Bebeğim sürekli emmek istiyor.

zueleyha

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2008
1.285
3
Tecrübeli annelerin yardımını bekliyoruz.

Kızım sürekli emmek istiyor. Bazen 15-20 şer dakika arayla emmek istiyor ve sürekli aranıyor. Emmeyince de yüksek sesle ağlıyor bir türlü susturamıyorum. Doymadığını zannetmiyorum çünkü kilo alımı iyi gidiyor ama emzirmeyince artık eldiveninin üzerinde parmağını, kucağımdaysa omzumu falan emmeye çalışıyor. Gündüzleri neredeyse hiç uyumuyor, tuvalete bile gidemiyorum yıkıyor ortalığı. Normal de ağlamıyor bir anda katılacakmış gibi oluyor. Babam çocuk doktoru sürekli emzirme 2 saat bekle yoksa gazlanır diyor ama babası da ben de durduramıyoruz mecbur kalıyoruz bir yerde ve sürekli emdiği için gündüzleri göğsümde süt birikmiyor.

Böyle bir problem yaşayıp da çözüm bulan vardır umarım aramızda :26:

benim kızım da ilk ay böyleydi, çok normal çünkü onun şuan sadece emme refleksi çalışıyor ve ağzı boş dursun istemiyor, ben de snein hissettiklerini hissettim, daha sonra emziğe alıştırdık, biraz zor oldu ama alıştı,şimdi 2 saatte bir emziriyorum onun haricinde mızmızlanırsa emzikle oyalıyoruz...

muhtemelen bebeğiniz cok gazlı aynısı benim de basıma geldi kızım sürekli beni emmek istiodu bende ağladıkca emziriodum.sonrası malum gaz sorunu daha da arttı.ben doktora gittim damla surup rezene cayı verdi bana ayrı kızıma ayrı rezene. 2-2.5 ayda anca gecti cok zor günler gecirdik sürekli ağlıodu benim ilk aklıma gaz geldi deneyimli bi cocuk doktoruna git derim eğer gazsa sebep daha da yıpranmayın bosuna dıllerinden anlamıyoruz maalesef Allah yardımcınız olsun...

benim bebeğim de aynı şekildeydi.sonradan düzene girdi.aralarda mama vermiştim ben iiice doysun diye.gazı çok oluyodu gazı için nurse harveys diye bitkisel bi şurup verdi rezeneyle onu veriyorum çok çok ii geldi şu anda düzeldi sadece acıkınca ve uykusu gelince emmek istiyo...

Gaz için ilaç kullanmak istemiyorum ne kadar bitkisel dense de içinde illa ki kimyasal bir şeyler vardır diye düşünüyorum. Ama bu huysuz halleri de çok yıpratıyor beni

Allah'ım resmen bizi anlatmışsınız.Herşeyiyle aynı.Ben gazı olduğunu hiç düşünmemiştim çünkü emzirdikten sonraki 15-20 dakika sakin duruyor.20 dakika geçince başlıyor aranmaya eldivenini,omuzumu yalamaya...Gazı olsa sürekli ağlamaz mıydı?Birde emziğe alıştıramadım gitti sizler nasıl alıştırdınız?Bende mecbur arada mama veriyordum ama bir ayda 1450 gram almış doktorum kesinlikle mama verme dedi ne yapıcam bilmiyorum.

Allah'ım resmen bizi anlatmışsınız.Herşeyiyle aynı.Ben gazı olduğunu hiç düşünmemiştim çünkü emzirdikten sonraki 15-20 dakika sakin duruyor.20 dakika geçince başlıyor aranmaya eldivenini,omuzumu yalamaya...Gazı olsa sürekli ağlamaz mıydı?Birde emziğe alıştıramadım gitti sizler nasıl alıştırdınız?Bende mecbur arada mama veriyordum ama bir ayda 1450 gram almış doktorum kesinlikle mama verme dedi ne yapıcam bilmiyorum.

