Beyaz sabunla tertemiz çamaşırlar, deterjana para vermeyin:)

Beyaz sabunu heryerde kullaniyorum bende.bir tek makinede aklima gelmemisti.sadece tambura biraz kesip atiyodum yada camasirlara surtuyordum.bende makine gozunde nasil kullanabilirim cevabini bekliyorum.mutfakta ozellikle hic dusmez elimden.yerlerimde granit az bi sirkede ilave ederek cam gibi isil isil heryer.pimapenler camlar heryerde deneyin.birde ben turk hamami olani kullaniyorum.eve girdigimdeki koku muhtesem.

Sabunun miktarini nasil ayarlayacagiz?
Yalniz sabunla kireclenme olmazmi makinada?

sabunu direkt lekeye uygulamakta çözüm. kirli olan yeri çitilediğimizde çıkıyor özellikle beyazlarda çok işe yarıyor:KK9:

Bu çok iyiymiş ki :-)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

sorulara kımse cevap vermıcekmı ?
güzel bir paylaşım kızlar
allah razı olsun
fakat bende rica ediyorum şu ortak sorulara cevap verirmisiniz:ne kadar kullanılıyor ve tanburamı yoksa deterjan gözüne mi konuluyor?ben sab sabun tozunu bebeğimin kıyafetleri için almıştım.deterjan gözüne koymama rağmen sabun kalıntısı çamaşırlarda vardı.şimdi bu rendeleme işide aynı olmazmı?

güzel bir paylaşım kızlar
allah razı olsun
fakat bende rica ediyorum şu ortak sorulara cevap verirmisiniz:ne kadar kullanılıyor ve tanburamı yoksa deterjan gözüne mi konuluyor?ben sab sabun tozunu bebeğimin kıyafetleri için almıştım.deterjan gözüne koymama rağmen sabun kalıntısı çamaşırlarda vardı.şimdi bu rendeleme işide aynı olmazmı?
cnm kımse yok galıba ben en ıyısı çamır atılan yere koymak sabunu sıcak suda makıne çalışırken durdurup bıraz bekletmek :KK70:

beyazlara soda matik kullanın,çamaşırlar bembeyaz oluyor.deterjana katıyorsunuz.
sabun deterjan gözünü tıkayabilir.

Keşke sorulara bir cevap veren olsa.. Çamaşırlarımdaki lekeleri cikartmiyor deterjanlarim.

Yahu koca sabun makinaya atılır mı rendeleyin rendeleyin :KK71::KK71::KK71:

Merhaba,
Çalışma arkadaşlarımdan birisinden aldığım tavisyeyi denedim ve çok memnun kaldım.
O gün bugun çamaşır deterjanı kullanmıyorum:)
Sizinle de paylaşmak isterim, deneyin bence, böylelikle hem doğal bir temizlik sağlanıyor hem gerçekten temiz oluyor giysiler.
Ben bir kovalaya su doldurup içine sabun tozu yada beyaz sabun kalıbını atıyorum, böyle su beyaz olana kadar elimle çözündürüyorum.
Sonra beyazları mesela basıyorum suya, özellikle lekeli yerlere beyaz sabunu sürtüp atıyorum suya.
Geceden sabaha yada 5-6 saat suda kalıyor sonra hafif suyunu sıkıp durulamadan atıyorum makinaya.
Çamaşır topum da var onu da koyuyorum, yumuşatıcı pek koymuyorum ama havlu-paspas vs attığımda güzel koksun diye bazen koyduğum da oluyor.
Ve tertemiz çamaşırlar, özellikle beyazlar hiç grileşmiyor sakız gibi oluyor, çitileme yapmama rağmen.
Umarım sizin de işinize yarar, ben beyaz sabunla pek bi haşır neşir oldum şu sıra:)
Yanı bu şekilde hiç deterjansiz mi atiyorsun makine duruluyor gibi yanı sadece?

Bn de bebeğimin camasirlarinda granül sabun kullanıyorm normal ölçünün yarısı kadar hatta daha az koymak gerekiyor kalıntı olmuo o zmn ama kalıp sabunda olur mu bilmiyorum

Bu yöntemi uzun suredir kullanan var mi peki banyo küvetinde bile sabun kalıntısı biriktiginde tıkama yapiyo, makine giderlerini tikarsa ne yapicaz ?

Çocuğum için dalanin sabun tozunu kullanmistim ama sabunu hiç denemedim deneyecegim burada arkadaşlar çağlarda falan kullandıklarını yazmışlar çağlarda pimapenlerde mutfak dolaplarında kapılarda tencere altlarında demedim gerçekten harika sonuç aldim paylaşımları için teşekkürler

Merhaba ben internetten araştırıp beyaz sabundan deterjan yaptım ve renkli çamaşırları yarim su bardağı deterjanla yıkadım. Çamaşırlarım misler gibi oldu.Fakat benim sormak istediğim soru şu,deterjan ılındıktan sonra şişeye doldurdum.Fakat şişede iyice soğuduktan sonra yoğun jöle kıvamı aldı.siseden makinaya dökülmüyor yoğun kıvamda olduğu için...Acaba böylemi olması gerekiyordu yoksa ben bir yerde yanlışlık mı yaptım.Bilen varsa yardımcı olsun lütfen🙏

Merhaba ben internetten araştırıp beyaz sabundan deterjan yaptım ve renkli çamaşırları yarim su bardağı deterjanla yıkadım. Çamaşırlarım misler gibi oldu.Fakat benim sormak istediğim soru şu,deterjan ılındıktan sonra şişeye doldurdum.Fakat şişede iyice soğuduktan sonra yoğun jöle kıvamı aldı.siseden makinaya dökülmüyor yoğun kıvamda olduğu için...Acaba böylemi olması gerekiyordu yoksa ben bir yerde yanlışlık mı yaptım.Bilen varsa yardımcı olsun lütfen🙏
Ben de yaptım başta iyydi ama durdukça katılaşıyor ya

X