Beyaz eşya konusunda kararsız kaldık.

BolSekerli

Nirvana
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2007
4.015
1.088
Kızlar, sözlümle ben yavaş yavaş hazırlıklara başlamak istiyoruz. Önce belirteyim evlenmemize 2-2,5 sene kadar var. Henüz nişanlanamadık bazı sebeplerden dolayı.
Ama biz yavaş yavaş beyaz eşyamızı alalım diyoruz.
Hem hangi marka almamız gerekiyor bilmiyorum. Bosch-Electrolux ve Arçelik arasında kaldım.
Sizce almaya başlamalı mıyız? Yoksa erken mi?
Ayrıca, alınca koyacak bir yer yok, bu yüzden aldığımız yerde durdurmayı düşünüyoruz.
Sizce bu ne kadar güvenilir olur?

Çok soru sordum biliyorum :uhm::uhm: ama fikirlerinizi bekliyorum. :eek:

güzelim biz de istemeye geldiklerinden sonra aldık beyaz eşyalarımızı ve aradan bir buçuk yıl geçti nerdeyse güvendiğiniz bi yerden alırsınız taksit taksit ödersiniz biter hem düğün zamanıda onun için sıkışmamış olursunuz bizde almadık daha mağazada duruyo evimizi tutunca alıcaz inşallahh
bizimkilerin markası ariston ve aldığımız yerlede konuşmuştuk eğer düğüne kadar yeni modeller çıkar değiştirmek istersekte farkını öderiz diye

Ben buzdolabımı SHARP tan aldım çok memnunum..

Fırın set üstü ocak fln FRANKE

bulaşık makinesi ve Çamaşır makinesi Profilo(ben istememiştim ama babamlar almış:KK43:( ) yinede çok memnunum::)))

Ben yaklaşık 4 senedir çalışıyorum ve bu sırada tüm çeyizimi aldım sayılır. Bunları öderken sözlümde bana yardım etti sağolsun.
Bizde düğün zamanı çok sıkışmamak için şimdiden almak istiyoruz, ama önemli olan alınca orda durdurabileceğimiz güvenli bir yer.
Ve biz hiç bilmiyoruz ne yazık ki.

ben beyaz eşyaya takık bir insan old. için hepsini gittim siemens ve A+ aldım özellikle buzdolabı kaliteli olmalı çünkü 24 saat çalışıyor, yeterince büyük hacimli olmalı sonra tencere koyarken mimariye merak salarsın..
gelelim bulaşık ve çamaşır olayın bulaşık makinem 23 dakikada yıkıyor çamaşır makinam ise 15, 1600 devirde kurutunca birdaha asmadan direk ütüye geçebiliyorum. Bide 8kg aldım, rahat rahat yorgan vs. yıkıyorum, çamaşırları biriktirip yıkıyorum hem zamandan hem sudan hemde elektrikten tasarruf (malum memlekette su yok ben bu konuya çok önem veriyorum)

Özetleyecek olursan bosch ve siemens (tamamen aynı ürünler sadece markası farklı) çooook iyiler, tüm ailem bu markayı kullanıyor daha tık diyen makina olmadı annemin bosch çamaşır makinasının yaşı benden büyük, madem ödemek için geniş bir zaman var alın ileri teknoloji birşeyler, tanıdıksa beyaz eşyacı illa başka birşey isterseniz düğüne yakın değiştiriverirsiniz zaten teslim almamış olacaksınız derim ben...

canım arçelik ten al bence bikere servis sistemi çok önemli arçelikte türkiyenin heryerinde birsürü servis var mesela biir arızayı 3 defa tekrar ederse değiştirmek zorunda bilmediğin markalar alma spot tanda alma derım çünkü revizyonlu ürünler satıyorlar mağazadan al güvenilir biryerden al ürünlerin çeyizlik olarak beklesin

Biz beyaz eşyaları nişandan sonra düğüne yakın aldık. Biz seçtik hepsi hediyeydi bize. Ama eğer ben alacak olsaydım senin gibi önceden başlardım. Çünkü ne kadar erken alırsan düğüne o kadar borçsuz giriyosun. "Bunu almışmıydım?" telaşından kurtuluyosun.