Tamamen aynı işte :KK1: Bizimki de ilk ayında 1200 gram almıştı bana da mama verme dediler ki zaten sarılık nedeniyle 2 gün anne sütünü kestik mamayı almak hiç istemedi çok sinirli oldu ve kustu mamayı. Benimki de emince bir 15 dk sakin duruyor sonra ortalığı yıkıyor. Ben de çaresizim artık çekiyoruz mecbur bu ağlama nöbetlerini. Annem yüzüstü yatır gazı az olur diyor ama ondan da korkuyorum boğulur diye :KK50:

ilk iki ay benim kızım da tam böyleydi zamanla birbirimize uymaya başladık telaşlanmanıza gerek yok zamanla birbirinize adapte olacaksınız =)

benim kızımda aynen böyleydi..sürekli emmek istiyodu artık emzirmekten halsiz düşüyodum o derece yani.gaz problemimizde vardı..ben sub simplex kullandım ama kesin çözüm olmadı.emzik vermek istemiyodum damak yapısı bozulur diye.ama birgün çaresiz kalıp verdim o günden beri çok rahatım. emme ihtiyacını emzikle giderdiği için 2-3 saat arayla emzirmeye başladım.gazıda geçti diyebilirim bu aralar...

aynı sorunla bızde karsı karsıyayız sürekli emmek istiyor. bizde aç kaldığını doymadığını düşünüyorduk fakat 1 aylık kontrole gıttıgımızde 920 gr almış kesinlikle anne sutune devam ededı doktorumuz 1. aydan sonra emzikle oyalaya bılırsın ve 2 saatte bır emzir dedı gazı oldugu ıcınde nurse harveys ılacını verıyorum nasıl geriliyor ıkınıyor yavrum sımdılık eskıye nazaran daha ıyı ama yınde dengeye gırmıs degıl oğlum daha 40 gunluk bebegı olan arkadaslarım 3 aylıktan sonra dengeye gırmeye baslar dıyorlar. allah yardımcımız olsun

sağlık sıhhat huzur mutlulukla bütyütün bebeklerinşzi rabbim dert tasa göstermesin cümlemize

ya arkadaşlar gaza kesin çözüm olcak bişey varsa söyleyin lütfen benim bebeğim bir aylık sürekli emmek istiyor ve gazı çok fazla rezene falan damla şurup çare olmadı kendini sıkmaktan göbek fıtığı oldu karnını çok sıkıyor ve kasıyor gazdan sürekli ağlıyor gece uyumuyor napıcağımı şaşırdım.

Benim oglum da 43 gunluk ve surekli emmek istiyor.tok da olsa.sutum bastan beri cok az oldugu icin neredeyse beslenmesini hep mamayla karsiliyoruz.goguslerim de cok yara her istediginde veremiyorum.bi de gaz var tabi.gogsume gelince gerinip duruyor.yara olan goguslerim iyice fenalasiyor.acik yaralarim var ve 4 saatte bir bi mrmeyi ver dedi doktorlar.ne yapacagimi sasirdim.lutfen ysrdim edin

Ne varsa kullandım gaz ilacına dair hiçbiri fayda etmedi en son Anneannem 9 çocuk büyütmüş biri olarak ona sorayım dedim. bana söylediği şey hayatımı kurtardı.

1 çay kaşığı kimyon
kaynamış ılıştırılmış su

1 çay kaşığı kimyonu çay tabağının içine koyun üstüne tabağın alacağı kadar ılık su koyun.kaşıkla karışımı karıştırın kimyonu kaşığa gelmeyecek şekilde günde aralıklarla 3-4 kaşık bebeğinize verin. Bunu yaparken mendili ütüyle ısıtın bebeğin tenine değmeyecek şekilde kıyafetinin üstünden karnına ve sırtına yerleştirin.

