Çocuk Hastalıkları bebeğimde el anomalisi iki parmağı eksik doğdu bebeği benim gibi olanlar :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
mrb ne güzel yazmışsınız ben bu konuyu oğlum yeni doğduğunda başlatmıştım şimdi yaklaşık 2,5 yaşında zaman ne cabuk geçiyor, bende tanışmak isterim ancak özelden msj atamıyorum kotayı dolduramamışım siz bana özelden telefon numaranızı gönderirseniz tanışırsak sevinirm, onlar cok özel cocuklar allaha şükür iyi ki bizim çocuklarımız olmuşlar şimdilik hoşçakalın...

tabiiki görüşebiliriz

bir kaç arkadaşıma mesaj yoluyla telefonumu göndermek istedim fakat özel mesaj gönderemiyormuşum o yüzden yazamadım yanlış anlaşılmasın lütfen:KK43:

haziranın 3 de sezrayenle dogum yaptm tüp bebek gebesiydim çikolata kistim oldugu için hamile kalamıyordum cok zor bi hamilelik gecirdm hep istirahat edrek hep hastanede yatarak düşük riski erken dogum riski mahfolmuştum ama en büyük acıyı bebegm dogunca yaşadm iki parmagı yoktu bebegimin dünya başıma yıkldı dr ultrasonda hiç göremedk dedi, daha 1 aylık bile olmadı ama ona her baktgmda içim parcalanıyor kendimi suçladm bu kadar cok cocuk istemeseydm böyle olmicaktı, tüp bebek merkezinin verdiği ilaçları kullanmasaydm keşke keşke keşke günlerce uyumadm bişye yemedm halada kendime gelmş deglm ,eşim de bana cok destek olmamştı onu da sçladm, en cok ta bebegmin ileri ki ahayatndaki psikolojisine üzülüyorum ama bi yandan da şükrediyorum ya daha kötü bişey olsaydı eline cok fazla yapılacak bişi de yok sanırm el cerrahisinde parmak uzatma ameliyatları falan yapılıyormş ama bebegmn canını yakmaya deger mi bilmiyorum, hamileligmde kullandgm maya tüp bebek merkezinde yaptrdk ordan verilen bi ilaçtan şüpheleniyorum prednol oraya da dava acıcam dogumu yaptran dr ilaçlardan olsa iki eli de olur dedi ama internette okudugum kadarıyla ilaçlar da yapabiliyormuş, bir an bile aklmdan cıkmıyor hep korkmuştum ilk uyandgmda ellerine ayaklarına bakıcam demştm korktugm başıma geldi benm yaşadklarımı yaşayan var mı aranzda bu acıyı daha önce yaşamış biriyle paylaşmak isiyorum :KK43:(

siz bu şekilde düşünürseniz başkaları elbette onu yadırgayacaktır...çocuğunuzun psikolojisinin bozulması için ne sebep var ki??? aklı yerinde değil mi? yürüyemiyor mu? konuşamıyor mu? göremiyor mu? tek başına hayatını sürdüremeyecek mi??

bence önce siz bakış açınızı değiştirin, çocuğunuza acımaktan vazgeçin ki o da normal olduğunun farkına varsın...çünkü sizin çocuğunuz anormal değil sadece FARKLI...

benimde 4.5 aylık bir kızım var amniyotik bant sonucu sağ elindeki 4 parmak gelişememiş baş parmağındada eklemden sorun var .yani nerdeyse sizin kızınızla aynı durumda
msjlarınızı sürekli okudum duygulandım bana güç verdiniz.Allah razı olsun..
sizinle tanışmak ve konuşmayı çoook isterim...
imtihanımın özellikle ilk zamanları çok sıkıntılıydı sizin msj larınızı okuyunca gelecekle ilgili korkularım biraz azaldı teşekkür ederim...

