Yani günümü mahveder bu olay ama ben sebebini biliyorum. Siz de B12 baktırın bence..

Çok uzun olacak belki ama geçmek bilmeyen baş dönmesi bence kronik bi baş dönmesi yani dönüyor gibi ama dönmüyor kafam sanki benden değil sürekli ayak sallama göz kaşıma sinir basması asla sabit duramama gibi şeyler yapıyorum o his geldiğinde yani başımda ne var bilmiyorum neredeyse iki senedir uğraşıyorum gitmediğim doktor kalmadı psikiyatri doktoru dışında. Taşikardi varmış bide kalp doktoru öyle dedi hap verdi bi süre kullandım sonra rahatsız etti bıraktım. Sürekli 120 falan atıyor normalde bile ama yıllardır öyledi hiç rahatsız olmadım bazen 140 çıktığında kötü hissediyorum ölcek gibi ama çokk nadir. Neyse benim derdim artık yıldığım şey baş dönmesi nasıl tarif edeyim bilemiyorum artık. Çok şükür iyiyim ailem sevdiğim yanımda güzel hayatım var derdim yok ufak tefek şeyler dışında herkesin olur ama geçip gidiyor hayat böyle sonuçta. Böyle bir anda durduk yere başım dönüyor karıncalanıyor gibi sanki ama öyle değil gözlerimi kapatsam bile dönüyor asla rahatlamıyor gün boyu geçmez haftalarca sürer aylarca sürer bir gün iyisem akşamı kötü olurum veya sabah kalkamam ya da aniden girer bu his bana. yatsam kalksam gezsem iş yapsam falan uğraş ediniyorum yapamıyorum böyle dengesizlik hissi düşecekmişim gibi . Etraf kayıyor gibi ama kaymıyor vertigo falan hepsini kontrol oldum çekap yaptırdım 6 ay önce. Hep tansiyonumu kontrol ederim bazen düşük çıkar 9/7 falan bazen de 13/7-9 olur tansiyonum. Benim normalde 10/7 11/7 iken iyi hissederim kendimi çok şükür. Tansiyonla alakalı değilmis 25 yaşındayım olur demişti doktorlar ama ne zaman düşeceği belli olmuyor o kötü yapıyor beni anlıyorum hemen. Ha bi de çokk çokk şiddetli baş ağrıları yaşıyorum. Çok uzun oldu kusura bakmayın ama bundan kurtulmak istiyorum. Eşim bir şeyler yapmak gezmek eğlenmek istiyor ama ben böyle hissettiğim için kapıdan adım atmak istemiyorum çıksam da keyif almıyorum huzursuz oluyorum ayak sallama işte tırnak yeme vs böyle şeyler yapıyorum sürekli sanki öyle yapınca geçicekmiş gibi bi uyuşukluk hissi oluyor kafam resmen. Bu hastalık bana musallat olduğunda bekardım şimdi evliyim 10 aylık. Artık kimse bana inanmıyor psikolojik diyolar kimseye söyleyemiyorum başım dönüyor demeye çünkü bahane sanıyorlar bunu yazarken bile kafam beynim birbirine girmiş durumda Allahtan şifa istiyorum sadece. Böyle durum yaşayan var mı? Antidepresan ilaçlar kullanmak istemiyorum çünkü henüz bir çocuğum olmadı zaten böyle hissettiğim için çok korkuyorum hamile kalmaktan ona bakamam diye ben böyle olduğum zaman ölü gibi kalıyorum hamileyken veya bebeğim olduğunda ben hala bu durumu yaşarsam ben iyi bi anne bi eş olamam artık çıldırmadan ne yapmam lazım bilmiyorum..
Evet aylar önce böyle yazmıştım şimdi de güncelliyorum hala aynı şekilde şikayetlerim devam ediyor yaklaşık 20 gün önce vertigo atağı geçirmiştim ve hala kendime gelemedim özel hastanede belli bi kbb bölümünde olan testlere girdim. Dizziniess teşhisi kondu en sonunda. İlaç verildi nootrpoil diye kullanıyorum ama sersemlik hissim daha da artış durumda ilerliyorum. Nöroloji bölümüne randevu aldım onada gidicem bakalım. Öldürmüyor arkadaşlar gerçekler süründürüyor. Allah kimseye yaşatmasın. Bu arada kan ilaçları ve vitaminler de kullanıyorum.

Bu şikayetlerin çoğu covid geçirenler veya aşı olanlarda post-covid sendrom olarak çıkabiliyor. Bir sene ila birkaç ay arasında şikayet süresi değişen insanlar duydum. Sanırım virüsün bıraktığı sinirsel hasar sebebiyle oluyormuş.