biliyorsunuz ki Gaz sancısı aynı zamanda karın ağrısı demektir.Bu vermiş olduğum karışım karnının ağrımasını geçirecek.
Ben 3 ay aralıksız gaz sancısıyla uğraştım her 10 dk da bir doymasına rağmen emmek istiordu. Artık helak olmuştum. İlk önce bu karışımdan yapıp verdim sonrasında da hergün ılık banyo yaptırdım son durulama suyuna papatya suyu ve bebe yapı döküp en son onla yıkadım masaj yaparak.En sonda emziğe alıştırdım ki ohh dedim.Ne kadar yaparsınız bilemem ama bazen büyükleri de dinlemek gerekiyor galiba :)

arkadaşlar artık yorgunluktan başım dönüyor. 2 aylık bebeğim var. kilo alimi gayet iyi. ayda 1300 filan aliyor. ama surekli emiyor. gogsumden cok sut gelmiyor herhalde diye dusunuyorum.yavrucak napsin surekli emerek doyuruyor kendini. hep uyuyakaliyor emerken. ne zaman oynatsam kucagimdan aciliyor gozleri. gunduzleri hic uyumuyor rahat. hep 20dk 30dk. o da kucagimda. gece de 12yi buluyor uyuması. arada acikinca uyanirsa 2 saatte anca uyuyor emdikten sonra.kimse mama verme diyor. napcam bilemedim.gaz sorunu da yok cok sukur.emzik istemiyor.sut gelsin istiyor anladigim kadariyla. cunku emzige yaptigi hircinligi bazen göğsüme de yapiyor. bi sıktırıyorum süt yok. bekleyince geliyor. damla damla. icmedigim cay yemedigim sey kalmadi sutum artsin diye. ama uyuyamadigim icin artmiyor galiba. bebegim kucagimdayken ne kadar uyurum ki. sütüm yariyor ki kilo aliyor. gunde 7- 8 kez bez degistiriyoruz. cok huysuz cokk. benim durumum bu.ne yapmaliyim sizce..

arkadaşlar artık yorgunluktan başım dönüyor. 2 aylık bebeğim var. kilo alimi gayet iyi. ayda 1300 filan aliyor. ama surekli emiyor. gogsumden cok sut gelmiyor herhalde diye dusunuyorum.yavrucak napsin surekli emerek doyuruyor kendini. hep uyuyakaliyor emerken. ne zaman oynatsam kucagimdan aciliyor gozleri. gunduzleri hic uyumuyor rahat. hep 20dk 30dk. o da kucagimda. gece de 12yi buluyor uyuması. arada acikinca uyanirsa 2 saatte anca uyuyor emdikten sonra.kimse mama verme diyor. napcam bilemedim.gaz sorunu da yok cok sukur.emzik istemiyor.sut gelsin istiyor anladigim kadariyla. cunku emzige yaptigi hircinligi bazen göğsüme de yapiyor. bi sıktırıyorum süt yok. bekleyince geliyor. damla damla. icmedigim cay yemedigim sey kalmadi sutum artsin diye. ama uyuyamadigim icin artmiyor galiba. bebegim kucagimdayken ne kadar uyurum ki. sütüm yariyor ki kilo aliyor. gunde 7- 8 kez bez degistiriyoruz. cok huysuz cokk. benim durumum bu.ne yapmaliyim sizce..
Canım ya geçicek bugünler o seni istiyo memeden sütten çok. Bide seni emzik yerine kullanıyo belliki. Eğer sütün olmasaydı okadar kilo alamazdı. Sen onu emziğe alıştırmaya çalış. Emziği Ağzına ver göğsünde uyut öyle öyle yavaş yavaş kendinden uzaklaştır. Sen göğsünü sıkıp bakınca damla damla gelebilir ama o çekince yeterince geliyodur. Eğer doymasa emin ol kilo almazdı. Bu Dünya'ya alışmaya çalışıyo annesi ve senin kokundan sıcaklığından başka herşey yabancı ona zamanla uyum Sağlar inş sende ferahlarsın. Kucağında uyuyorsa sende onunla uyu.

Bende de aynı problemler var gündüz hiç uyumuyo neredeyse, gazi var, sizin sorunlarınız geçmiştir artik inşallah, ne zaman nasıl geçti, uykusu düzene girdi mi bebislerinizin, bizimki çok aglamiyo miziktaniyo ama gündüz uyumamasi beni çok zorluyor inşallah düzelir diye çok dua ediyorum siz şimdi nasılsınz

X