Bebeğin doyduğunu nasıl anlarız?

LeylaKaya

Hayaller dualara emanet...
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2016
2.444
1.405
34
Kızlar merhaba 72 günlük bir Bebeğim var. Bir göğsümü emiyor diğerini sağarak veriyorum. Fakat bir öğünde ne kadar vermem gerektiğini kestiremiyorum. 120ml veriyorum daha da istiyor fazla mı gelir anlamıyorum doktor ne kadar isterse ver dedi ama öyle de olur mu 2 biberon içse kussa boşuna midesine zarar. Ne yapmam gerek yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim..

Miktar bana da çok geldi ama doyduğunu anlar diye düşünüyorum.
Yani kafasını çevirir, emmek istemez vs.
Annesi olarak anlarsınız. Güle güle büyütün kuzuyu :)

Benim kızım 2 aylık memeden emmiyor sağarak veriyorum her öğünde bazen 90 bazen 125 ml içiyor zaten doymasa ağlıyor altı temiz uykusu yoksa anlıyorum doymadığını bir de açken ya ağzını şapırdatıyor ya da ellerini ağzına götürüyor bir de doktor bana serçe parmağını damağına yapıştır kuru ise açtır ıslak ise toktur demişti benim hiç denememe gerek kalmadı çünkü düzen oturttuk ortalama iki buçuk saatte bir yiyiyor hep saate bakıyorum iki saati geçtiyse doyuruyorum

Kızlar merhaba 72 günlük bir Bebeğim var. Bir göğsümü emiyor diğerini sağarak veriyorum. Fakat bir öğünde ne kadar vermem gerektiğini kestiremiyorum. 120ml veriyorum daha da istiyor fazla mı gelir anlamıyorum doktor ne kadar isterse ver dedi ama öyle de olur mu 2 biberon içse kussa boşuna midesine zarar. Ne yapmam gerek yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim..
2 saatte bir 15 29 dakka emzir ikisinide... fazla verirsen sindirim sistemi tam daha gelişmedigi için gaz yapar... fazlası kusar sateb

72 günlük bebeğe tek seferde 120 ml fazla değil mi ya ?
Bana fazla gibi geldi .
Aslında bana da fazla ama ağzından çekince ağlıyor. Vallahi anlamadım.
Miktar bana da çok geldi ama doyduğunu anlar diye düşünüyorum.
Yani kafasını çevirir, emmek istemez vs.
Annesi olarak anlarsınız. Güle güle büyütün kuzuyu :)
inan canım memede bir süre sonra bırakıyor ama biberonda öyle değil içtikçe içiyor anlayamıyorum vallahi

Hıçkırıyorsa doymuştur.
Öyle midir
Benim kızım 2 aylık memeden emmiyor sağarak veriyorum her öğünde bazen 90 bazen 125 ml içiyor zaten doymasa ağlıyor altı temiz uykusu yoksa anlıyorum doymadığını bir de açken ya ağzını şapırdatıyor ya da ellerini ağzına götürüyor bir de doktor bana serçe parmağını damağına yapıştır kuru ise açtır ıslak ise toktur demişti benim hiç denememe gerek kalmadı çünkü düzen oturttuk ortalama iki buçuk saatte bir yiyiyor hep saate bakıyorum iki saati geçtiyse doyuruyorum
bunu da deneyeceğim bende 2 saatte bir besliyorum bazen 3te oluyor bu ıslak olayını duymamıştım

X