Bu şikayetlerin çoğu covid geçirenler veya aşı olanlarda post-covid sendrom olarak çıkabiliyor. Bir sene ila birkaç ay arasında şikayet süresi değişen insanlar duydum. Sanırım virüsün bıraktığı sinirsel hasar sebebiyle oluyormuş.
Covid dönemi öncesinde de vardı bu şikayetlerim ama çokk şiddetlendi artık.

Bahsettiğiniz his, oldugunuz yerde yaprak sallanir gibi sallandığınızı hissetmek mi?
Bir dönem ben de yaşadım aynı durumu.
Bana teşhisi nöroloji dr koymuştu.
Gerilim tipi baş ağrısıymış ve sebep psikolojijmiş. Psikiyatriye sevk etmisti.
Ben de nöroloji gittim en son migren hapı verdi henüz iyi gelmedi bir ay sonra baş ağrısı polikliniğe gidicem. Psikiyatri gittiniz mi?

Bu iş travma kaynaklıysa işin ehli psikiyatri uzmanlarına gidin.
Kafanızı bulandırmayın başka şeylerle.
Çok geçmiş olsun.
Olabilir ben de öyle düşünüyorum. Yoğun bi stres dönemi yaşadım iki sene. Sonra rahat erdim başıma gelmeyen kalmadı hastalık bakımından sürünmekten beterim

GÜNCELLİYORUM vertigo atağı geçirmişim ve etrafın dönmesiyle ve kusmayla beraber özel kbb gittim. Ölüyorum sandım. belli başlı testlere girdim. DİZZİNİESS (başının içi dönmesi etraf değil) teşhisi konuldu. İlaç verdi kullandım fayda görmedim. Ama migrenör vertigo olabilir dedi. Nöroloji git dedi gittim migren hapı verdi halaa aynıyım. Nöroloji kbb’nin verdiği ilacı kesmemi istedi o yüzden tek bi ilaç kullanıyorum bir ay sonra baş ağrısı polikliniğine randevum var bakalım… iyi olamıyorum ya ve bu arada her işimi yapıyorum kendimi yatağa bağlamadım ama kötüyüm arkadaşlar çok kötü
Merhabalar. Vertigo teşhisi konulduktan sonra doktor size manevra tedavisi vermedi mi?

GÜNCELLİYORUM vertigo atağı geçirmişim ve etrafın dönmesiyle ve kusmayla beraber özel kbb gittim. Ölüyorum sandım. belli başlı testlere girdim. DİZZİNİESS (başının içi dönmesi etraf değil) teşhisi konuldu. İlaç verdi kullandım fayda görmedim. Ama migrenör vertigo olabilir dedi. Nöroloji git dedi gittim migren hapı verdi halaa aynıyım. Nöroloji kbb’nin verdiği ilacı kesmemi istedi o yüzden tek bi ilaç kullanıyorum bir ay sonra baş ağrısı polikliniğine randevum var bakalım… iyi olamıyorum ya ve bu arada her işimi yapıyorum kendimi yatağa bağlamadım ama kötü
Öncelikle çok geçmiş olsun.Vertigo illet bir hastalık.Kardeşimde var nöbet geçirmesinede çok şahit oldum.
Kardeşim gittiği bir doktorun manevraları sayesinde kristallerinin yerine oturmasıyla rahatladı.Doktor bazı hareketlerde önermişti.Uzun zamandır nöbet geçirmiyor ama ayağı takılsa kristalleri oynayıp dünya kayıyormuş gibi hissediyor.O manevraları bir araştırın isterseniz.

Öncelikle çok geçmiş olsun.Vertigo illet bir hastalık.Kardeşimde var nöbet geçirmesinede çok şahit oldum.
Kardeşim gittiği bir doktorun manevraları sayesinde kristallerinin yerine oturmasıyla rahatladı.Doktor bazı hareketlerde önermişti.Uzun zamandır nöbet geçirmiyor ama ayağı takılsa kristalleri oynayıp dünya kayıyormuş gibi hissediyor.O manevraları bir araştırın isterseniz.
Teşekkür ederim. Benim hastalığım vertigo değil dizziniess. Kristaller yerinde bütün testelere girdim. Beyinin içi sallanması bu. Etraf dönmüyor. Kafamın içi sallanıyor sürekli. Bir kez atak geçirdim o zaman heryer dönüyordu onun için tedavi testler uygulandı herşey düzgün

X