Mesajınızı şimdi gördüm ve inanın çok şaşırdım aynı durum söz konusu sanırım ben de sizinle tanışmayı çok isterim birbirimize destek ve yardımcı olacağımıza eminim Allah sizden de razı olsun.. ben özelden msj atamıyorum sizden msj bekliyorum..görüşmek üzere..

merhaba benim de bebeğim neşeli ve mutlu bir şekilde büyümeye devam ediyor.ancak sizlerden bir konu da fikir almak istiyorum. Genetik olarak bir kontrol yaptırmalı mıyım sizce. yani oğlumun genlerine baktırmalımıyım ya da ne gibi şeyler yapılabilir.
Yardımcı olursanız çok sevinirim. İstanbul da gen ile ilgili yardım alınabilecek tavsiye edebileceğiniz kurumlar varsa onları da paylaşırsanız çok sevinirim. Hepinize selam ve sevgiler

siz bu şekilde düşünürseniz başkaları elbette onu yadırgayacaktır...çocuğunuzun psikolojisinin bozulması için ne sebep var ki??? aklı yerinde değil mi? yürüyemiyor mu? konuşamıyor mu? göremiyor mu? tek başına hayatını sürdüremeyecek mi??

bence önce siz bakış açınızı değiştirin, çocuğunuza acımaktan vazgeçin ki o da normal olduğunun farkına varsın...çünkü sizin çocuğunuz anormal değil sadece FARKLI...

ya pardon da sen kimsin ya insanların ne düşündğünü bilmeden ne hissttiğini bilmeden byle kafana göre abuk subuk yorumlar yapıyosun aynı durum da olmadıgın için benm yazdklarıma eleştiri hakkını vermiyorum sana konuyu başlatan kişi ve düzgün okuduysan benimle aynı durumda olanlar olarak yazdım bu yüzden sen önce karışmadan karşındaki insana yaklaşımı öğren göbek atıp oynicakmıyız hayret bişi çattık ya sen ne biliyorsun benim oğluma acıdığımı onu normal görmediğimi bakış açını falan değiştir deme hakkını nerden alıyorsun, otorite misin sen, yavrumun herşeyi tabi kide gayet normal, her anne cocuğuna acır hastalandığında mesela çünkü onun hastalanmasına agrılarına ateşlenmesine dayanamaz acımak ta bir annelik duygusudur, annelik acımak, korumak, ağlamak, mutlu olmak, herşeyden çok sevmektir, bunları anlayabilecek olsan böyle sağduyusuz bir yorumda bulunmazdın, benim çocuğum normal olduğunun da farkında bence sende anormal bi durum olabilir böyle anlamsız ve sebepsiz saçma sapan bi çıkış yaptığına göre, çok farklısın ÇOK FARKLI..

tabiiki görüşebilirim benim için sorun yok çocuklarımızıda tanıltırabiliriz sormak istediğiniz sorularınız varsa yanıtlayabilirim sevgiler

maalesef özelden bende msj atamıyorum görüşmeyi bende çok istiyorum...Administratöre msj gönderdim yardımcı olursa onun aracılığıyla görüşebiliriz belki:)
bir anne olarak sürekli düşünüyorum .yavaş yavaş duruma alışıyorum belki! ancak aslında merak ettiğm o kadar çok şey var ki...hepsini nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum...
mesela ne gibi sıkıntılar yaşıyorsunuz,kızınız eline çok takıyormu ,arkadaşları yadırgıyormu cevaplarsanız sevinirim.

maalesef özelden bende msj atamıyorum görüşmeyi bende çok istiyorum...Administratöre msj gönderdim yardımcı olursa onun aracılığıyla görüşebiliriz belki:)
bir anne olarak sürekli düşünüyorum .yavaş yavaş duruma alışıyorum belki! ancak aslında merak ettiğm o kadar çok şey var ki...hepsini nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum...
mesela ne gibi sıkıntılar yaşıyorsunuz,kızınız eline çok takıyormu ,arkadaşları yadırgıyormu cevaplarsanız sevinirim.

