Bebeğim mutlu ama kakası mukuslu

leydigibileydi

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2021
54
23
Merhaba 3.5 aylık bir bebeğim var. İlk 1,5 ay mama ve anne sütü ile beslendi. Sonra kilosu normale dönünce anne sütü ile devam etmeye başladık. Yani sadece emiyor artık. Şu son 1 aydır kakası hep mukuslu. Birkaç defa ince kılcal damar şeklinde kan gördüm 2 gün önce de aktif kırmızı kan vardı 1 cm lik bir alanda. Bebeğimin hiçbir sıkıntısı yok gaz sancısı, kusma, ağlama, huzursuzluk, egzama ya da farklı bir şikayet yok. Sadece kaka mukuslu rengi açık yeşil, içerisinde beyaz noktacıklar olmuyor genelde sulu gibi bir kıvam ama tam sulu da diyemem bazen dr köpüklü yapıyor. Kilo alımı normal ayda 1-1250 arası alıyor. Gazını rahat çıkarabiliyor. Uykusu iyi. Doktor süt ürünü alerjisi olabilir dedi ama şikayet olmayınca o da emin olamadı süt ürünlerini kesmemi istedi. Ben tam kesemedim çok zor diyet yapmak. Böyle bir durum yaşayan var mı? Başka bir doktor da anne sütü alan bebeklerfe olabilir böyle şeyler dedi. 3.5 aylık olmuş bu zamana kadar şikayeti olsa zaten belli ederdi diyor çocuk. Ben işin içinden çıkamadım. Sizce normal mi bu durum hiç karşılaştınız mı? Örnek olması için birkaç tane kaka fotoğrafı ekleyeceğim kusura bakmayın lütfen umarım mide bulandırmam:KK43:

Eklentiler

• 0412D03A-8B93-4441-B493-883695B6E267.jpeg
    0412D03A-8B93-4441-B493-883695B6E267.jpeg
    120 KB · Görüntüleme: 1.520
  • 89AC6B63-2B19-4DAC-8A77-1DB2F000F5CB.jpeg
    89AC6B63-2B19-4DAC-8A77-1DB2F000F5CB.jpeg
    135,4 KB · Görüntüleme: 599
Bebegin kilo alimi iyiyse diyet vermiyor genelde doktorlar. Yesil ve mukuslu kakanın bir suru sebebi olabiliyor. Genel durumu iyiyse bebişinizin, kafaya takmayın bencr

Benim kızımında hep mukusluydu sadece mukus bir anlam ifade etmiyor ama kan olması düşündürücü.Kan alerji kaynaklı olabiliyor ihtimal efkarlı alerji bölümüne gitmenizi öneririm

Merhaba 3.5 aylık bir bebeğim var. İlk 1,5 ay mama ve anne sütü ile beslendi. Sonra kilosu normale dönünce anne sütü ile devam etmeye başladık. Yani sadece emiyor artık. Şu son 1 aydır kakası hep mukuslu. Birkaç defa ince kılcal damar şeklinde kan gördüm 2 gün önce de aktif kırmızı kan vardı 1 cm lik bir alanda. Bebeğimin hiçbir sıkıntısı yok gaz sancısı, kusma, ağlama, huzursuzluk, egzama ya da farklı bir şikayet yok. Sadece kaka mukuslu rengi açık yeşil, içerisinde beyaz noktacıklar olmuyor genelde sulu gibi bir kıvam ama tam sulu da diyemem bazen dr köpüklü yapıyor. Kilo alımı normal ayda 1-1250 arası alıyor. Gazını rahat çıkarabiliyor. Uykusu iyi. Doktor süt ürünü alerjisi olabilir dedi ama şikayet olmayınca o da emin olamadı süt ürünlerini kesmemi istedi. Ben tam kesemedim çok zor diyet yapmak. Böyle bir durum yaşayan var mı? Başka bir doktor da anne sütü alan bebeklerfe olabilir böyle şeyler dedi. 3.5 aylık olmuş bu zamana kadar şikayeti olsa zaten belli ederdi diyor çocuk. Ben işin içinden çıkamadım. Sizce normal mi bu durum hiç karşılaştınız mı? Örnek olması için birkaç tane kaka fotoğrafı ekleyeceğim kusura bakmayın lütfen umarım mide bulandırmam:KK43:
Besin Alerjisi yada laktoz intoleransi var muhtmelen bence bi uzmana goturun

Yeşil mukuslu köpüklu kaka genelde laktoz intoleransindan kaynaklaniyor ama kan olmasi alerjiyi dusundurdu bana