Bulaşık makinem : BEKO D1 3001S DİFÜZYON - Bulaşık makinesi için A sınıfı alsan yeterli. Program sayısını felan boşver. Hep tek en fazla ekstradan bir tane daha program kullanıyosun. O yüzden fazla programlı alıp da boş yere para verme.

Buzdolabım: PROFILO BD 4363 ANFM - Babamın hediyesi. Gayet memnunum. Ne çok büyük ne de çok küçük.

Çamaşır Makinesi - BOSCH WAS 24760TR - Mükemmel bir makine.. Bi daha alsaydım kesinlikle bunu alırdım. Benim için en önemli beyaz eşya çamaşır makinesidir. Çok araştırdık çok önem verdim. Kesinlikle bunu almalıymışım. En önemli özelliği SUPER 15 DK.

Çok kirli değilse çamaşırınız 15 dk da yıkayıp çıkarıyo :sm_cool:

Bu da diğer önemli özellikleri yerimseniben

• 8 kg çamaşır yıkama kapasitesi
  • Sıkma devri: 400-1200 dev./dk
  • 3 boyutlu AquaSpar Su ve Enerji Tasarruf Sistemi
  • AquaSensor
  • VarioSoft tambur sistemi
  • Büyük LCD ekran içinde; program akışı, devir ve ısı seçimi, geç başlatma ve kalan süre takibi
  • Bağımsız ısı ve devir seçimi
  • Tüm programlarda %40 kısaltılmış program süreleri
  • TouchControl teknolojisi (Dokunmatik tuşlar)
  • İlave fonksiyonlar: Kirlilik derecesi seçimi, Ön yıkama, İlave durulama, Kolay ütüleme, Kolalama, Sıkma iptal ve Hassas durulama
  • Otomatik leke çıkartma programları (14 farklı leke)
  • PowerWash 60 dakika
  • Süper-Kısa program (15 dakika)
  • Özel programlar: Kişiye özel hafıza “Benim Programım” 1+2, Sensitive, Sport/Fitness, Mix
  • Yünlüler ve Elde yıkama programları
  • Hassas/İpek programı
  • Son durulama suyunda bekletme fonksiyonu
  • 3D Sensor sayesinde yük ve deterjan dozajı tanımlama sistemi
  • Köpük tarama
  • Çok katlı su koruması
  • Dengesiz yük kontrolü
  • Kendi kendini temizleyen deterjan çekmecesi
  • Program bitiminde akustik sinyal
  • Çocuk kilidi

TV için de söylim :smiley-cool:

TOSHIBA 32 AV 500 - İlk başlarda illa samsung dedim durdum. Bunu tesadüfen gördüm. Kontrastlarına bakmnalısın eğer lcd alacaksan. Samsung, siemens, phillips... hangise bakarsam bakayım 32inç LCD de en fazla kontrast 8000:1 idi. ve fiyatları 1400YTL den başlıyordu. Tesadüfen bi sitede toshıba yı gördüm. Bi baktım kontrast 20.000:1 yazıyo :1shok: Dedim yanlış yazdılar herhal...
Sonra kaç yere sordum hepsi 20.000:1 dedi :1shok: Ben 1.190 YTL ye aldım. Süper bi TV yerimseniben

Kıyma ayrıntılı yanıtın ve fikirlerin için teşekkürler.
Bütün arkadaşlarıma yardımları için teşekkür ediyorum...

Malesef aşkımla biz evlilik olayını ve masrafları kendimiz karşılayacağımız için gerçektende sanırım şimdiden başlamalıyız dediğiniz gibi.

Onun içinde önce güvenli bir yer bulmalıyız. Bunu araştıracağız.