Merhaba

öncelikle her çocuğun karakter yapısı birbirinden farklıdır bunu sizde çok iyi bilirsiniz bnim kızım için söyleyebileceklerm mesela özel bir ana okuluna vermiştim orda merdivenlerden çıkana kadar elini saklıyordu bu beni çok üzdü sonra aldım karşıma büyük insan gibi konuştum farklı şeylerden de bahsettim biraz herkesin dört dörtlük olamayacağını çocukça dile getirdim onun anlayabileceği türden mesela benimde dişlerim çarpık çurpuk ben bunu saklamak için hiç gülmeyeyim mi annecim dedim sen öyle elini arkana saklarsan o zaman daha çok merak ederler daha çok sorarlar çevrene toplanırlar sana bakmak isterler dedim ama hiç bir şey yokmuş gibi davran kimseyi takma sürekli bu telkinde bulundum mesela babasının saçı olmadığında bahsettim :)) babasının bunu hiç saklmadığını ve eğer saklaması gerekseydi sürekli şapka takmak zorunda kalcağını falan söyledim ne bileyim buna benzer bi takım benzetmeler buldum ddaha sonra bu durum kendiliğinden düzeldi soranlara doğuştan oldu die cevabı kendi yapıştırmaya başladı :)) fazla dillendi fazla kendine güveni var tabii çocuk psikiyatristimiz Doç DR Işık karakaya nın etkili rolüde var yani demek istediğim öncelikle kendiniz sindirebilmelisiniz durumu yersiz endişeleri bir kenara bırakmalısınız ben sizi çok iyi anlıyorum çünkü aynı şeyleri yaşadım ama zaman geçtikçe siz olgunlaşıyorsunuz o da büyüyor bazı şeylerle kendisi gayet rahat mücadele edebiliyor burada en önemli olan şey düşüncelerini size rahatça söylemesi evet bu gün elimden utandım ya da bu gün dalga geçtiler benimle çok üzüldüm demesi o zaman ona ne yapması nasıl davranması gerektiği konusunda yardımcı olmanız daha kolay olacaktır ona ne hissetiğini sorun en önemlisi bu sevgiler

merhaba benim de bebeğim neşeli ve mutlu bir şekilde büyümeye devam ediyor.ancak sizlerden bir konu da fikir almak istiyorum. Genetik olarak bir kontrol yaptırmalı mıyım sizce. yani oğlumun genlerine baktırmalımıyım ya da ne gibi şeyler yapılabilir.
Yardımcı olursanız çok sevinirim. İstanbul da gen ile ilgili yardım alınabilecek tavsiye edebileceğiniz kurumlar varsa onları da paylaşırsanız çok sevinirim. Hepinize selam ve sevgiler

mrb, bence genetik test yaptırmanızda fayda var biz yaptırdık ve bütün kromozomları normal cıktı allaha şükür yani genetik değil, en çok ta ileride kardeşi olursa aynı durumla karşılaşılabilir mi diye yaptırmak yada çocuklarımızn cocuklarında da olma riski olur mu diye yaptırmak gerekir, allah yavrularımızı bize bağışlasın acılarını göstemesn cümlemizle, hoşçakalın..

benimde 4.5 aylık bir kızım var amniyotik bant sonucu sağ elindeki 4 parmak gelişememiş baş parmağındada eklemden sorun var .yani nerdeyse sizin kızınızla aynı durumda
msjlarınızı sürekli okudum duygulandım bana güç verdiniz.Allah razı olsun..
sizinle tanışmak ve konuşmayı çoook isterim...
imtihanımın özellikle ilk zamanları çok sıkıntılıydı sizin msj larınızı okuyunca gelecekle ilgili korkularım biraz azaldı teşekkür ederim...

ben de özelden msj atamadım sanırım sizde atamıyorsunuz msn adresimi veriyorum hale_mat15@hotmail.com görüşmek üzere..bu arada bebeklerimiz sanırım yakın zamanlarda doğmuşlar oğlum ayın 18 inde 5 ayını dolduracak bu açıdan da paylaşacak çok şeyimiz var inş en kısa zamanda görüşürüz..

arkadaslar benim oğlumda dudak damak yarığıyla doğdu. nasıl endişeliyim anlatamam. hayata küstüm yaşamıyorum sanki. hamileyken öğrendim. 5 aylk hamileydim öğrendiğimde. ve o dakikadan beri kötüyüm. hamileliğim cok kötü geçti. bu durum acaba zekasınına etkileyecekmi düşüncesi beni öldürüyor. hiç iyi değilim. oğlum şuan 25 günlük.