Yeşil mukuslu köpüklu kaka genelde laktoz intoleransindan kaynaklaniyor ama kan olmasi alerjiyi dusundurdu bana
Kan beni de korkuttu ama alerji olsa hiç mi şikayet olmaz bebekte. Gözümden kaçan bir şey var mı diye sürekli inceliyorum ama çocuğun durumunda hiçbir şey yok. Madem bu kadar bariz kan var kakada gaz, egzama kusma belirtisi de olur diye düşünüyorum. Alerji testleri de doğru sonuç vermiyormuş 6 aydan önce

Hep mukus vardı ama hiç kan görmediniz dimi?
Hayır hiç kan yoktu çocuk doktorum süt diyeti yaptırdı ama mukus ve sulu şekilde devam ediyordu kilosu gelişimi iyiydi Alerji doktoruna gittik seri testinde negatif çıktı sadece mukus alerji belirtisi değildir dedi kan yoksa diyeti bırak dedi bende diyeti bıraktım ek gıdaya geçinde sulu kakacak mukus kesildi

Bebegin kilo alimi iyiyse diyet vermiyor genelde doktorlar. Yesil ve mukuslu kakanın bir suru sebebi olabiliyor. Genel durumu iyiyse bebişinizin, kafaya takmayın bencr
Dün gittiğim doktor da öyle dedi bebeğin şikayeti yoksa bir şry var diyemeyiz diyor. Anne sütü alan bebeklerde olur dedi böyle şeyler. Kan da ıkınma kaynaklıdır diyo. Kakayı yaparken evet zorlanıyor yüzü şekilden şekile giriyor ama ağlamıyor da yapıyor hemen belki dediği gibidir. Poposunda çatlak falan da yok baktırdım ona da

Üşüttü desem bu kadar uzun sürermi ki 1 aydır böyle. Siz kan gördünüz mü peki hiç kakasında çocuklarınızın böyle mukusluyken?
Kanı siz söyleyince farkettim üşüttüyü zaman yeşil oluyor uzun da sürer ama kanı bilemedim bi araştırın kan üşümekten değildir yediğin bişey dokunmuş olabilir mi farklı doktora göster yakınında aile hekimi varsa göster

Kan alerji getirdi aklıma, laktoz alerjisini. Süt ürünlerini kesmem lazım ama diyet yapmak zor kesemiyorum tam olarak diye bir şey olmaz. Kesip gözlemleyeceksiniz

Aslında zordan ziyade çocukta şikayet görmediğim için diyet yapma taraftarı olmadım. Çünkü diyet yapınca sütüm gider diye çok korkuyorum aç gezecekmişim gibi bir algı var kafamda. Gece biraz daha okuyunca zaten süt alerjisi olan bebeklerin gayet keyifli bebekler olduğunu okudum. Şikayet gerekmiyormuş yani kan yeterli bir sebep mukusla birlikte. Şimdi mecbur diyete giricem bir de biogai damla başladım doktor söyledi. Yine de bir alerji uzmanına götüreceğim.

Benim bebişimde de mukus vardı dogdugundan beri bana da doktorum tek basına mukus bişey ifade etmiyo bebegin cok hızlı emmesi de köpüklü mukuslu kaka yapar demişti. Ek gıdalarla toplar demişti cidden su anda yok mukus ama bende kan yoktu bilemedim

benim oğlumun da böyleydi, süt alerjisinden şüphelenildi, emzirdiğim için kendim 6-7 ay diyet yapmıştım, sonra diyeti dr kontrolünde açtık, atlattı çok şükür.

Kan beni de korkuttu ama alerji olsa hiç mi şikayet olmaz bebekte. Gözümden kaçan bir şey var mı diye sürekli inceliyorum ama çocuğun durumunda hiçbir şey yok. Madem bu kadar bariz kan var kakada gaz, egzama kusma belirtisi de olur diye düşünüyorum. Alerji testleri de doğru sonuç vermiyormuş 6 aydan önce
Benim kızım da tam olarak sizin bebeğinizle aynı durumda bize süt alerjisi dedi doktor son bi kaç haftadır kakası yeşil mukuslu ve ben pizza yedikten sonra d kan gördüm kakasında. Doktor bi kaç güne düzelir merak etme dedi. Yediklerime genel olarak dikkat ediyorum ama geçen pizza yedikten sonra kakada kan gördüm bi kaç gündür de hala mukus şekilde kahverengi kan devam ediyor. Bakalım ne zaman toparlayacak bekliyorum. Normalde benim kızımı benim çikolata pasta tahin fıstık bisküviler vs yemem etkilemiyordu sadece yoğurt ve peynir onu da arada yiyip kontrol et demişti doktor. Bi kaç hafta önce kahvaltıda bi parça peynir yedim ertesi gün kakasında 1 damar kan gördüm aradan biraz zaman geçti bi kaç kaşık yoğurt yedim aynı şekilde. Bunların üstünden baya geçmişti pizza yedim yine kan gördük kakada ama bu sefer bi kaç gün sürdü çünkü içerisinde sucuk da vardı ben bilmiyordum sucuğun da yasak olduğunu doktor sucuk salam işlenmiş et de kesinlikle yasak dedi daha sonrasında. Ama bebeğim bahsettiğiniz gibi mutlu kilo alımı normal kakasını vs normal yapıyor genel durumu iyi ben süt ürünü bazı süt ürünlerini daha doğrusu yemediğim sürece kakası da normaldi