Kızlar, sözlümle ben yavaş yavaş hazırlıklara başlamak istiyoruz. Önce belirteyim evlenmemize 2-2,5 sene kadar var. Henüz nişanlanamadık bazı sebeplerden dolayı.
Hem hangi marka almamız gerekiyor bilmiyorum. Bosch-Electrolux ve Arçelik arasında kaldım.
Ayrıca, alınca koyacak bir yer yok, bu yüzden aldığımız yerde durdurmayı düşünüyoruz.

canım bende 10 mayısta sözlendim ve aradan 1 hafta geçmeden beyaz eşyamı aldım.ben muhasebeciyim kendi mükellefin var vestel yetkili servis...(kamil bey)
neyse birlikte gittik tanıdık bi bayiye 4 parça büyük eşyamı aldım çok şükür.patronumun k.kartı ile maaşımdan kesiliyo şuan.ürünlerim orda kaldı nezaman evim olursa ogün çıkacak son versiyonu almak şartıyla ürünlerimiz teslim edilercek allahın izniyle.yüce rabbim kullanmayı nasip etsin inş..beyaz eşya şans işi marka, kalite.yani ben vestel aldım inş. hayırlı olur.yükümüzde hafifler.ALLAH (c.c.)kullanmayı ve borçlarımdan kurtulmayı nasip etsin

:bbo:aa unuttum sölemeyi benimde kafama bişey takıldı gerçi güveniyorum ama bana sadece ürünlerin kodu yazılı bi sipariş formu verip kaşe imza ile verdiler.ürünler bizdedir diyede yazı yazdılar.ama yine içim bi tuaf para veriyorumya ee az buz değil yani..inş.bişey olmaz
bende danteller konusnda tereddütteyim bilmiyorum anlamıyorum....annemde zamanında yapmış ama eski dantel ipi kaynanamlarda meraklı öle şeylere eltilerim üfffffffffffkafamçokkarıştı....yardım edenim yok parayla yaptırıyorum ama yinede içim rahat değil mahcup olmak istemiyorum kimseye kendimi bildim bileli okuyorum çalışıyorum hep dışardayım erkek gibi..onlar gibi olamam yadırgarlar beni diye korkoyrumÇok üzgünüm çoook

bende aynı dertten yakınıyorum almak istiyorum alamıyorum koyucak yerim yok aldıgım yerde bırakıyım diyorum öyle beyaz eysacı bi tanıdıgım yok tanımadıgım bi insana nekdr güvenebilirim

marka konusunda secim yapamaıyorum arcelikmi alsam bosh mu alsam diye düşünüyorum

herkez arçelik cok kötü diyo benim annemin - babamın evinde uzun yıllardır tüm beyazeşyalar arcelik suana kdar hic birşey olmadı
bosh kesinlikle cok kaliteli bi marka ama cok pahalı gerci bi defa alıp cok uzun yıllar kullanıcaksın deger gibi geliyo

hicbrini almıyım taksit ödeyecegim kadar bi kenara para koyiimm diyorum oda olmuyo :KK43:

Benim bütün beyaz eşyalarım arçelik ve oldukça memnunum
sanırım şans işi biraz beyaz eşya

nudem, hayırlı, uğurlu olsun inş. senin adına çok sevindim. Umarım bizde senin gibi ayarlayabiliriz.

Dantellerim ve ince çeyizlerim tamam benim. Yani tabak, tencere gibi işte dediğim gibi bir beyaz eşya, mobilya, halı perdeler kaldı. İnş. onu da ayarlayabiliriz.

bende aynı dertten yakınıyorum almak istiyorum alamıyorum koyucak yerim yok aldıgım yerde bırakıyım diyorum öyle beyaz eysacı bi tanıdıgım yok tanımadıgım bi insana nekdr güvenebilirim

marka konusunda secim yapamaıyorum arcelikmi alsam bosh mu alsam diye düşünüyorum

herkez arçelik cok kötü diyo benim annemin - babamın evinde uzun yıllardır tüm beyazeşyalar arcelik suana kdar hic birşey olmadı
bosh kesinlikle cok kaliteli bi marka ama cok pahalı gerci bi defa alıp cok uzun yıllar kullanıcaksın deger gibi geliyo