öncelikle cok gecmiş olsun allah başka acılarını göstermesin oğlunuzun durumda olan çocuklar gördüm ve zekalarında bir problem yoktu inşaallahta bişey olmaz iyi düşünün lütfen üzülmeyin allah oğlunuzu size bağışlasın sağlıklı uzun ömür versin inşaallah..

arkadaslar benim oğlumda dudak damak yarığıyla doğdu. nasıl endişeliyim anlatamam. hayata küstüm yaşamıyorum sanki. hamileyken öğrendim. 5 aylk hamileydim öğrendiğimde. ve o dakikadan beri kötüyüm. hamileliğim cok kötü geçti. bu durum acaba zekasınına etkileyecekmi düşüncesi beni öldürüyor. hiç iyi değilim. oğlum şuan 25 günlük.

es selamu aleykum güzel annelerim teyzelerim ablalarım kardeşlerim;

öncelikle şunu belirtiyim sadece bu konuya cevab yazmak ve paylaşımda bulunmak için üye oldum ve yazıyorum.

tüm yazılanları tek tek okudum bir yönden üzüldüm diğer yönden sevindim diyebilirim bunları ifade etmeden önce kendimle ilgili bir kaç hususu belirtiyim ben 26 yaşında hem doğuştan dudak yarığı olarak doğmuş hemde her iki elde 2 şer parmak eksiği olarak bu fani aleme gelmiş birisiyim okuduklarımdan anladığım kadarıyla sizlerin konuştuğu bu hususlar 3-5 yıldır yaygın görülmeye başlanan bir durum olarak anlıyorum el anomalisi olarak belirtilen durumun belkide ilk görülen ve yaşayanlardan birisi olduğumu düşünüyorum çünkü kendi akramlarında ve dönemlerimde çevreme baktığımda çok nadir görülen bir husus olduğunu belirtebilirim ama son 5 yıl itibariyle hem medyada hem internet ortamında hemde çevremde bu durumun yaygınlaştığını farkettim işin özüne gelecek olursak konuyu açan ve üzerinde yorum yapan ablalarımızın çoğu genelde olumsuz ve kötümser bi duruma düştüklerini sanki dünyalarının başlarına yıkıldığı izlenimlerini gördüm bu okuduklarımdan dolayı çok üzüldüm çünkü bunlar birer imtihan vesilesidir ve bu imtihanı sabretmeleri ve bu özel lütufa ve ikrama muhatab kılındıkları için şükretmeleri gereken bi hususu görememelerine daha çok üzüldüm ( mesela asr-ı saadette gözleri görmeyen bir sahabe EFENDİMİZ olan ÜMMİ MEKTUM'a ( ALLAH ondan razı olsun ) PEYGAMBERİMİZ hep yakınlık göstermiş savaşa gittiği zaman onu çok kere yerine İMAM olarak vekil bırakmıştır ) burası işin manevi boyutudur siz değerli ablalarıma annelerime düşen tam bir teslimiyettir asla ve asla sıkıntıya ve olumsuzluğa düşmeyiniz bilakis kendinizi tam bir tevekkülle en iyiye hazırlayın ailenize kocanıza ve çocuğuna adayınız. Yavrularımıza bebeklerimize çocuklarımıza gelince onlar bi şekilde büyüyecekler okula gidecekler adam olacaklar size ailenize ve topluma çok yararlı birer kul olarak hayatlarına devam edeceklerdir dudak damak yarığı olan yavrularımız için bi şekilde ameliyatla gerekli işlemler yapılacaktır ileride hiç bi şekilde sıkıntı yaşamayacaklardır bundan şüpheniz olmasın ha şunuda belirtiyim bir takım şekil olarak veya nefesle alakalı sıkıntılar olabilir onlarda büyütülecek şeyler değildir el anomalisi olan yavrularımız içinde büyüdükçe bedenleri geliştikçe fonksiyonları kullandıkça ellerini çok iyi bi şekilde kullanacaklardır sıkıntı yaşayacakları tek nokta kavrama noktası biraz sorunnar yaşayabilirler onun dışında hiç bir sorun olmayacaktır ALLAH'a şükürler olsunki her türlü işlerini kendileri yapacaklardır ayrıca kendi hayatlarını idame ettirecek duruma gelip hayatlarına en güzel şekilde devam edeceklerdir şunu aklınızın bir yerine yazınızki yavrularınızın hiç biri büyük sorunlar ve sıkıntılar yaşamayacaklardır bunu idrak etmenizi isterim annelerim yavrularımızın bedensel veya şekil olarak eksikliklerini asla kafanıza takmayınız hayatımdan edindiğim tecrübe ile şunu ifade edebilirimki onlara vermeniz gerekenler sevgi güven ve manevi yönünü geliştirecek faaliyetlerdir eğer yavrularımızın bu durumdan etkilenmelerini olumsuzluk yaşamalarını istemiyorsanız manevi yönlerinin gelişmesine destekçi olunuz bu durumda olan çocuklar genelde içine kapanık olurlar bu ne onların elinde nede sizin elinizde olan bişeydir onların yapılarıyla alakalı bi durumdur her ne kadar içlerine kapanık olsalardı onlarda yakınlık kurunuz samimi olunuz her durumda kendilerine fırsat verin özgüvenlerini kazanmalarını sağlayınız asla ve asla onları kıracak üzecek bir söz ve harekette bulunmayınız bunları hayatları boyu unutmazlar bunu unutmayınız ben kendi yaşadığım dönem ve çevre itibariyle çok sıkıntılar yaşadım bunları onların yaşamalarını istemem o yüzden etraflarındaki diğer insanların tutumları çok önemlidir bedenen olan eksiklik