Benim kızım da tam olarak sizin bebeğinizle aynı durumda bize süt alerjisi dedi doktor son bi kaç haftadır kakası yeşil mukuslu ve ben pizza yedikten sonra d kan gördüm kakasında. Doktor bi kaç güne düzelir merak etme dedi. Yediklerime genel olarak dikkat ediyorum ama geçen pizza yedikten sonra kakada kan gördüm bi kaç gündür de hala mukus şekilde kahverengi kan devam ediyor. Bakalım ne zaman toparlayacak bekliyorum. Normalde benim kızımı benim çikolata pasta tahin fıstık bisküviler vs yemem etkilemiyordu sadece yoğurt ve peynir onu da arada yiyip kontrol et demişti doktor. Bi kaç hafta önce kahvaltıda bi parça peynir yedim ertesi gün kakasında 1 damar kan gördüm aradan biraz zaman geçti bi kaç kaşık yoğurt yedim aynı şekilde. Bunların üstünden baya geçmişti pizza yedim yine kan gördük kakada ama bu sefer bi kaç gün sürdü çünkü içerisinde sucuk da vardı ben bilmiyordum sucuğun da yasak olduğunu doktor sucuk salam işlenmiş et de kesinlikle yasak dedi daha sonrasında. Ama bebeğim bahsettiğiniz gibi mutlu kilo alımı normal kakasını vs normal yapıyor genel durumu iyi ben süt ürünü bazı süt ürünlerini daha doğrusu yemediğim sürece kakası da normaldi
Merhabalar ben de dün bir profesöre gittim alerji uzmanı durumu anlattım. Öncelikle yeşil kaka için söylüuyorum büyüklerimizin dediği gibi üşütüyo o yüzden böyle yeşil oluyor durumundan yola çıkarak ve ayaklarını sıcak tutarak bir haftadır çözdüm. Yani yeşil kaka gerçekten üşütme kaynaklı olabiliyormuş. Ben kendimce 4 gün süt ürünü tüketmiyerek diyet yaptım aadece yumurta tavuk yedim süt ürünü işlenmiş paketli gıda yemedim ama dana etini yedim. Hafif kan oldu yine damar şeklinde. Sonra kestim diyeti 4 gün her şeyi yedim hiç kan görmedim. Bunun üzerine de dün doktora durumu anlattım. Çocuğun şikayeti kaka hsrici olmadığı için şimdilik diyet yapma ama her yediğini bir hafta not al dedi. Kaka durumunu da sabah akşam her seferinde yazmamı istedi. Bugün 6. Gün hala kan görmedim hafif mukus var ama eskiye nazaran çok daha az. Eğer doktorun dediği gibi 1 hafta kanama olmazsa ek gıdaya başlatacakmış. Ne kadar erken başlanırsa o kadar hızlı alışır alerjin besinlere bağırsakları dedi. Bu arada hiçbir şeyi abartmadan yedi dedi. Ben deneme amaçlı 2 kase yoğurt çorbası yediğimde baya 1 cmlik alanda kan görmüştüm sonra öyle hiç görmedim. Tükettiklerimizin miktarı da etkiliyormuş kan olması durumunu. Bir de probiyotiğini değiştirdi biogaiya yerine başka bir şey verdi. Şimdilik takipteyim siz de süt ürünlerini bir tık azaltarak ve tükettiklerinizin miktarını küçülterek beslenmeyi deneyin bir bakalım. Diyet çok zor çünkü psikolojik yoruyor. Aşırı alerjik olmamaları büyük şans ama yine de bir doktora götürün derim. Ayaklaeı sıcak tutmayı ihmal etmeyin 🌸
Arkadaşlar mukuslu kaka tamamen mi mukus oluyo yoksa kaka arasında bir kaç mukus görmemiz de alerjiyi aklımıza getirmeli?
Merhaba her mukuslu kaka için doktor alerjik diyemeyiz dedi. Hafif saçdan kalın şeklinde uzayan mukus mu yoksa bildiğimiz grip olunca çıkan löpcük sümük şeklinde mukus mu var? Takip etmeniz lazım önce mukula başlayıp sonra kan da olabilir ya da hiç olmayıp sadece mukusla da devam edebilir. Sadece mukusla devam ederse alerjik demiyor direk doktorlar

X