Güneş Kremleri Beyaz tenim

Güneş kremleri, bronzlaşma
Beyaz tenli cokmus.Sizinde vucudunuzda cok morluk oluyor mu?Biktim ya bi yere dokunsam morariyor bildiginiz bi krem felan var mi?Bu arada bende bronzlastirici krem bi iki gun kullanmistim guneste de durdum bi farklilik olmadi ama mayis ayiydi cok sicak degildi hava.
Evet bende dokunsalar morarıyorum.
Kocamı tehdit ediyorum bazen gidip darp raporu alsam verirler diye :))
Ben bişey sürmüyorum valla geçmesini beklerken yenileri ekleniyor.

Ay o cok fena yaa.
Bir de yüzüm sisiyor vucuduma birseyler oluyor. Hava bile dokunuyor bana.
Pamuklara sarip ne sicak ne soguk bir havada gezmem lazim. Yaz gelince sanki yüzümü biri keseyle yolmus gibi tahris oluyor tenim, yüzüm. Kizima cok laf sokuyorlar hatta neden bu kadar beyaz diye.
Hic disari cikarmiyorsun diyorlar. Tatile gidip geliyoruz, günese cikti diye esmerlescek mi cocuk, yine beyaz.
Beyazligi batiyor kizimin resmen, hastalikli muamelesi yapan oluyor, hep ayni kisiler.
Yaradan öyle yaratmis hepimizi ayri ayri, illa rengimizi mi degistirelim.
Ki ben cok da memnunum rengimden, güneste bir ara bronzlastirmistim kendimi, hic ama hic yakismiyor bana.
Öyle dogmadim cünkü.
Simdi tek derdim cildimi korumak ve rengimi sabit tutmak.
Yaz kış yüksek faktörlü güneş kremi kullanın. Ben yüzüme yaz kış kullanıyorum.

Arkadaşlar bir sürü çözüm yazmıştır. Ben sağlığınızla ilgili bir şey yazmak istedim, belki daha önce de yazılmıştır. Vücudunuz o kadar beyazsa, o kadar güneş görmediyse D Vitamini eksikliğiniz olma ihtimali çok yüksek. Mutlaka baktırın. Hiç tahmin edilemeyecek hastalıklara sebep olabiliyormuş.

Taylor D vitamini eksikligi esmerlerde daha cok oluyor haberin olsun , esmersen daha fazla gunes altinda kalman gerekiyor. Esmersen git bir baktir D vitamini seviyene. Beyaz tenliler daha kisa surede gunes altinda kalarak d vitamini sentezlerken, esmerlerin daha uzun sure kalmasi lazim.

Beyazlarda ikiye ayrilio bence.. bi benim gibi beyazlar birde sut beyazlar:)
Ben sut beyaz hayatimda bir kisi gordum ve cok sasirmistim bildigimiz beyaz renkti.Bizim ulkede cok az oylesi.Bu arada bizim gibi beyazlar da ikiye ayriliyor:)Bi guneste bronzlasabilenler bi de guneste sadece kipkirmizi olanlar:KK53:Ama su var melez renginin seksiligi hicbir ten renginde yok.Beyaz ten yuzde guzel oluyor bronz tende vucutta.Beyaz vucut hic seksi gelmiyor bana

O kremler suda bile cıkmiyor kiyafetine nasıl bulaşacak :KK53: onların hastaları var netten bakabilirsin düzenli kullanırsan kapkara olursun :KK70: beyaz ten güzeldir ama bronz daha güzeldir :KK8:

Benim abim tam sarışın sarı saçlı mavi gözlü :) ben buğday tenli kahverengi gözlüyüm ikiz erkek kardeşim esmer kavruk kara gözlü :KK70: biz de aynı ana babanın imalatiyiz ama oluyor demek ki böyle :KK70:
Kucuk oglum bembeyaz.. ayagini bi yere vursa morario.. biliorum ne demek istedigini.. zor bi ten rengi bu kdr beyaz olmak..

Buyuk oglum esmer kizimda bugday tenli.. bu cocuklar kardes ayni ana babadan :)

Ben detayli olanini yapmadim, haplogroup dna gecmisine bakarken bunu da ekledim, 23andme de. Bazi genetik hastaliklarin tasiyicisi olup olmadigina, ve bazi ozellikleri tasiyip tasimadigina bakiliyor, ten rengi, sac rengi, goz rengi, kosucu olup olmaman, hangi kokularin rahatsiz edebilecegi vs vs. Oradaki bilgiyi baska genetik sitelerine yukleyip detaylari gorebilirsiniz.
Peki nasıl edinebiliyoruz ücreti nedir süresi nedir yasal mıdır? Çok soru sordum kusura bakmayın ama çok farklı bir konuyla alakası var mı öğrenmek adına soruyorum

Parfümlü ürün degil .Ekzama filanda olmadım .Gercek bitkisel yağ .Eczacı arkadastan masaj yağıda aldım 10 tane bitkisel yağın karısımı cok faydalı oldu .
İnternettede cok faydalı bitkisel yaglar diyo .

Bitkisel yaglari, essential oil, diye gecer hatta parfumeri diye adlandirmak zorunlu degiller sirketle o yuzden cogu zaman oyle adlandirilmazlar. Ama al sana klinik bir calisma, insanlarin cildinin boyle kokulu seylere alerjik reaksiyon gosterme olasiligi var, ozellikle kadinlarin, erkeklerin cildi daha az hassas. Bugun olmasa yarin reaksyion gelistirme olasiligi var. Ben onerimi yaptim, siz kullanabilirsiniz tabi ozellikle memnunsaniz.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28614106

Peki nasıl edinebiliyoruz ücreti nedir süresi nedir yasal mıdır? Çok soru sordum kusura bakmayın ama çok farklı bir konuyla alakası var mı öğrenmek adına soruyorum
https://www.23andme.com/ sitesi budur. Yasal tabi ki ama turkiye'ye yolluyorlar mi kit bilmiyorum. Saglik ve genetik aileye bakan ikisi beraber 200 dolar.

Benim gorumcem esmer . Ama cildi o kadar parlak ki. Alev alev yanıyor . Denize gidip gelince hele . Resmen ışıldar . Hiç bir kozmetik kullanmıyor. Allah vergisi.

X