Premature Bebekler Bebeği 32 haftalık doğanlar

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhaba, benim bebeğimde Mart ayında 32 haftalık 2 kilo üzerinde dünyaya geldi. 10 gün küvözde kaldı. Bu sırada entube olmadı emme refleksi az olduğu için sonda ile besleniyordu ben her gün ona süt sağip götürüyordum, dogum kilosuda iyi olduğu için 7.gun sıralarında emzirme denemesi yaptık tutuşu fena olmadığı için onuncu günde taburcu edildik. Şimdi 3.aydayiz kilo alımı iyi hem süt hem mama ile besleniyoruz bennlnküvöz sırasında çok stres yapmıştım ve çok üzülmüştüm bu da sütümü etkiledi diyeceğim o ki stres üzüntü yapma iyi gelir olacağına inan. yine bir sorun olursa cevaplamaya çalışırım.
Çok şükür ki kötü günleri geride bıraktım 😊 çok teşekkür ederim yorumun için 😊

Benim bebeğimde 32 +4 küvözde bugün 11.Günü midesine hortumla besleniyor. 8.gün ağzından tüp çıkmiş bebeğe bi şans verelim demişler extübe yani burundan oksijen denediler 2 gün tolere edemedi. Geri entübe oldu. Beslenmeye devam ediyor bu konu hakkında bilgisi olanlar lütfen beni de bilgilendirebilir mi çok çaresizim her gün öyle görmek canımı çok yakıyor.

X