ve rahatsızlıklar onların sahiblerini çok etkilemez ama çevrelerindeki insanların tutumları onları daha çok üzer o yüzden insanlarla irtibatlarını keserler içine kapanırlar aslında bu durum daha iyidir manevi dünyalarının gelişmesine RABBLERİYLE konuşmaya tüm yaşadıklarını ALLAH'la paylaşmaya başlarlar o yüzden bu fani dünyanın faniliğinden uzaklaşırlar çevrelerindeki insanlar bunları algılayamazlar bu hususuda sanki bedeni rahatsızlıklarında olduğunu zannederler ama yanılırlar. Bir diğer hususa gelecek olursak okuduğum bilgiler arasında parmak eksikliğinden dolayı aileler hemen plastik cerrahi yolunu araştırmaya başlıyorlar bunu bi kere aklınızdan çıkarınız benim içinde 18 yaşından sonra plastik cerrahi ile operasyon yapılabileceği söylenmiş ama daha o yaşa gelmeden o seçeneği kafamdan sildim şuanki durumumla ilgili hiç bir sıkıntı yaşamıyorum ALLAH'a şükürler olsun o yüzden bu seçeneği boşuna araştırmayın ayrıca asla elinize uyum sağlamayacak ve tam kontrol kuramayacağınız bir plastik yerine eksik parmak olması daha iyidir buna emin olunuz zaten yavrularımız büyüdükçe onlarda bunu istemeyecek yaşadıkça öğreneceksiniz ve unutmazsanız dediydi dersiniz ablalarım annelerim. Eğer yavrularımızın gerçekten güzel bir şekilde büyümelerini istiyorsanız bedeniyle alakalı durumları asla kafanıza takmayınız onları olabildiğince sevgi ve merhametle yaklaşınız özellikle de babaların tutumu burada çok önemli anneler ( ALLAH sizlerden ebeden razı olsun ) gerçekten her manada sevgi ve merhamet noktasında herşeyinizi ortaya koyuyorsunuz ama babalar malesef aynı hassasiyeti yakınlığı sevgiyi şefkati gösteremiyor bu yüzden çocuklarımız hep bi tarafları eksik olarak büyüyorlar o da kişiliklerine ve güvenlerine yansıyor malesef. Başa dönecek olursak yavrularımızda hasıl olan bu durumlar asla üzülecek bir durum değildir şurası kesinki hiç bir yavrumuz veya insann bedenen zekaen yada herhangi bir konuda eksiklik olmasını istemeyiz ama imtihan dünyasındayız ( ayette de belirtildiği gibi sizler canlarınızla mallarınızla evlatlarınızla imtihan edinirsiniz buyrulmaktadır ) o yüzden ne sizler ne de etrafınızda bu durumda olanlar tanıdıklarınız varsa onları acıyarak bakmayın yada kendinizi öyle görmeyiniz tam tersi RABBİM size böyle bir emanete muhatab kıldığı için özel bir şükürde bulunmanız gerekmektedir ayrıca hadisi şerifte de ALLAH sizin ne dış görünüşünüze nede mallarınıza bakar ALLAH sizin kalblerinize ve amellerinize bakar buyrulmaktadır o yüzden fani alemde bu gibi hususlara takılıp kalmamalı RABBİMİZ ölüm harici her hastalığa şifa vermiş yaşamakta ölmekte hepimiz için birer gerçektir herkesin yavrusu kendisine özeldir aynı şekilde anne babasıda sevdikleri de böledir ama nefes bitti mi her canlı ölümü tadacaktır o yüzden biz mümin(e) kullara sabretmek ve şükretmek düşer RABBİM bize de böyle yavrularımızla imtihan ediyorsa da en güzeliyle elimizden geleni yapmalıyız güzel annelerim ablalarım unutmayınız ki PEYGAMBERİMİZ daha doğmadan babasını küçük yaştayken annesini ve çok sevdiği dedesini kaybetmiştir o yüzden şunuda unutmayınızki RABBİM sevgili kullarını böle zor imtihanlarla muhatab kılar o yüzden asla ümitsizliğe düşmeyelim ablalarım tam bir teslimiyet halinde olalım yavrularımızı ALLAH'a layık bir kul PEYGAMBERİMİZE layık bir ümmet şekilde yetiştirmeye çalışalım inşaALLAH şu hususu da dikkat çekmek istiyorum malesef her ne kadar müslüman bir ülke olarak geçinsek veya görünsekte bedensel yönden eksiklik olan kardeşlerimize hep acıma gözüyle bakılmaktadır malesef bu durumda olan insanları bulundukları durum asla üzmez ama toplumun bu yanılgısı ve bakışı onları çok etkiler ve üzer o yüzden bu konuda elimizden geldiğince çevremizi bilinçlendirelim İSLAMİ açıdan bu durumda bulunan kardeşlerimize İSLAM'ın verdiği değeri ve hassasiyeti öğrenip başta kendimiz ve çevremizi eğitip bakış açımızı değiştirmeliyiz eğer benim zamanımda ki gibi bir çevrede yaşıyorsanız sizde zamanla ne demek istediğimi anlayacak asıl meselenin bedenen deil düşünme eksikliği olduğunu öğreneceksiniz ama bu durum hem sizi hemde yavrularımızı olumsuz yönde etkileyecektir böyle olmaması için elimizden geleni yapalım muhakkak. yazılanları okuyup sona geldikçe bazı ablalarımızın bilinçli yaklaşımlarını gördükçe sevindim diyebilirim şunu unutmayalım ki güzel gören güzel düşünür güzel düşünen hayatından lezzet alır oyüzden düşüncelerimizi ve görüşlerimizi güzelleştirmeliyiz inşaALLAH