hicbrini almıyım taksit ödeyecegim kadar bi kenara para koyiimm diyorum oda olmuyo :KK43:

didosh, ben çok araştırdım marka konusunu, servis olarak Arçelik öneriliyor, ama en az şikayet alan marka Electrolux, o da çok pahalı...
Bunların yanında birde Bosch var genel olarak kullananlar memnun. Sanırım bizde Arçelik ve Bosch arasında tercihimizi yapacağız, yani bilemiyorum ki. :1no2:
Ama eminim maddi durumum çok iyi olsaydı Electrolux alırdımç yerimseniben

benim her makinem arçelik son derece kullanışlı hiç sesi çıkmıyo hiç bişeyin ve serviside çok ii ama bana kalırsa bütün makinelerini aynı marka al bir tek servisle işin olsun ben o yüzden hep arçelik aldım

ben alma derim arkadaşım. bende önceden almıştım neler neler çıktı daha. ankastre ürünler alırsınız belkide o mutfağının şekline göre filan olur şimdiden alma hem beyaz eşya fiyyatları eskiden yükselirdi şimdilerde düşüyo bende 2 sene önce almıştım şimdi o aldığım fiyattan dahada aşağı neredeyse.. bayide eşyanı bekleteceğine paranı beklet daha iyi ..

bide alırsan kesinlikle vestelin hiç bir ürünün alma bizim evdeki bütün eşyalar vestel ama malesef memnun değiliz.. siemens veya bosch olabilir ..

cnm bizde yakında beyaz eşyalarımızı alıcaz
büyük ihtimalle bosch alıcaz inş..

canım ben nişanlanalı 2 ay oldu nişanlım da askerde henüz almaya başlamadık beyaz eşyaları ama ben arçelik almayı düşünüyorum servis ağı çok geniş bir de biz evimizde bu markayı kullanıyoruz çok memnunuz maşallah senelerdir hiçbiri tık demedi sen araştır içine sinen hangi markaysa onu al sonuçta kullanacak olan sensin

canım benim şimdiden tebrik ederim bende sözlüyüm bizimde aşağı yukarı düğünümüze 1,5-2 sene var bencede alın tatlım ben çok araştırdım arkadaşlar bilirler belki bu konuda hep yorum yazmışımdırkaydirigubbakcemile2 ben sıemens almak istedim başta sözlüm bosch a sıcak bakıyodu ailelerde konuştuk bosch alın dediler.15 gün oldu alalı ama eşyalar 1 yıl mağazada depoda kalcak ödemelerede başlıyoruz kısmetse ekimde.sözleşme yapıyolar tatlım zaten gerçi bizim çok eskiden tanıdık genede ürünlerin kodlarını bi kağıda yazıp kaşe imza ve ürünlerin ileriki tarihte teslim edileceğini yazmış bide biz karta taksit yaptırdık kart silipinin fotokopisini aldım hepsini bir dosyaya koydum:CüvCüv: eşyaları alırken A sınıfı olmasına dikkat et ben çamaşır makinemi 7kg 1000 devir aldım,bulaşık makinemi 4 program aldım 55 dakka,tek sepet yıkama özelliği var bikaçtane daha vardı sanırım:uhm:KK43:2-3 programlı 120-140 dakka arası yıkıyomuş) buzdolabı no-frost aldım içinin hacmi geniş olanı tercih ettim orta halli fırın turbo gaz emniyeti var wow özelliği varmış bide(gaz emniyetli al bence tatlım ben aldıktan sonra bi tanıdığın eşi yemek yapıyomuş ocak sönmüş gazda açık kalmış sonra bidaha yakmaya kalk ocağı adam baştan aşağı yanmış şimdi hastanede Allah korusun ama gaz emniyeti önemliymiş anladım açık unutulsa dahi gazı kendiliğinden kesiyo)a.s.

Merhabalar, beyaz eşya konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var. Tüm beyaz eşyalarım aynı marka olsun istiyorum :S
Bosch ile siemens arasında kararsız kaldım, tavsiyesi olan var mı?

X