Evlat Edinme bekar hiç evlenmemiş 30 yaş üstü evlatlık alınabilir mi

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Evlatligi bilmiyorum ama koruyucu aile olabiliyosun. Bence babasiz cocuk buyutmek kolay degil, koruyucu ol, bi dene bakalim tek basina yetebilecek misin, cocuk mutlu olabilecek mi vs.

Alabiliyorsun. Evlat edinilenle aranda minimum 18 yas farkı ve zaten 30 yasın üstünde olman gerekiyor. 1 sene koruyucu aile oluyorsun, ardından evlat edinme prosedürü başlıyor.

Artık bekarsanız da evlat edinebiliyorsunuz, yasa değişeli çok oldu diye biliyorum, Nilüfer'in kızı büyüdü bile. Ama uzun bir süreç bildiğim kadarıyla, yıllarca sürebiliyor, evlat edinme ile ilgili ayrı bir bölüm var oraları okuyun derim

Ben alınır diye biliyorum. Çocuk esirgeme kurumunun sitesine baksanız şartları öğrenirsiniz.

Ama evlat edinmek öyle sanıldığı gibi zor değil. Sadece bekleme süresi biraz uzun sürüyor o kadar.

evliysen 25 yas bekarsan 30 yas sartı var. bekar ve 30 yas ustu ise verirler evlatlık

Alamazsin tatlim. Koruyucu aile de olamazsin. Sadece belli zamanlarda verirler. Belli zamanlarda goturursun.

gayet de alırsın bekar kadının alabilmesi seneler önce yasalaştı, ben de düşünüyorum ileride

İnternette araştırabilirsin bu konuyu, bir süre ben araştırmıştım.

ünlü biri vardı, 40 küsür yaşında almıştı bir yazar gülben ergen show tv de program yaparken katılmıştı...
çocuğu tamamen nüfusuna vermemişler yasalar izin vermiyormuş ama anne evlat gibi hep beraberlermiş sadece yasalar gereği koruyucu ablayım demişti

Öyle hemen nüfusa geçirmiyorlar diye biliyorum.
Koruyucu aile olunuyor sosyal hizmetlerden belli zamanlar kontrol için eve geliyorlar.
Almadan önce de sıkı bir denetimden geçiriyorlar.
Her çocuğu da vermiyorlar.
Bir tanıdığı yaptı ondan öğrenmiştim.

Nilüfer bekarken aldı eminim. Bekarken de alınabiliyor kadının çocuğu bakabileceği bir geliri varsa. Hatta sonrasında da Reha Muhtar evlilik yokken evlat edindi yine kızlarını onda da baba olması için evlilik aranmadı diye biliyorum.
Sadece bebek almak istediği için çok uzun süre beklemişti. Biraz daha yaşı büyük bir çocuk evlat edinebilir belki daha az bekleyerek.

Evet ben çocuktum Nilüfer kızı Ayşe'yi evlatlık aldı ve bekardı, hatırlıyorum. Sanırım Reha Muhtar da kızın manevi babası.

bekar erkek evlat edinemiyor ama bekar ve 30 unu geçmiş bayan evlat edinebiliyor diye biliyorum. burdan yazmam doğrumu bilmiyorum ama facebookta elif adanın annesi diye biri evlat edinmiş ve bu konuda çok bilgili insanları teşvik ediyor.oraya bakabilirsiniz orada bekar ve evlat edinen bir anne görmüştüm

X