dualarım sizinle ve yavrularımızla olacak güzel ablalarım RABBİM size bu özel ikramıyla muhatab kıldığı için şükürler olsun RABBİM herdaim yar ve yardımcınız olsun yavrularımızı en güzel şekilde büyütmek nasib olur sizlere inşaALLAH eğer bu konuda sormak ve paylaşmak istedikleriniz olursa herdaim yardımcı olmaya çalışırım ablalarım.

son olarak şunu belirtmek isterimki ben bir erkeğim konuyu okuduktan sonra hem yaşadıklarımı paylaşmak hemde sizlere cevab yazmak istedim eğer site kuralları gereği yönetici arkadaşlarımız gereğini yapmak isterlerse saygı duyarım amacım sadece paylaşmaktır RABBİM bu imtihanla muhatab kıldığı tüm annelerimzden razı ve hoşnut olsun ALLAH'a emanet olunuz selam ve dua ile.

not: yavrularımızı küçük yaşlarda namaza alıştırıp dua etme hissiyatını kalblerine yerleştirelim göreceksinizki gelişimleri daha güzel ve özgüvenli olacaktır onların böle olmaları için sizlerin o yavrularımııza en güzel şekilde örnek olmanız gerekmektedir... ( namaz müminin miracı dinin direğidir )

konunun açılması ve yorumlar uzun zaman olmuş ama genede yazmak istedim...

surçi lisan olduysa affola haklarınızı helal ediniz...

