Bebeğim ikinci derece yanık oldu

Nefes_e

Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2023
40
9
36
Herkese merhaba ,4gün önce 1yaşındaki oğlumun üzerine sıcak çay döküldü, allarım nasıl bağırdı, hemen soğuk suya tuttuk ve hastaneye götürdük ölü derileri aldılar, çene altı , sol göğüs ve sol kolda yanık var ikinci derece yüzeysel ve derin yanıklar, iz kalmasından çok korkuyorum böyle deri buruşur gibi , neolur yardım edin yaşıyan varmı

Hastanede de izitinok su ile temizleyip sonra hazır yağlı gazlı bez gibi birşey var onları koyup sonra sarıyorlar acaba o yağlı hazır bezlere ne sürmüşler sizin delillerinizden mı? Pazartesi soracağım hemşireden
Geç gördüm yorumu. Muhtemelen merhem tarzı şeylerdir. Bende o şekilde sardım hep.

Foto atın isterseniz yarasını küçük yeri bile olsa ben atarım ne yapılması gerektiğini söyler
Selamun aleyküm benimde kızımın kolu yandı 17 aralıkta pansuman bittimi ama beyazlık ve kırmızılık var sabah akşam kantaron yağı sürüyorum rengi düzelmedi bende foto atsam yardımcı olurmusun

Foto atın isterseniz yarasını küçük yeri bile olsa ben atarım ne yapılması gerektiğini söyler
Tekrar merhaba , geç dönüyorum ama yardımcı olursanız sevinirim ,süreci tam anlatayım bebeğim 1 yaşında çay bardağı devrilmesi ile 2derece yanık oldu 1 hafta pansuman yapıldı sonra yaralar kabuk bağladı sonra 1 hafta bir gün arayla banyo yaptırdık bebe şampuanı ve ılık suyla ve antibyotik krem sürdük sonra kabuklar döküldü ve kırmızı bir cilt vardı kontrola gittik kantaron yağ sürün ve 6 ay güneşe çıkmasın dediler şimdi kantaron sürüyorum günde 5 kere 2 haftadır kol ve göğusde iyileşme var yaralar oembeleşib bazı yerler daha iyi oldu ama çene altı baştan böyle ten rengi gibi bir yanıktı bura daha derin dediler ve kabuk bağlamazise kaşımamız gereke bilir dediler ama çok şükür oda 1 haftada kabuk bağladı ama beyaz iz var ve kantaron diyer yerler gibi oraya etki etmiyor beyaz kalacak diye çok korkuyorum başka ne süre bilirim bilmiyorum bu konuda özelden fotoğraf göndersem yardımcı olurmusunuz

Geçmiş olsun bazı illerde yanık için ayrı bi bölüm oluyor varsa oraya götürün çabucak geçer iz kalmadan inşallah 🙏🏼
Ankaradayız , öyle bir hastanede tedavi görük ama artık kantaron yağ sürün başka bir şeye gerek yok dediler fakat çene altı çok değişmedi internette madacassol ve bir kaç krem gördüm ama kafama göre de kullanmak istemiyorum

Ankaradayız , öyle bir hastanede tedavi görük ama artık kantaron yağ sürün başka bir şeye gerek yok dediler fakat çene altı çok değişmedi internette madacassol ve bir kaç krem gördüm ama kafama göre de kullanmak istemiyorum
😕 bikaç sene önce ama ameliyat dikişi izi kalmaması için arkadaşım bi krem kullanmıştı onu da bi araştırın isterseniz

Herkese merhaba ,4gün önce 1yaşındaki oğlumun üzerine sıcak çay döküldü, allarım nasıl bağırdı, hemen soğuk suya tuttuk ve hastaneye götürdük ölü derileri aldılar, çene altı , sol göğüs ve sol kolda yanık var ikinci derece yüzeysel ve derin yanıklar, iz kalmasından çok korkuyorum böyle deri buruşur gibi , neolur yardım edin yaşıyan varmı
Merhabalar, şimdi ne durumda bebeğiniz acaba? Çok geçmiş olsun. Benim oğlum da 5 Mart'ta kaynar suyla yandı. Biz de Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavi alıyoruz. Umarım bebeğiniz şu an iyidir.

Olurum tabi Olmam mı onlarda bizim evladımız
Merhaba, nasıl yardımcı oluyorsunuz? Sistemi pek çözemedim de. Eski yorumları göremedim sanırım. Benim de oğlum 5 Mart Pazar gecesi kaynar suyla yandı. Şu anda sargıda yanık yerleri. İz için bir şeyler mi yapıyorsunuz acaba? Bize de yardımcı olabilir misiniz öyle bir şey varsa :KK43:

İz kalmaz inşallah kardeşimin 3 4 yaşlarında çaydanlık dökülmüştü dizi kabarmış yanmıştı şuan hiç eser yok dizinde çok geçmiş olsun Allah şifasını versin inşallah yavrucuğa

Merhaba, nasıl yardımcı oluyorsunuz? Sistemi pek çözemedim de. Eski yorumları göremedim sanırım. Benim de oğlum 5 Mart Pazar gecesi kaynar suyla yandı. Şu anda sargıda yanık yerleri. İz için bir şeyler mi yapıyorsunuz acaba? Bize de yardımcı olabilir misiniz öyle bir şey varsa :KK43:
Kardeşimin de 3 4 yaşlarında çaydanlık dökülmüştü dizine annem hep zeytinyağı sürmüştü şuan dizinde hiç iz yok çok geçmiş olsun size de Allah şifasını versin yavrucağa

Geçmiş olsun. Yer yer iz kalması muhtemel.

Merhabalar, şimdi ne durumda bebeğiniz acaba? Çok geçmiş olsun. Benim oğlum da 5 Mart'ta kaynar suyla yandı. Biz de Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavi alıyoruz. Umarım bebeğiniz şu an iyidir.
Merhaba çok geçmiş olsun, benimde oğlum 6 şubatta yeni koyduğum çayla yandı malesef,bizde o hastanede tedavi gördük ilk derileri alındı sonra 1 hafta 1gün ara ile pansuman yapıldı 1 hafta sonra pansuman açıldı ve 1 hafta da açık durdu kabuklar döküldü antibiyotikli krem verdiler onu sürüyorduk kabuklama tam geçince kantaron yağı sürün dediler şimdi 3 haftadır sürüyoruz kızarıklık azalıyor ama tam geçmesi 2 ay belki daha fazla alacak ,sizinki kaçıncı derece?

X