Son düzenleme:
selam tüm annlere bende aşağı yukarı sizlerle aynı hisleri yaşadım,Allah a çok şükür bir kızım vardı,ikinci bebeği düşündüğümüzde buda erkek olur inşallah dedik,hatta ben çin takvimine göre gebe kalmayı planladım ve kurban olduğum Allah bize 2.kez anne baba olmayı nasip etti,gayet güzel bir gebelik geçirdim ağrılar sızılar dışında gayet iyi gidiyordu.Hep derler eli ayağı sağlam olsun kız erkek fark etmez.hakikatende de öyle,yine de beterinde de beteri var.buna çok şükür oğlumyn anomalisi sağ eli 4 parmak gelişmemiş boğumları yok ve iki parmağı tamamen yapışık,diğerleri de perdeli 1 yaşına geldiğinde ameliyat olucak inşallah elini kullanabilicek şekilde olur,Allah herkesin çocugunu ona bağışlasın ilk duam hep Allsh ım çocuklarımla sınama olmuştu ama takdir işte.

bebeğinin bacağında amniyotik bant ile doğan var mı? benim bebeğim plastik cerrahi ameliyatı geçirdi ve fizik tedaviyle sinirlerini iyileştiren veya buna benzer deneyimi olan var mı? bi umut arıyorum kendime:KK43:((((((((((

benim oğluşumda 1 ocak 2013 te doğdu 3 aylık şuan sol elinde işaret ve orta parmağı yok yüzük ve serçe parmağı yapışık ve eklemleri yok parmaklarıda düzgün değil sol eli sağ elinden de küçük büyümüyor şükrediyorum ama üzülmemekte elde değil umarım gelecekte güzel ve sorunsuz günler yaşarız bu durumda olan herkesin allah yardımcısı olsun herkese mutlu günler diliyorum

haziranın 3 de sezrayenle dogum yaptm tüp bebek gebesiydim çikolata kistim oldugu için hamile kalamıyordum cok zor bi hamilelik gecirdm hep istirahat edrek hep hastanede yatarak düşük riski erken dogum riski mahfolmuştum ama en büyük acıyı bebegm dogunca yaşadm iki parmagı yoktu bebegimin dünya başıma yıkldı dr ultrasonda hiç göremedk dedi, daha 1 aylık bile olmadı ama ona her baktgmda içim parcalanıyor kendimi suçladm bu kadar cok cocuk istemeseydm böyle olmicaktı, tüp bebek merkezinin verdiği ilaçları kullanmasaydm keşke keşke keşke günlerce uyumadm bişye yemedm halada kendime gelmş deglm ,eşim de bana cok destek olmamştı onu da sçladm, en cok ta bebegmin ileri ki ahayatndaki psikolojisine üzülüyorum ama bi yandan da şükrediyorum ya daha kötü bişey olsaydı eline cok fazla yapılacak bişi de yok sanırm el cerrahisinde parmak uzatma ameliyatları falan yapılıyormş ama bebegmn canını yakmaya deger mi bilmiyorum, hamileligmde kullandgm maya tüp bebek merkezinde yaptrdk ordan verilen bi ilaçtan şüpheleniyorum prednol oraya da dava acıcam dogumu yaptran dr ilaçlardan olsa iki eli de olur dedi ama internette okudugum kadarıyla ilaçlar da yapabiliyormuş, bir an bile aklmdan cıkmıyor hep korkmuştum ilk uyandgmda ellerine ayaklarına bakıcam demştm korktugm başıma geldi benm yaşadklarımı yaşayan var mı aranzda bu acıyı daha önce yaşamış biriyle paylaşmak isiyorum :KK43:(

Merhaba bu yazınızın üstünden çok zaman geçmiş ama size ulaşmak istiyorum benim yaklaşık üç aylık bir bebeğim var Allah bağışlarsa. Bizde de aynı sıkıntılar var. Bebeğiniz için neler yaptınız? Bu işin çaresi var mı? Lütfen bana msj atın...

X